Sorozatunk második adásában az 1953-as, budapesti születésű, Németországban élő, de az egész világon elismert, magyarságát továbbra is teljes mellszélességgel vállaló zenei producert, Leslie Mandokit mutatjuk be. Bemutatjuk??? Igazából nem is kell bemutatni, hiszen rengeteget jár Magyarországra, szerepel a médiában és a közönség előtt… és persze olyan kiváló riportalany, hogy szinte csak egy gombot kell megnyomni rajta, és jönnek a sztorik egymás után, Jack Bruce-ról, Phil Collins-ról, Lionel Richie-ről… és ez csak a jéghegy csúcsa, annyi világsztárral dolgozott már együtt. A nemzetközi popzene számos nagyágyúját felvonultató zenekarával, a Mandoki Soulmates-szel tavaly egy nagyszabású projektbe fogtak bele: Bartók Béla zenéjét, és ezzel együtt Magyarországot mutatják be közérthetően, népszerűsítik világszerte. Hogy miért is tartjuk olyan nagyra Bartókot? És hogyan jutott el egy pesti srác odáig, hogy világsztárok társaságában Bartókot játszon – rockzeneként? Ezekre a kérdésekre mind-mind választ kapunk, ha megnézi videónkat

061.hu

A magyar pop- és rockzene mindig a nemzetközi trendek után kullogott, kimerült azok koppintásában, egyedi hangzással és image-gel rendelkező világsztárok gyengébb, olcsóbb másolataiban. Hiányoztak az igazi ötletek, az innováció, a valódi tehetség… ugye? Mutassuk már meg hogy nem így van! – ezt a célt tűzte ki maga elé Kosik Kristóf, aki évtizedeken át sikeres, a  nagypolitikában is fajsúlyos ügyvédként egyszer csak úgy döntött: ezentúl a hobbijának, a zenélésnek és a magyar zenetörténet kutatásának szenteli idejét. 

Jeszenszky Zsolt nagyjából fordított utat jár: 25 éves zeneipari múlttal a háta mögött lett “politikai hobbista”, de persze zenei múltját, sem a zeneszeretetet nem tudja, nem is akarja maga mögött hagyni. A “Magyar Virtus” sorozatban egy-egy fél órára visszaveszi legkorábbi sapkáját, és ismét zenészekkel beszélget. 

Zsolté a szkeptikus szerep, hogy megkérdőjelezze, vagy legalábbis úgy tegyen, mintha nem értené, hogy miért is vált legendássá egy-egy honfitársunk a zene világában; Kristóf pedig az “angyal ügyvédjeként” mindegyiküket nem hogy megvédi, hanem kellően fel is magasztalja. No, és persze, hogy felbukkannak maguk az érintettek is…

A videót készítették: Tihanyi Rita, Ragács András operatőr/vágó, Susánszky Mátyás Pál hang.