Pesti Srácok

Téved az RTL Klub: A PestiSrácok.hu nem csak az előző kormányokkal foglalkozik

Téved az RTL Klub: A PestiSrácok.hu nem csak az előző kormányokkal foglalkozik

Valótlanságokat állított az RTL Klub vasárnapi híradójának összeállítása, amelyben egy, a PestiSrácok.hu-n megjelent támogatott riportkötetet kritizáltak.

"A földrablásokról szóló cikksorozatot fizetett a Földművelésügyi Minisztérium. A PestiSrácok.hu-n megjelent írások azonban kizárólag az előző, szocialista kormányok, illetve a milliárdos vállalkozó, Simicska Lajos ügyeivel foglalkoznak. A DK szerint visszataszító, ahogy a kormány közpénzből fizet oknyomozásnak álcázott reklámcikkeket. A minisztériumot hiába kerestük: nem reagáltak." - állította az RTL Klub híradója. Portálunk helyreigazítást kér a kereskedelmi tévétől a hamis információk és az egyoldalú tudósítás miatt. A Földművelésügyi Minisztérium ugyanis Szarvas Szilveszter és Csizmadia Tamás kollégánk sok éves munkájának eredményét tömörítő oknyomozó internetes kötet megjelenését támogatta (a közöltnél kisebb összeggel), amely az 1990-2010 közötti "földrablások", bizonyítható, súlyos visszaélések eseteit vette számba, kiegészítve az azóta keletkezett információkkal, és amely a PestiSrácok.hu "Agrárcsászárok" című mellékleteként látott napvilágot.

Az RTL Klub riportere azt is számon kérte rajtunk, hogy nem írunk Mészáros Lőrinc, L. Simon László, Fazekas Sándor és Lázár János "földügyeiről".

A valóság azonban ennek az ellenkezője: lapunkban folyamatosan leközöljük az érintettek vagyonosodását ért kritikákat, tényeket és ellenzéki vádakat.

PestiSracok facebook image

Arról például, hogy Mészáros Lőrinc a vádak szerint a törvényben megengedettnél több földet vásárolt, éppen az RTL Klub Híradója alapján számoltunk be néhány hete, ahogy írtunk Lázár János édesapja és rokona földvásárlásáról, s nyomon követtük L. Simon László családjának üzleti ügyeit is. Simicska Lajos botrányos agrárbizniszeiről és ahárskúti "kecskefarm" ürügyén tervezett földmachinációjáról pedig már rögtön oknyomozó portálunk elindulása után, 2012-13-ban is több riportot közöltünk, amikor Simicska sokak szemében még a kormánypárt holdudvarának legbefolyásosabb pénzembere volt, s nem az RTL Klub híradóinak népi hőse, mint manapság. A PestiSrácok.hu visszatérő olvasói nap-mint nap megtapasztalhatják, hogy portálunk értékrendje az indulás óta változatlan, miközben írásainkat az érvényes médiaetika elvei szerint készítjük, szerkesztjük. Folyamatosan nyomon követjük a kormányzást, kormánypárti politikusokat és köreiket ért bírálatokat, leleplezéseket is, és rendszeresen írunk magunk is ilyen témájú oknyomozó riportokat. Az ATV nemrég például egy fél műsorszámot áldozott a portálunkon megjelenő kormánykritikák kitárgyalására.

Az RTL Klub valótlanul állította azt is, hogy a PestiSrácok.hu főszerkesztője nem volt hajlandó válaszolni a kérdéseikre, ugyanis sem telefonon, sem e-mailban nem keresték meg portálunkat. Mindezekért helyreigazítást kérünk a kereskedelmi tévécsatornától.

PESTISRÁCOK.HU - A vezető képen "A kecskén túl – Simicska Lajos és a Közgép-közeli üzlettárs terjeszkedése a Bakonyban" című 2012-es oknyomozó riportunk illusztrációja látható.

Ajánljuk még

Heteken át lesték, zaklatták a kászoni gyermekeket az Átlátszó Erdély újságírói

Exkluzív 2023 július 12.
Három héten át majdnem minden nap lesben álltak, fotóztak és követték is a kászonimpéri otthonban nevelkedő gyermekeket az erdélyi balliberális lapok újságírói, hogy minél szaftosabb sztorival tudjanak odasózni Böjte Csaba ferences szerzetesnek és alapítványának – tudta meg a PestiSrácok.hu. A történtek rendkívül felzaklatták a fiatal kamaszokat, akik addigra már maguk mögött hagyták az elszenvedett traumákat, és a nevelők, valamint szakpszichológusok munkája által feldolgozták a korábban elszenvedett szexuális és egyéb bántalmazásokat. Lapunk elkísérhette Böjte Csabát a napokban Kászonba, ahová azért látogatott el, hogy meggyőződjön róla, minden segítséget megadnak az érintett gyermekek lelki és mentális fejlődése, traumáik feldolgozása érdekében. A tapasztaltak megnyugtatóak: motivált, lelkes fiatalokkal találkoztunk, akik ma már kifejezetten azt kérik, hagyják őket békén és senki ne is emlékeztesse őket az átéltekre, mert csak így tudnak valóban továbblépni. Sportversenyekre járnak, ministrálnak, aktív hitéletet élnek és tervezik a jövőt. Egyikük tűzoltóversenyekre jár és ér el kiváló eredményeket, gondol rá, hogy majd akár egyenruhát öltsön; egy másik fiú történelemtanárnak készül és rengeteget olvas.

A Mezey-válogatott egyik legnagyobb rejtélye a Nyilasi-ügy lett – Ma sem egyértelmű, hogy miért maradt itthon a csapatkapitány

Exkluzív 2021 június 2.
A Mezey-válogatott történetében három különlegesség, ha úgy tetszik, nagy rejtély, „titok” van. Az egyik az, hogy miként tudott szinte a semmiből kinőni egy világverő gárda? A másik, hogy miért ért véget ez a csodálatos menetelés úgy, ahogyan véget ért? A harmadik pedig az, hogy a csapat szellemi vezére és csapatkapitánya, Nyilasi Tibor vajon miért nem utazott ki a mexikói világbajnokságra? Visszaemlékező sorozatunk mai részében a Nyilasi-ügy hátterét igyekszünk feltárni.