Pesti Srácok

Elszólta magát a Szeviép-ügy vádlottjának ügyvédje, szerinte gazdasági bűncselekmény történt

Az Echo Tv Informátor című műsorában szólta el magát a Szeviép-üggyel kapcsolatban a 10,5 milliárd forintos tartozást és több mint 400 kisvállalkozó csődjét maga után hagyó cég korábbi vezetőjének ügyvédje, miután azt mondta, hogy gazdasági bűncselekményről van szó. A Szeiép-ügy vádlottjának védője még véletlenül sem védence ártatlanságát hangoztatta, hanem azt nyomatékosította, hogy itt nincs helye a politikának, mert ez gazdasági bűncselekmény. Az Informátorból kiderül az is, sűrűsödnek a felhők a szegedi szocialisták háza táján, mivel az MSZP helyi politikusait egyre többen hozzák kapcsolatba a botrányos keretek közt éppen 2010-ben bedőlő SZEVIÉP-pel. Az Echo Tv stábját meg is fenyegette Ujhelyi István, az MSZP európai parlamenti képviselője. Eközben a szocialisták elnöke, Molnár Gyula talányos nyilatkozatában Botka és a luxus viszonyában arról beszélt, nem kell az embernek tudnia tojást tojni ahhoz, hogy szeresse a rántottát.

Az Echo TV Informátor című műsora felidézi, a kilencvenes évek elején létrejött SZEVIÉP 2002 után indult látványos növekedésnek, miután Botka Lászlót Szeged polgármesterévé választották. Szegeden és annak környékén szinte mindent a cég épített, emellett azonban mintegy 400 kisvállalkozást döntött be úgy, hogy nem fizették ki az alvállalkozókat. A Szegeden Szocialista Vízépítő Vállalatként emlegetett cégnek az MSZP-hez kötődő erős kapcsolataira utal, hogy Botka László adta át a cégcsoport új székházát is, Ujhelyi István pedig ott volt annak az M43-as útszakasznak az átadóján, amelyet később éppen azért kezdtek visszabontani az alvállalkozók, mert a SZEVIÉP elfelejtett fizetni. Az károsultak szerint a SZEVIÉP mintegy 10,5 milliárd forinttal tartozik, amely annyit tesz, hogy a beruházási költségekre fordított 40 milliárdnyi közpénz 25 százalékát tüntették el sikeresen. Miután a cég érdekes módon éppen a 2010-es kormányváltás után csődbe ment, Botka válaszok helyett a bíróságra irányította a károsultakat, mindeközben Ujhelyi István szocialista EP-képviselő sofőrjének cégén keresztül mintegy félmilliárd forintot menthettek ki a cégből. Egyes vélemények szerint a SZEVIÉP égisze alatt tiltott pártfinanszírozás folyt.

Gazdasági bűncselekményről beszél a védőügyvéd

Az Informátor stábja az üggyel kapcsolatban meg akarta szólítani Pisztrui Lászlót, a cég egykori vezetőjét, a jelenleg is 10 milliárdos vagyonnal rendelkező üzletembert. Helyette a védőügyvéd szólalt meg, aki arról beszélt, hogy ezt az ügyet nem szabad a politikával összekeverni, mert mint hozzátette, „ez gazdasági bűncselekmény. A kijelentés alapján maga a védőügyvéd is bizonytalan védence ártatlanságában, hiszen a kamera előtt tulajdonképpen elszólta magát.

PestiSracok facebook image

Botkának sem kell tudnia tojást tojni, hogy szeresse a rántottát

Az Informátor megszólaltatta volna a kérdésben Ujhelyi Istvánt is, aki válaszadás helyett inkább arról beszélt, az EchoTV-nek már csak egy éve van, hogy ilyen kérdéseket feszegessen, hiszen utána jönni fog egy demokratikusan megválasztott kormány. Molnár Gyula, az MSZP elnöke viszont Botka milliós Rolex karórája kapcsán a stábnak azt nyilatkozta, nem kell az embernek ahhoz értenie a tojás tojáshoz, hogy szeresse a rántottát. Ezt a többértelmű mondatot érdemes kicsit tovább ízlelgetni. Lukács Zoltán MSZP-s képviselő a SZEVIÉP-botrány kapcsán a klasszikus szocialista érvrendszerhez és szókincshez nyúlt, amikor úgy nyilatkozott, az MSZP annyiban érintett az ügyben, amennyire az Echo TV fasiszta, illetve náci….

Forrás: EchoTV; videó: youtube.com; kezdőkép: Kelemen Zoltán/MTI

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.