Pesti Srácok

Hadházy Ákos: Ha nem sikerül a kormányváltás, akkor csak a forradalom jöhet

Hadházy Ákos: Ha nem sikerül a kormányváltás, akkor csak a forradalom jöhet

A Népszabadság mellett, a korrupció ellen tüntetett a Szabad sajtó útján az Együtt. A Lopják a szabadságunk! Repüljenek! című demonstráción több ezren vettek részt, valamint felszólalt: Hargitai Miklós (Népszabadság), Jávor Benedek (Párbeszéd), Hadházy Ákos (Lehet Más a Politika) és Juhász Péter (Együtt). A Fidesz-frakció közleményben reagált az eseményre, amelyben az áll: az ellenzéki állításokkal szemben, a Népszabadság megszűnése piaci, pénzügyi és alkalmassági kérdés.

Jávor Benedek, a PM európai parlamenti képviselője azt hangsúlyozta: Magyarországon a korrupció nem a kormányzás mellékterméke, hanem "maga a rendszer", a szisztémát pedig mára szinte tökéletesre csiszolták a felügyeleti szervek átalakításával. A politikus szerint a kormányzat el akarja hallgattatni a civil szervezeteket és a független médiumokat, "akik szembesíteni képesek őket a saját hazugságaikkal”.

Hargitai Miklós, a Népszabadság munkatársa arról beszélt, a tulajdonos mindeddig nem adott magyarázatot a lap bezárására, de szerinte még rosszabb, hogy a lépést úgy tették meg, hogy nem tájékoztatták az akkori vezérigazgatót, aki, amikor megtudta ezt, leköszönt posztjáról. Kifogásolta, hogy azt a lapot zárták be, amely korrupciós ügyekről írt, és nem azokat a politikusokat, akik "könyékig turkáltak a közösben”. Az újságíró felidézte Pokorni Zoltán 2010-es mondatát, miszerint levágják a kezét annak a fideszesnek, aki a közös kasszában nyúlkál. „Nem hogy nem vágják le a kezét annak, aki könyékig nyúlkál a közösben, hanem még be se zárják, aki viszont beszámol erről, azt az újságot viszont bezáratják” – mondta.

Hadházy Ákos, az LMP társelnöke is felszólalt, és a “magyar társadalom rákjának” nevezte a korrupciót, hangsúlyozva, hogy a törvények sorával garantálni lehetne az elszámoltathatóságot. Az LMP-s politikus szerint az ország történetének legsúlyosabb, államilag szervezett csalássorozata zajlik. Hozzátette: az ellopott pénzből médiajelenlétet éppúgy szervezhetnek, mint "az ország történetének egyik leggyalázatosabb félelemkeltő kampányát”. A politikus szerint "2018-ban évtizedekre dőlhet el Magyarország sorsa", ha akkor nem sikerül a kormányváltás, akkor már csak a forradalom jöhet, amit egyébként ő maga nem támogat.

PestiSracok facebook image

Juhász Péter, az Együtt alelnöke arról beszélt igen hevesen, hogy a korrupciónál már csak az nagyobb, történelmi bűn, hogy a miniszterelnök nyugat helyett kelet felé fordítja az országot.

„Putyin seggébe akarják rakni Magyarországot” - mondta, majd hozátette, hogy szerinte minden fideszes hazudik Kósa Lajost kivéve, aki csak értelmetlenül beszél, „és olyan sötét, mint a brezsnyevi kommunisták”. A politikus arra szólította fel a jelenlévőket, hogy ahol csak tudják, ezentúl fütyüljék ki Orbán Viktort.

A Fidesz-frakció közleményben reagált a tüntetésre:

Forrás: MTI, OS, fotó: Mohai Balázs - MTI

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.