gdp
A megújult Demokratikus Koalíció főellenségei továbbra is a kereszténység, a foci és a határon túli magyarok maradtak
A Demokratikus Koalíciónál (DK) nagy változások zajlanak. Legalábbis a pártelnöki pozíció várományosa, Dobrev Klára szerint. Azonban a személyi csere ne tévesszen meg minket, mert az ideológiai irányvonal az ugyanaz marad, mint volt a férje, Gyurcsány Ferenc alatt. Ennek szemléltetésére pedig tökéletes példa a DK-s országgyűlési képviselő, Kálmán Olga tegnapi kis videója, amiben kiderül, hogy a politikus egyik legnagyobb szívfájdalma a keresztény templomok magyar kormány általi támogatása azokban az országokban, ahol erre szükség van. Ezzel pedig Gyurcsány után látványosan robog tovább a keresztényellenes DK-s kommunikáció, mely abban gyökerezik, hogy a párt tagjai valójában nem ismerik a hit mélységét, és annak fontosságát a hívők számára. De ez csak az egyik állomás, mert a vegzálás alól a határon túli futballklubok támogatása sem kivétel. És, hogy - saját állítása szerint - a szeretetért és az elfogadásért küzdő DK-nak mi ezzel a célja? Pont az, amivel ők vádolják a magyar kormányt: a hergelés és uszítás. Minden gazdasági mutató rossz!
Ha csökken a munkanélküliség, nőnek a reálbérek és emelkedik a GDP, az rossz, mert milyen áron? Ha e folyamatok elé ellentétes előjelet teszünk, az ugye jó, mert a balliberális közgazdászoknak igazuk van abban, hogy rossz a gazdaság állapota. De ha ez igaz, akkor meg végülis mégiscsak rossz, hiszen csökken az életszínvonal. A nem túl megnyugtató első negyedéves adatnak egy pozitív oldala azonban mindenképp van: rávilágított arra, hogy vannak, akik tényleg a fenti, teljesen képtelen logika mentén gondolkodnak a magyar gazdaságról. Nagy Márton: békeköltségvetésre van szükség a gazdaság újraindításához!
A Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb adatai szerint 2024 második negyedévében a bruttó hazai termék (GDP) éves alapon 1,3 százalékkal nőtt, míg az előző negyedévhez viszonyítva minimális mértékben 0,2 százalékkal csökkent. A magyar GDP szezonális és naptárhatással kiigazított bővülése nemzetközi összevetésben várhatóan az erős középmezőnyhöz tartozik, hiszen éves alapon, az eddig megjelent adatok alapján kedvezőbb, mint a francia (+1,1), a belga (+1,1), a svéd (0,0), a lett (-0,4) és az ír (-1,4) növekedés.