Pesti Srácok

Újabb négy szervezet gondolja magát törvényen felülinek, persze mindegyiket Soros pénzeli

Újabb négy szervezet gondolja magát törvényen felülinek, persze mindegyiket Soros pénzeli

A törvények hatálya alól a következmények vállalása nélkül még Soros György kegyeltjei sem vonhatják ki magukat Soltész Miklós civil kapcsolatokért felelős államtitkár szerint. Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke ugyanakkor arra emlékeztetett: a tőzsdespekuláns semmibe veszi a magyar emberek akaratát, és súlyos milliókat fordít arra, hogy megbuktassa a demokratikusan megválasztott kormányt - írja a Magyar Idők.

A jogszabályokat mindenkinek be kell tartania, ha a Soros György által pénzelt csoportok kivonják magukat a civil szervezetek átláthatóságát szolgáló törvény rendelkezéseinek végrehajtása alól, akkor természetesen ennek következményeit is vállalniuk kell – szögezte le Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára.

A Magyar Idők kedden számolt be arról, hogy a Helsinki Bizottság, a TASZ és a többi, a nemzetközi tőzsdespekulánshoz kötődő csoportosulás az Eötvös Károly Közpolitikai Intézethez hasonlóan nonprofit gazdasági társasággá alakulhat át, a külföldi szervezetek átláthatóságáról szóló törvény ugyanis csak egyesületekre és alapítványokra vonatkozik. Mindeközben négy szervezet, köztük a Civil Kollégium és az Ökotárs Alapítvány bejelentette: nem fogják betartani a rájuk vonatkozó előírásokat.

Soltész Miklós közölte: a törvény megalkotásának célja az volt, hogy tisztább, átláthatóbb viszonyokat teremtsen a közéletben. Hangsúlyozta továbbá, hogy Soros civiljeit nem tekinti igazi civil szervezeteknek, tevékenységük ugyanis kifejezetten politikai jellegű. Ahhoz viszont gyávák, hogy demokratikus módon, egy választáson megmérettessék magukat – fűzte hozzá. Kijelentette azt is: Soros György működését nagyon gyakran a törvények kijátszása, az emberek akaratának vagy érdekeinek semmibevétele jellemezte, a renitens szervezetek pedig ezt a példát követik.

PestiSracok facebook image

Hasonló véleményt fogalmazott meg Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke. A politikus emlékeztetett rá, hogy két országgyűlési választáson, egy népszavazáson és a nemzeti konzultáció­kon erősítették meg az emberek, hogy nem kérnek abból a világból, amit Soros György képvisel; nem akarják lebontani a határt védő kerítést; nem kérnek a tömeges migrációból.

– jelentette ki a politikus. Németh Szilárd vérlázítónak nevezte, hogy egyesek a törvények felett állónak tartják magukat. Attól viszont nem tart, hogy a Soros-hálózat tagjai egyik pillanatról a másikra nonprofit gazdasági társasággá alakulnak.

– Ez azért nem megy ilyen egyszerűen – fogalmazott. Ám afelől nincs kétsége a Fidesz alelnökének, hogy minden eszközt meg fognak találni, amivel nyomást gyakorolhatnak a kormányra és a Fidesz–KDNP-pártszövetségre.

– mondta a politikus.

Érdemes megemlíteni, hogy az új civiltörvény bojkottjához csatalakozó alapítványok – az Ökotárs kivételével – ezer szállal – vagy inkább sok millió forinttal – kötődnek Soros György birodalmához. A Jogriporter például közel 50 millió forintot nyert el tavaly a tőzsdespekuláns által létrehozott Nyílt Társadalom Intézetétől (OSI) a szervezet pénzügyi beszámolója szerint. Az Autonómia Alapítványnak lényegesen több jutott: a 2015-ös pénzügyi jelentésükben szerepel egy 15 hónapos romaprogram, amire 104,8 millió forintot kaptak a Nyílt Társadalom Alapítványoktól (OSF).

A Soros által támogatott többi alapítvány listáját a Magyar Időkben olvashatja el, ide kattintva.

PS/Magyar Idők, fotó:civilhetes
Ajánljuk még

Vasárnapi autóbusz-szerencsétlenség: voltak már problémák a szervezőkhöz köthető utak körül

Exkluzív 2021 augusztus 17.
Nem először került a sajtóhírekbe és a figyelem középpontjába az az utazásszervező cég, amelynek bérelt autóbusza vasárnap hajnalban 8 ember halálát okozó balesetet szenvedett az M7-es autópályán – tudta meg a PestiSrácok.hu. 2019-ben több sajtóorgánum is beszámolt róla, hogy magyar egyetemisták franciaországi síútja vált tortúrává, miután a magyar utazásszervezők hibás műszaki állapotú, román buszokkal vágtak neki a több ezer kilométeres útnak, végül az utasok egy része saját költségére, önállóan utazott haza. Majd még kártérítést sem kaptak. A "Suli Sí" szervezőcsapat és a hétvégi szerencsétlenségben érintett Rolitúra gyakorlatilag azonos céges hátteret mutat. Az Index és az Origo korábbi cikkei szerint az utakat szervező vállalkozók korábbi utazási irodáit többször megbüntették; volt olyan iroda, amely éveken át engedélyek nélkül hirdetett utakat.

Így lophatta meg saját cégét a vörösbáró, Bige László

Exkluzív 2021 november 4.
Faék egyszerű megoldással, arcpirítóan pofátlan módon lophatta meg saját cégét, a Péti Nitrogénműveket a baloldal kasszása, Bige László a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészségvádirata szerint.Ez még abban az időszakban is ment, amikor a műtrágyabiznisz éveken át veszteséget termelt az ország egyik leggazdagabb emberének – mondta a PestiSrácok.hu-nak a vörösbáró legújabb büntetőügyére rálátó forrásunk. Mint ismert, Bige Lászlót közel egy éve vették őrizetbe, majd néhány hete vádat is emeltek ellene különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés és vesztegetés elfogadása vádjával. Mivel már korábban is volt folyamatban ellene büntetőeljárás hasonló bűncselekmények miatt, a milliárdost akár 15 év börtönbüntetésre is ítélhetik. A bonyolultnak tűnő gazdasági machinációk részletei eddig nem láttak napvilágot; az ügyészségi közleményből csak az derül ki, hogy a Bige tulajdonában álló, a műtrágyaágazatban egyeduralkodó Péti Nitrogénművek potom pénzért adott el papíron leminősített műtrágyát – a saját érdekeltségbe tartozó kereskedő cég persze jóval drágábban adta tovább, a különbözetből Bige zsebbe kapott vissza. Hogy mit is jelent ez, és miért lophatta meg Bige a saját cégét (legalábbis az ügyészség szerint), erről beszélt lapunknak a Nitrogénművek ügyeit belülről ismerő informátor.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.