A pedagógustüntetések vezéralakja, Pukli István felesége az Alkotmányvédelmi Hivatalnál dolgozik – értesült a PestiSrácok.hu. A Tanítanék Mozgalom vezetője portálunknak annyit ismert el, hogy neje valóban a Belügyminisztérium munkatársa, de mivel nem közszereplő, az a nyilvánosságra nem tartozik. Forrásaink arra is felhívták a figyelmünket, hogy a tanártüntetések vezéralakjai közé tartozik az elmúlt rendszer egyik hírhedt tartótisztje, valamint fia, aki a Helsinki Bizottság munkatársa.
MIKLÓS KATA – PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
A PestiSrácok.hu az érintettek köréből úgy értesült, hogy a Tanítanék Mozgalom vezetőjeként ismert iskolaigazgató, Pukli István felesége az Alkotmányvédelmi Hivatal munkatársa. Pukli Istvánt telefonon értük el, aki tagadta, hogy feleségének bármilyen kapcsolata lenne a szolgálatokkal, annyit ugyanakkor elismert, hogy neje a Belügyminisztérium kötelékében dolgozik. Kérdésünkre, hogy ez a körülmény volt-e bármilyen hatással a politikai tevékenységére, azt válaszolta, hogy „neki nincs is politikai pályafutása”. Az üggyel kapcsolatban megkerestük a Belügyminisztériumot is, de cikkünk megjelenéséig nem válaszoltak kérdéseinkre. Forrásunk arra is felhívta a figyelmünket, hogy a pedagógustüntetések aktív résztvevője a Helsinki Bizottság munkatársa, Kazai Viktor, továbbá édesapja, az elmúlt rendszer hírhedt tartótisztje, Kazai Zoltán. Hitelt érdemlő kutatások szerint ő szervezte be és kényszerítette együttműködésre Bódy Gábor kétes körülmények között elhunyt filmrendezőt és Szokolay Zoltán költőt, illetve ő figyeltette meg a nyolcvanas években Cseh Tamás énekes, dalszerző közönségét is. Mindemellett úgy tudjuk, hogy a volt tartótiszt a nevelőapja az MSZP egykori politikusának, Török Zsoltnak. A szocialisták volt szóvivőjét szerettük volna erről megkérdezni, ám kérdéseinket azzal hárította el, hogy “ő már nem közszereplő”.
MSZP-s vonalon indult
Pukli 1997 augusztusában a Fadd-Domboriban megrendezett közéleti táborban került kapcsolatba a Magyar Szocialista Párttal. Ezen a nyáron lett tagja az Ifjú Szocialisták Mozgalomnak, majd ugyanezen év októberében társaival együtt megalakította a Mozgalom szekszárdi alapszervezetét, és tagja lett az MSZP paksi alapszervezetének is – írta magáról az igazgató a Választás.hu-n fellelhető rövid önéletrajzában. A Tanítanék Mozgalom vezéralakja indult az 1998-as parlamenti választásokon az MSZP Tolna megyei listáján, de nem jutott be a parlamentbe. Pukli szocialistákhoz fűződő múltja kapcsán a börtönt megjárt Zuschlag János is megszólalt. Az MSZP volt parlamenti képviselője – aki 2011-ben jogerősen 6 évet kapott 72 millió forint szabálytalan elköltése miatt – több sajtóorgánumnak, tv-csatornának is azt nyilatkozta Pukliról, “barátok és harcostársak voltak.” Együtt dolgoztak a szocialista ifjúság szervezetben, melynek országos ügyvezetője Zuschlag volt. Sőt Zuschlag János a TV2 Tények februári adásában azt állította, Pukli tudta, hogy milyen pénzekből finanszírozták a szervezeteket. Az adást követően pedig a Facebookon keresztül üzent Puklinak.
Maga számolt be családja múltjáról
Ennek hatására Pukli gyorsan kitálalt, hogy kifogja a szelet a kormányközeli sajtó vitorlájából, továbbá ő maga mesélt ávós nagyapjáról és köztörvényes bűnöző bátyjáról, aki kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmény miatt ül börtönben. A zuglói Teleki Blanka Gimnáziumának igazgatójáról az általa irányított iskola a budapesti Teleki Blanka Gimnázium oldalán nem sok minden derül ki. Mai napig mindössze annyi olvasható a „tantestület” fül alatt, hogy feltöltés alatt.
Nem tűrte az ellenvéleményt
Puklit először 2012-ben kapta fel a média, a Teleki Blanka Gimnázium igazgatói kinevezése körül kialakult botrány miatt. Pukli érvényes vezetői szakképesítés nélkül nyújtotta be a pályázatát az iskola igazgatói székéért indulva és végül nyert is nem kis felháborodást okozva. Az akkor 33 éves Pukli annak ellenére győzte le a másik indulót, a korábbi igazgatót Rudas Pétert, hogy mind az első és a második körben utóbbit támogatta az iskolavezetés a szülők és az önkormányzat is. Az eset után a diákok feketébe öltözve tiltakoztak Pukli kinevezése ellen. Az esetről akkor az LMP-s Zuglólap is foglalkozott. Várna Péter LMP-s önkormányzati képviselő pedig blogjában formált véleményt a kinevezésről. Pukliról volt kollégája azt mondta nagyon erős nyomás alatt tartja a tantestületet. Ezt Bereczky Csongor az iskola korábbi angoltanára nyilatkozta a Magyar Időknek. A pedagógust és egy másik tanárt még márciusban küldte el az igazgató a Teleki Blankából, mert szerinte magánvéleményükkel megsértették az iskolában dolgozó tanárokat, és valótlanságokat állítottak.
Címlapfotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS