A magyar kormány élesen és határozottan elutasítja a „Soros-terv” minden pontját, továbbra sem támogatja, hogy évente egymillió migránst engedjenek be Európába, ellenzi a határkerítés lebontását, a migránsoknak szánt 9 millió forintos segélyt, a kötelező kvótát, és visszautasítja a közép-európai országok megbüntetését is – mondta Tuzson Bence kormányzati kommunikációért felelős államtitkár szerdai sajtótájékoztatóján.
Az államtitkár hangsúlyozta: elfogadják, hogy Európában vannak bevándorlóországok, ugyanakkor azt kérik, hogy a bevándorlóországok is fogadják el, hogy vannak olyan államok, amelyek nem szeretnének migrációt. Hozzátette, hogy ebben a küzdelemben az ellenzéki pártokra nem számíthatnak, ezért a kormány ismét az emberekhez fordul, és arra kéri őket, akinek fontos Magyarország függetlensége, szuverenitása, biztonsága és nemzeti kultúrája, az vegyen részt a Soros-tervről tartandó nemzeti konzultációban. A hét témakör kérdései a napokban készen lesznek, és aztán a lehető leghamarabb elindul a nemzeti konzultáció.
Tuzson Bence szerint a „Soros-terv” veszélyes Magyarország számára, és nem 1-2, vagy 10-20, hanem 100 évekre is befolyásolja Magyarország sorsát. Elmondta: a „Soros-terv” legfontosabb pontja, hogy évi 1 millió bevándorló jöjjön Európába, és ezt a javaslatot Soros György még 2015 szeptemberében tette közzé a Project Syndicate nevű oldalon azzal érvelve, hogy így lehetne kezelni az európai munkaerőhiányt és a demográfiai problémákat. Tuzson Bence kiemelte, hogy a „Soros-terv” megvalósításának útjában áll a magyar határzár, ezért Soros György mindent megtesz ennek lebontása érdekében. Az államtitkár Soros György 2015. október 30-án a Bloombergnek tett nyilatkozatára hivatkozott, amelyben arról beszélt, hogy terve megvalósításának legnagyobb akadályát a nemzeti határok jelentik.
Állandó szétosztási mechanizmus, állandó pénzjuttatás a migránsoknak
Tuzson Bence kitért Soros György azon javaslatára is, hogy a migránsoknak évi 15 ezer eurót kellene adni az első két évben, hogy ebből fedezzék a szállást, az egészségügyi ellátást, az oktatási költségeket. Ez két év alatt kilencmillió forintot jelentene – mutatott rá az államtitkár, aki szerint Soros György ezzel a pénzjuttatással biztosítaná, hogy az általa tervezett migrációs nyomást fenn lehessen tartani. Az államtitkár felhívta a figyelmet arra, hogy 2015 júliusában a Financial Times-ban megjelent cikkében Soros György arról is írt, hogy a bevándorlók tagállamok közötti szétosztásának állandónak és kötelezőnek kell lennie, és ha ez nem lesz egy állandó és kötelező eleme a közös uniós migrációs rendszernek, akkor az össze fog omlani.
A „Soros-terv” része a migrációt ellenző országok ellen indított támadás és az őket sújtó pénzbüntetések is – mondta Tuzson Bence. Ismertetése szerint Soros már tavaly júniusban a kohéziós pénzek csökkentését javasolta a renitens tagállamokkal szemben. Arra a kérdésre, hogy miért nem Soros György legfrissebb írásaira hivatkoznak, amelyekben már nem egymillió bevándorlóról, hanem 300 ezer migránsról írt, Tuzson Bence azt mondta, az egymilliós szám rendszeresen visszatér az európai gondolkodásban, és Soros György legfontosabb írásbeli nyilatkozata is erre vonatkozott.
MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS