Pesti Srácok

Nyomokat tüntethettek el a Buda-Cashnél, a DRB Bankból sem jutnak hozzá a pénzükhöz az ügyfelek

null

Szerdához hasonlóan csütörtökön is zárt ajtók fogadták az ügyfeleket a DRB Bankcsoport valamennyi bankjánál. A jegybank a Buda-Cash botrány után rendelte el a szünnapot. Siklóson például kígyózó sorok álltak a bankfiók előtt, de az ügyfeleknek csalódottan kellett távozniuk.

Marenics János városvezető a Hír Tv-nek azt mondta, egyeztetett a bank egyik főtulajdonosával, illetve a siklósi fiókvezetővel is, és azt a tájékoztatást kapta, hogy a felügyelőbiztos nem engedi, hogy kinyisson a bank. Egyenlőre teljes a bizonytalanság azzal kapcsolatban, hogy mikor fog kinyitni a pénzintézet, de a polgármester azt mondta, hogy a törvény három napig engedélyezi, hogy egy bank ne nyisson ki, ezért reménykedik, hogy hétfőn kinyitnak. Annak ellenére, hogy nem nyitott ki, bankban folyik a munka.

Mint ismert huszonöt település önkormányzatának pénze ragadt bent a DRB Bankban, a legtöbb Siklós városának – mintegy 172 millió forint. A brókerbotrány károsultjai már azt fontolgatják, hogy pertársaságot alakítanak. Marenics János egyébként Budapestre utazik. Szeretne tárgyalni Varga Mihály nemzetgazdasági miniszterrel, Kövér László házelnökkel, valamint Orbán Viktor miniszterelnökkel, hogy a korábbi gyakorlathoz hasonlóan konszolidálják a pórul járt önkormányzatok adósságát.

PestiSracok facebook image

Eközben az Index arról ír, hogy vasárnap este, a rendőrök érkezése előtt nyomokat tüntethettek el a Buda-Cash Brókerháznál, erről az egyik olvasójuk tájékoztatta a portált. A Buda-Cash minden számláját zárolták, így mintegy 13 ezer ügyfél vagyona ragadt bent. A 100 milliárdos nagyságrendet is elérheti a kár.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.