Hiába adnak ki ellene hazánkban elfogató parancsot, ha úgy akarja, soha többé nem tér vissza Magyarországra a kétmilliárdos áfacsalásban, valamint több más bűncselekményben is érintett Farkas Attila – többek között ez derül ki abból a PestiSrácok.hu birtokába került hangfelvételből, melyen forrásaink szerint maga az áfacsaló hallható. Farkas a felvételen büszkén vállalta bűnöző életmódját, de hencegett a számára védelmet biztosító, pénzért vásárolt bissau-guineai diplomata-útlevelével is. Cikkünkből az is kiderül, hogy a portálunkhoz eljuttatott hangfelvétel milyen okból landolt a rendőri visszaélésekkel foglalkozó Nemzeti Védelmi Szolgálatnál is.
PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
A kétmilliárdos áfacsalásban és több más bűncselekményben is érintett Farkas Attila egy, a Pestisrácok.hu által megszerzett hangfelvételen arról beszélt, hogy nem érdekli, “ha Magyarországon kiadják ellene a körözést”, mert „lehet, hogy sosem fog hazatérni Dominikáról”. De a 2014 nyarán rögzített felvételen Farkas saját magáról szólva büszkén vállalta azt is, hogy ő “egy bűnöző”. Nos, utóbbi megjegyzésével nehezen tudunk vitatkozni, hiszen kijelentését eddigi pályafutása is alátámasztja: a még mindig szabadlábon lévő, jelenleg Florida és Dominika között ingázó Farkasról portálunk ugyanis többször megírta már, hogy több mint kétmilliárd forintos áfacsalásban érintett, miután a közreműködésével létrehozott cégcsoport eszmei irányítójaként tonnaszám szerzett be cukrot és étolajat Szlovákiából. A magyar áruházláncok polcain azután jelentek meg ezek a termékek, hogy több cégen is átfuttatták őket. Az áfacsaló társaságra a Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyomozói 2013 nyarán csaptak le, de az ügy nyolc gyanúsítottja közül senkit sem helyeztek előzetes letartóztatásba, ami Farkas esetében azért érthetetlen, mivel ő és tizenkét társa már 2007-ben is nagyban cukorkereskedelemmel trükközött, és fiktív közösségi értékesítések lebonyolításával százmilliókat tettek zsebre, így a bűnismétlés veszélye mindenképpen fennállt Farkasnál. Utóbbi ügy egyébként már bírósági szakban van.
Diplomáciai mentességet élvez
Visszatérve a hangfelvételhez, azon Farkas beszélgetőpartnerének hencegett a sérthetetlenségét garantáló diplomáciai mentességével is, aminek köszönhetően mind a mai napig védettséget élvez egy ellene zajló életellenes ügyben, igaz, már lehet, hogy nem sokáig. Ismert, a férfit emberölés előkészülete miatt első fokon három és fél év letöltendő szabadságvesztésre ítélték, ám másodfokon az áfacsaló a diplomáciai mentességére hivatkozott a bíróságon, és kijelentette, hogy ő bissau-guineai diplomata. A Simon-ügyben ismertté vált diplomata-útlevelet természetesen ő is pénzért szerezte. Ügyében a bíróság tavaly októberben függesztette fel a tárgyalást, ugyanis az ítélőtábla úgy határozott, hogy az eljárás folytatásához a Külgazdasági és Külügyminisztérium állásfoglalása szükséges. Ennek kapcsán megkerestük a Fővárosi Ítélőtábla elnökhelyettesét, aki arról tájékoztatta portálunkat, hogy a táblabírósághoz a napokban megérkezett a Külügyminisztérium válasza. Mohácsy Zsuzsanna annyit árult még el, hogy az ítélőtábla hamarosan új tárgyalási napot tűz ki Farkas ügyében, ahol a tanács elnöke fogja ismertetni a külügytől megkapott iratok tartalmát. A bíróság ezt követően jó eséllyel – a minisztériumtól érkezett iratok figyelembe vételével – vagy ítéletet hirdet, vagy pedig Farkas vonatkozásában megszünteti az eljárást – tette hozzá Mohácsy Zsuzsanna.
Radnai is szóba került
A hanganyagon Farkas beszélt a hírhedt Conti Car autókereskedés volt tulajdonosáról, a kecskeméti maffiaper tizenkét évre ítélt elsőrendű vádlottjáról, Radnai Lászlóról, valamint a Zóna Taxi volt vezérigazgatójáról, Veres Istvánról is. A csaló arra bíztatta a két férfival egyébként jó viszonyban lévő ismerősét, hogy tegyen ellenük terhelő vallomást. A beszélgetésből kivehető, a „vállalkozó” attól sem zárkózott el, hogy ezért pénzt fizessen. A hangfelvétel egyébként igazolja azt a korábbi információnkat, hogy Farkas Attila, miután egy üzleti nézeteltérés miatt szembekerült Radnaival, bosszúból mindent „kipakolt” a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársainak az egykori keresztapa állítólagos kétes ügyleteiről. Korábbi forrásaink azt is állították, hogy Farkas többeket is megpróbált arra rávenni, hogy valljanak Radnai ellen. A hangfelvételen a bűnöző emellett megnevezett egy, az NNI-nél magas beosztásban dolgozó rendőr alezredest is. A nyomozó úgy került képbe, hogy Farkas utalt rá, kapcsolatban állnak, és ismerősének is azt ajánlotta, hogy hozzá forduljon, ha rászánta magát a vallomásra.
A bűnöző bennfentes információkkal rendelkezett?
Információink szerint a birtokunkban lévő hanganyag a rendőri visszaélésekkel foglalkozó Nemzeti Védelmi Szolgálathoz is eljutott. Az NVSZ vélhetően azt vizsgálta, hogy a Farkas által megnevezett rendőr alezredestől kerültek-e ki bizalmas információk a “vállalkozóhoz”. A hangfelvétel alapján ugyanis úgy tűnik, Farkas túlságosan sokat tudott a Veres és Radnai ellen irányuló nyomozásról. Úgy tudjuk, a szolgálat munkatársai kielemezték a felvételt, de a vizsgálat során a védelmi szolgálat hatáskörébe tartozó bűncselekmény gyanúja nem merült fel. Pedig az áfacsaló tárgyalópartnerének hosszan ecsetelte, hogy mi mindent tud a Radnaiék elleni nyomozásról. Jól értesülten közölte például Radnai és Veres ismerősével, hogy pontosan tudja, összesen 73 embert hallgattak már ki „körülöttük”, „másfél éve gyúrnak rájuk”, Radnaiék „fel vannak borulva”, „megvan ellenük minden”. Hozzátette még, a rendőrök biztosra mennek és csak akkor fognak rájuk lecsapni, ha már van elegendő bizonyíték: „addig nem fognak ugrani, amíg olyan nem lesz, hogy meg lehet őket fogni és nem jönnek ki (a börtönből – a szerk.)”. „Az, hogy bevisszük (őket – a szerk.) és kijönnek, olyan nincs” – mondta vissza a vélhetően rendőri körökből szerzett információit Farkas, aki arról ugyanakkor konkrétan nem tett említést, hogy pontosan milyen cselekmények miatt vizsgálódtak a hatóságok Veres és az egykor Conti Car-főnök ellen. Bár utóbbi férfi vonatkozásában lehetnek sejtéseink, hiszen Radnait néhány hónappal Farkas kijelentései után letartóztatták. A volt keresztapát egy 29 millió forint értékben elkövetett csalás és egy 30 millió forintos orgazdaság miatt vonta eljárás alá a nyomozóiroda. Mellékszál, hogy a csaló ismerősének megemlítette még, hogy tudomással bír a Magyar Villamos Műveknél zajló adóelkerülésekről is, de annak részleteibe nem ment bele.
Politikai védelmet élvezett az áfacsalás
Farkassal kapcsolatban érdemes még kiemelni, hogy a PestiSrácok.hu korábban megszerezte az “üzletember” fentebb már említett, 2007-es csalási ügyében tett nyomozati vallomását. Abban az áfacsaló a NAV-nyomozóknak elárulta, a többszáz milliós biznisz a balliberális oldal politikai védelmét élvezte, és a haszon harminc százalékát az MSZP-nek kellett leadniuk, de Farkas szerint az áfacsalás szereplői az SZDSZ egykori frakcióvezetőjének és elnökének, Kóka Jánosnak is milliós összeget juttattak. A Kókára és az MSZP-re nézve tett terhelő vallomás kapcsán a Központi Nyomozó Főügyészséget is megkérdeztük, hogy indult-e nyomozás az akkor még mentelmi joggal rendelkező volt SZDSZ-elnök, esetleg más politikus ellen. Nagy Andrea szóvivő portálunkat úgy tájékoztatta, hogy még a büntetőügy ügyszáma alapján sem sikerült beazonosítaniuk, hogy a KNYF megkapta volna a NAV elődjétől Farkas Attila vallomását. Arra a kérdésünkre, hogy az akkori APEH egyáltalán tájékoztatta-e a főügyészséget a terhelő vallomásról, az adóhatóság szóvivőjétől azt a választ kaptuk, hogy mivel az ügy már bírói szakban van, így nem áll módjukban további tájékoztatást adni.
Címlapfotó: budapestbeacon.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS