“Egyikünk sem gondolja azt, hogy el lehet engedni a gyeplőt és mindenkit be lehet engedni” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a migrációs krízis ügyében Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke.
“Jelenleg két feladata van az európai vezetőknek, közösen megvédeni az unió külső határait és humánus elbánást biztosítani azoknak a migránsoknak, akik már megérkeztek…Egyikünk sem gondolja azt, hogy el lehet engedni a gyeplőt és mindenkit be lehet engedni. Ezt senki nem gondolja” – mondta Gyurcsány az interjúban. Szerinte ha Orbán Viktor miniszterelnök azok között volt, akik viszonylag hamar felismerték a migrációs krízist, akkor nem plakátkampányt kellett volna indítania, hanem rendkívüli uniós csúcsot összehívnia. A Jobbikhoz hasonlította a kormányt, aki “nagyon tudatosan szavazatszerző szándékkal embertelen és európaiatlan módon viselkedett, de hozzátehetem azt is, hogy keresztényietlen módon.” Hozzátette: elismeri, hogy szükséges a fizikai határvédelem.
Gyurcsány Ferenc szerint a migrációs krízis átrendezheti Magyarországon is a politikai viszonyokat, erre pedig példaként az MSZP “pozitív semlegesség” elvét követő álláspontját hozta, amelyet – mint mondta – maga sem ért és úgy látta, hogy az MSZP is ráfizethet.
A volt miniszterelnök kitért arra is, hogy a Sukoró-ügyben az igazságszolgáltatást érintő kritikái csupán a rendszer egy részét minősítették. A politikus a nemrég hozott első fokú ítélet nyomán úgy látta, hogy az igazságszolgáltatás egy része törvénytelenül, politikai elvárásoknak eleget téve működik. Ezt Gyurcsány Ferenc továbbra is tartja. “Tisztességtelen, törvénytelen és koncepciós jellegű. Itt nem picike szakmai hibáról van szó, az eljárás egésze mélyen politikai indíttatású. Magam sem értem egyébként, hogyan szolgálhatja ki akár csak egyetlen egy bíróság ezt a fajta tisztességtelen, politikai motiváltságú szándékot.” A volt miniszterelnök aláhúzta, hogy kormányra kerülése esetén újra nyitja az elszámoltatás aktáit, ismét lefolytatja az eljárásokat, kárpótolják az ártatlanul meghurcoltakat és felelősségre vonják az ilyen eljárások mögött állókat. Arra a kérdésre, hogy ez fenyegetés-e, Gyurcsány Ferenc azt felelte: nem, hanem program, csak az vegye fenyegetésnek, aki bűnösnek érzi magát.
Forrás és hanganyag: InfóRádió.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS