Woman holding an EU flag facing water cannon by herself. Happening now in #Tbilisi. Georgian people are out in the streets to defend the country’s European future amid ruling party’s adoption of Russian foreign agent law.
— Katie Shoshiashvili (@KShoshiashvili) March 7, 2023
Georgia’s future will be European. #NoToRussianLaw pic.twitter.com/7sYqAUfmBw
A nyugati elit továbbra sem hajlandó elfogadni a szuverenista, békepárti Grúz Álom párt győzelmét Georgiában. Az október végi választások után az Európai Parlament most csütörtökön olyan állásfoglalást fogadott el, amelyben megállapította, hogy az európai uniós tagjelölt Georgiában október 26-án tartott parlamenti választások nem voltak sem szabadok, sem tisztességesek, és az ország “folyamatos demokratikus visszalépéséhez” járultak hozzá. Az állásfoglalásban a kormányzó Grúz Álom pártot tették felelőssé a szerintük tisztességtelen választások miatt, és a szöveget megszavazó képviselők elítélték a “számos és súlyos” választási jogsértést, köztük a választók állítólagos megfélemlítését, a szavazatok manipulálását, a választási megfigyelők és a média befolyásolását, illetve az elektronikus szavazógépek manipulációját. A baloldali hálózat természetesen akcióba lendült, Georgiában a 2013-2014-es Euromajdan forgatókönyvét látjuk kibontakozni.
Az ország választási bizottsága által kihirdetett szavazási “eredmények nem szolgálják a georgiai nép akaratának megbízható képviseletét”
– olvasható az állásfoglalásban.
A szöveg szerint az EP elutasítja a választások eredményének elismerését, és a képviselők azt akarják, hogy a választásokat egy éven belül alapos nemzetközi felügyelet mellett és független választási adminisztráció szervezésében újra rendezzék meg. A képviselők úgy vélték továbbá, hogy EU-nak szankciókat kell bevezetnie, és korlátoznia kell hivatalos kapcsolatait a tbiliszi vezetéssel. Az állásfoglalás bírálta a közelmúltban elfogadott “antidemokratikus jogszabályokat”, köztük az “átláthatóságról és a külföldi befolyásról szóló törvényt”, amely az EP szerint már gyakorlatilag fel is függesztette az ország uniós integrációs folyamatát.
Az EP továbbá határozottan elítélte Oroszország “szisztematikus beavatkozását a georgiai demokratikus folyamatokba”. A képviselők figyelmeztették a georgiai hatóságokat, hogy a törvényesen létrehozott politikai pártok betiltására tett kísérletek még inkább elidegenítenék az országot az EU-tól, és lehetetlenné tesznek minden lépést az uniós csatlakozás felé. Az állásfoglalásban kitértek Orbán Viktor miniszterelnök georgiai látogatására, amely a szöveg szerint “sérti az EU álláspontját, és újabb kísérlet az EU közös kül- és biztonságpolitikájának aláásására”. A dokumentum szerint “Orbán Viktor miniszterelnök ismét nem az EU nevében szólalt fel Georgiában”.
Az állásfoglalással az EP gyakorlatilag ismét bemutatta, hogy miként működik a nyugati demokrácia, avagy, ha nem jó eredmény születik a stratégiailag fontos országban, akkor majd ők csinálnak.
Georgia 2028-ig felfüggeszti a csatlakozási tárgyalások megkezdését az EU-val
Úgy tűnik a szimpátia kölcsönösen nincs meg az EU és a kormányzó Georgiai Álom párt között. A kormányfő ugyanis bejelentette: a párt 2028-ig felfüggeszti a csatlakozási tárgyalások megkezdését az Európai Unióval.
Ma arról döntöttünk, hogy 2028-ig nem vesszük napirendre az uniós csatlakozási tárgyalások megkezdését. Emellett 2028-ig nem fogadunk el semmilyen támogatást az Európai Uniótól”
– közölte a georgiai miniszterelnök, akinek a kormánya a nap folyamán kapta meg a parlamenti jóváhagyást következő négyéves programjához. Irakli Kobahidze kijelentette: meg kell mutatni a európai uniós bürokratáknak, hogy hazájával “nem a zsarolás és sértések, hanem a tisztelet” nyelvén kell beszélni. Mint mondta, az EU ártott az ország tekintélyének, mert manipulációra használta fel a csatlakozási tárgyalások megnyitásának kérdését. A tbiliszi kormány döntése ezt a kárt enyhíti – tette hozzá. A kormányfő kijelentette: a georgiai nép büszke, önérzetes és gazdag történelemmel rendelkezik, ezért számára “teljesen elfogadhatatlan alamizsnaként tekinteni az európai uniós integrációra”. Annak a meggyőződésének adott hangot, hogy a georgiai nép kultúrájával és lehetőségeivel gazdagítaná az Európai Uniót, amint ez fordítva is igaz. Georgia 2023 decemberében tagjelölti státuszba került, az EU azonban az ország mostani vezetését Nyugat-ellenes politikával vádolja, és befagyasztotta ezt a folyamatot.
Az ellenzék forradalmat robbantana ki
Grúziában továbbra sem törődik bele az ellenzék a pár napja hivatalossá tett választási eredménybe, hanem új parlamenti választások kiírását követeli. Az oroszbarát Grúz Álom 89 mandátummal megszerezte a parlamenti többséget az október végi voksoláson.
Ez a törvényhozásban is botrányos jelentekhez vezetett, Tbiliszi belvárosában pedig sátrat vertek a tiltakozók mondván, hogy addig maradnak, amíg nem teljesül a követelésük.
🇬🇪 | It was a tough and violent night in Tbilisi, with riot police brutally beating and detaining protesters, while journalists were especially targeted in extreme ways.
One thing is clear: the anti-Russian resistance in Georgia is alive and will continue. pic.twitter.com/zCIKu4rOih
— Visioner (@visionergeo) November 29, 2024
Ugyan most a balliberális sajtóban arról írnak, hogy “nemzetközi megfigyelők szerint is sok szabálytalansággal és fagyos légkörben zajlottak” a múlt havi grúziai választások, amelyek után 14 választókerületben újra is számlálták a szavazatokat. A megfigyelők állítólag azt mondják, megvesztegetésnek és többszöri szavazásnak is voltak nyomai, miközben előfordultak erőszakos incidensek is. Mindezen kijelentések annak fényében érdekesek, hogy az ENSZ mandátumával működő EBESZ az októberi választásokra 529 megfigyelőt küldött Georgiába 42 országból, és voltak köztük európai parlamenti és NATO megfigyelők is. A szervezet jelentése szerint „a választások napja általában jól szervezett és rendezett volt, de feszült légkör jellemezte. Az EBESZ ráadásul kiemelte, hogy a választások folyamata procedurálisan jó volt, a választásokat sokszínűség jellemezte. A voksolás demokratikus keretek között zajlott le, és Georgiában média pluralizmus van, ami demokratikus normák szerinti kampányt tett lehetővé. De akkor most ki hazudik?
(MTI / Kiemelt kép: MTI/EPA/David Mdzinarisvili)
Laeser yohnny
2024-11-29 at 16:19
Csak úgy mondom.2024-11-29 at 13:53
Sutyerák2024-11-29 at 13:13
A demokráciát a jólétet és szabadságot nem a jelenlegi liberális buzik képviselik,a jelenlegi liberális elit egy diktatórikus ideológiát és eszmét eröltet…..
Csal kérdezem, hogy Putyin ,Kim Dzsong Un, vagy Kicsifing
Liberális?
Csak azért Bert én nem tudom.
De tényleg csak kérdezem.
kanigunda
2024-11-29 at 15:06
“…Ha ebbe most belemennek a grúzok, ….”
Így van. Gondolom azért is került ide a cikk. Nem cimbizek az oroszokkal, de már nagyon ideje
lenne a halálos picsánrugást bevinniük az ukiknak. Különben sok ideje marad ezeknek a kis gennyes
nyugati szófosóknak. OK, hogy Ogyessza békénhagyásáért nyugiban hagyták a kercsi hidat. Ideje
lenne azért ezt is felülvizsgálni
kanigunda
2024-11-29 at 14:44
“… nem lőtte, bombázta Georgiát, mint Oroszország 2008-ban….”
Kár, hogy fordítva volt. Kedves (liberós) próbálkozás 🙂
Nyugati angyalkák
2024-11-29 at 14:25
Mamma Mia2024-11-29 at 14:16
Nem ám ,a nyugat országokat igázott le ,az ásványkincseiért ,olajért ,aranyért ,gyémántért, kormányokat buktattak meg,háborút uszítottak de ez gondolom elfogadott a demokratikus nyugaton.
Mamma Mia
2024-11-29 at 14:16
A Nyugat soha nem lőtte, bombázta Georgiát, mint Oroszország 2008-ban.
Csak úgy mondom.
2024-11-29 at 13:53
Sutyerák2024-11-29 at 13:13
A demokráciát a jólétet és szabadságot nem a jelenlegi liberális buzik képviselik,a jelenlegi liberális elit egy diktatórikus ideológiát és eszmét eröltetnek rá szuverén államokra, aztán ha nem hiszed azt csinálsz amit akarsz.
Sutyerák
2024-11-29 at 13:13
Ne hagyjuk, hogy szabadságot és jólétet kényszerítsenek Georginára a transznemű, libernyák demokraták!
Grimmbusz
2024-11-29 at 13:02
Mézga
2024-11-29 at 13:00
Talán csak nem ezért akarják kirobbantani a 3. világháborút, hogy a hatalmukat megtarthassák?
De igen….
Grimmbusz
2024-11-29 at 13:01
Ha ebbe most belemennek a grúzok, azaz új választások lesznek, azzal kb meg is lesz a recept a 26-os magyar választásokra.
Ha a Fidesz nyer, az EU nem fogadja el és új választásokat fog követelni hisztizés és majdanozás közepette (Georgia lesz a precedens rá, hogy megtehetik). Egész addig, amíg az az eredmény nem jön ki, amit ők akarnak…
Mézga
2024-11-29 at 13:00
Demokrácia csak akkor van ha a Baloldal nyer. Ha a választók akarata érvényesül, az a demokrácia lábbal tiprása, és a diktatúra alapjait teremti meg.
“EU-nak szankciókat kell bevezetnie,”
De érdekes. Szóval jönnek az Eu szankciók meg hasonlók, csak azért mert nem tetszik neki az ország vezetése? Ki hitte volna?
“megvesztegetésnek és többszöri szavazásnak is voltak nyomai” Jaj ez is szép. Szóval nem kell bizonyíték, nem kell semmivel alátámasztani, csak vannak nyomai. Milyen jó. Így nem kell tényeket mutatni, de a hibbantaknak ez elég. És meg vannak az ok a szankciókra, stb.
Orosz beavatkozás???? Jaj nekem. Az Uniós elit már nyíltan kijelenti, hogy le akarják váltani a magyar kormányt. és még ők kiabálnak, hogy valaki beavatkozott?
Hát ebből előbb utóbb kurva nagy balhé lesz a világban. Vagy a baloldal ellen fog fellázadni az egész világ, vagy a baloldal átvált, és a kőkemény diktatúrába, hogy megőrizze hatalmát. Talán csak nem ezért akarják kirobbantani a 3. világháborút, hogy a hatalmukat megtarthassák?
Bàstya elvtàrs
2024-11-29 at 12:46
Bizony igy néz ki a soros vilàgbirodalom. Mindenhol ezt csinàljàk. Ahol nem az ö embereik kerülnek hatalomra ott rögtön elkezdenek hisztizni. És sok esetben zavargàsokat, kàoszt robbantanak ki. Egészen addig amig meg nem szerzik a hatalmat.
Welcome in the new world. In the soros world.
kanigunda
2024-11-29 at 12:20
És ha az EP nem fogad el valamit akkor meg mi van?
Mindenki csináljon ijedtében az alsóneműbe? Aligha.
kanigunda
2024-11-29 at 12:17
Hmmm… mintha eccer már mondta volna valaki, hogy a választások nem
az utcán dőlnek el hanem a választófülkékben. Nem a leghangosabb győz,
hanem a legtöbb szavazat. Milyen messze is van Grúzia Irántól?
Patriot
2024-11-29 at 12:16
Kellene a nyugati férgeknek Grúzia is, hogy második Ukrajnát csináljanak belőle. Ki kell vágni mindenhonnan a felforgató NGO- kat (sorosügynökségek) mint a taknyot.
chatillon r
2024-11-29 at 11:37
jó kérdés ki avatkozik be a grúz belügyekbe. a szankciókkal való fenyegetés mi?
csakafidesz
2024-11-29 at 11:18
A belvárosi tüntetőket szét kell verni, rendőrök, vízágyú, stb. Az EU-t elküldeni ahová való. 78 éves vagyok, megéltem a Nagy Testvéri Szovjetunió bukását és szeretném megélni a Szovjetuniónál is alávalóbb Európai Unió bukását is.
Vagasi Katalin
2024-11-29 at 11:04
Több eszűk van mint nekünk volt!
A liberális a leg mocskosabb emberi faj!
2024-11-29 at 11:03
A nyugati liberális a leg mocskosabb hazug álszent rohadt pénzéhes embereket megnyomorító és embereket megtévesztő ,agymosó ,aberrált, korrupt, okádék ,szaradék fosodék rühes állatfaj!
Szőke ciklon
2024-11-29 at 10:53
A grúzok rájöttek, hogy mekkora ámítás ez az EU-csatlakozás. Az EU-országok csak kihasználnák őket, elvennék a piacaikat, a függetlenségüket, és ha nem hódolnának be, úgy járnának, mint Magyarország!