Pesti Srácok

Breaking news: Ángyán József mozgalmának jelöltjei is indulnak a választáson

Breaking news: Ángyán József mozgalmának jelöltjei is indulnak a választáson

Úgy tűnik, politikai tőkét kovácsol Ács Sándorné, a Kishantosi Vidékfejlesztési Központ Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetője a Kishantos-sagából. A nemzeti földalapkezelő döntése ellen harcoló, az állami földekhez ragaszkodó ügyvezetőt éppen az ökogazdaság ügyében kereste meg lapunk, de beszélgetésünk érdekes irányt vett. A PestiSrácok.hu megtudta, az Élőlánc Magyarországért párt is elindítja jelöltjeit a jövő évi országgyűlési választásokon. A bejegyzett ökopárt Ángyán József korábbi fideszes politikus és agrárállamtitkár által életre hívott Tisztesség és Emberség Szövetsége (TESZ) politikai mozgalom jelöltjeit kívánja a törvényhozásba juttatni a 2014-es választásokon. Portálunk úgy tudja, a TESZ már fel is kérte a közösségeket, hogy állítsanak egyéni jelölteket, akiket az Élőlánc Magyarországért indít majd harcba a mandátumokért. A PestiSrácok.hu információi szerint a TESZ és az Élőlánc Magyarországért zászlaja alatt Ángyán József nem kíván indulni a jövő évi választásokon, de „olyan társadalmi nyomás lesz rajta”, hogy még az ő jelölése sincs kizárva.

SZARVAS SZILVESZTER – PestiSrácok.hu

Az Élőlánc Magyarországért párt országgyűlési képviselőjelöltjei is indulnak a jövő évi választáson – tudta meg a PestiSrácok.hu Ács Sándornétól, akit egyébként Kishantos ügyében kerestünk meg. (A Kishantosi Vidékfejlesztési Központ kontra magyar állam földvitával egy következő cikkben foglalkozunk.)Az Ács Sándornéval folytatott beszélgetés közben kiderült, a 2005-ben alapított ökopárt a Fideszből kilépett Ángyán József mozgalmának a jelöltjeit kívánja a törvényhozásba juttatni. A Tisztesség és Emberség Szövetsége (TESZ) politikai mozgalmának jelöltjeit karolja fel az Élőlánc Magyarországért párt. A TESZ-t Ángyán József, a Vidékfejlesztési Minisztérium korábbi parlamenti ügyekért felelős államtitkára hívta életre.

PestiSracok facebook image
Ács Sándorné ökopártja segítené a törvényhozásba az Ángyán József által életre hívott mozgalom jelöltjeit. Fotó: greenfo.hu

„Ángyán József az alapítója és kezdeményezője a Tisztesség és Emberség Szövetségének. Országos mozgalomról van szó. A TESZ tehát nem párt. A szövetség arra buzdítja a helyi közösségeket, hogy állítsanak egyéni jelölteket, és ha lesznek ilyenek, akkor az Élőlánc Magyarországért elindítja őket a választásokon - nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Ács Sándorné, az Élőlánc Magyarországért elnökségi tagja. Azon kérdésünkre, hogy a közösségek, választókerületek eddig összesen hány jelöltet állítottak, Ács Sándorné úgy válaszolt, „nem kívánom felfedni a lapjainkat, így erről nem árulok el részleteket”. Hozzátette, az a cél, hogy a lehető legtöbb választókerületben legyen jelöltjük. A TESZ szerint a helyi közösségeknek a saját soraikból kell olyan hiteles képviselőket a törvényhozásba küldeniük, akik nem a pártközpontoknak, hanem e közösségeknek tartoznak elszámolással.

Ángyán Józsefet is megkerestük, de cikkünk megjelenéséig nem értük utol a politikust. Éppen ezért Ács Sándornénak tettük fel a kérdést, hogy saját választókörzetében Ángyán is harcba száll-e a mandátumért. Ács Sándorné úgy fogalmazott, „a TESZ jelöltjeként az Élőlánc színeiben Ángyán József valószínűleg nem indul a választásokon, de egyrészt erről még nem döntött kategorikusan, másrészt olyan társadalmi nyomás lesz rajta, hogy még bármi előfordulhat. Ács Sándornétól megkérdeztük, személy szerint neki vannak-e képviselőjelölti ambíciói. „A jelöltség nem egyéni ambíció kérdése. A közösségeknek kell eldönteniük, kiket látnak a legalkalmasabbnak arra, hogy az Országgyűlésben őket képviseljék - válaszolta az Élőlánc elnökségi tagja.

Kíváncsiak voltunk arra is, hogy adott esetben az Élőlánc felsorakozna-e egy párt mögé szövetségesként, vagy visszalépne-e egy másik jelölt javára, de minderre Ács Sándorné úgy reagált, hogy jelenleg nem lát olyan parlamenti pártot a palettán, amelynek kedvezve ezt megtennék.

Vezető fotó: fn.hir24.hu

Ajánljuk még

Ki ne hinne a csodákban? – Boros Imre lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről (Polbeat – javított kiadás!)

‎Polbeat 2022 december 10.
Boros Imre a PestiSrácok.hu Polbeat című élő műsorában lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről. Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve elmagyarázta, milyen játszma zajlik az unió szankciós politikája mögött, hogyan mesterkedett a magyar olajmulti, a Mol, hogy kikényszerítse az üzemanyagár-stop feloldását még a kormány által tervezett szilveszteri időpont előtt, és hogy miként fog megfizetni – a teljes szankciós nyereségének kormányzati elvonásával – mindezért. Felmerült az is, hogy ki hisz még a csodákban, hiszen a Mol százhalombattai finomítóját több hónap küszködés után, az árstop visszavonása után néhány órával sikerült megjavítani, az addig minden mérnökön kifogó repedéseket behegeszteni. A műsorban a neves közgazdász beszélt Matolcsy György és a kormány vitájának hátteréről is, és természetesen a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőben jelen lévő vendégek ezúttal is kérdezhettek, sőt, komoly világnézeti polémia is kibontakozott a kérdezők és Boros Imre között.

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.