A Magyar Nemzet értesülései szerint az ügyészség megszüntette az egykori Hajdú-Bét Rt. ügyében indított nyomozást. A vizsgálatot bonyolító adóhivatal nem állapított meg bűncselekményt a Bajnai Gordonhoz köthető cég működésében.
“Nem volt megállapítható bűncselekmény elkövetése, és az eljárás folytatásától sem várható eredmény” – mondta a Kecskeméti Járási Ügyészség az egykori Hajdú-Bét Rt. ügyében indított nyomozás megszüntetésével kapcsolatban, értesült a Magyar Nemzet. A lap a birtokába került ügyészségi határozat nyomán arról számolt be, hogy a tavaly márciusban az ügyészség által újraindított eljárás zárult le ezzel a döntéssel. A nyomozást a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV) kellett lefolytatnia.
Az ország egyik legnagyobb baromfi-feldolgozójának számító Hajdú-Bét Rt. 2004-ben ment csődbe, az első vizsgálat pedig 2006-ban indult a Bajnai Gordon nevével is összefonódó cég ellen. Ám a társaság egyik hitelezőjének feljelentésére indult eljárást egy évvel később megszűntették. 2014-ben a hatóságok elrendelték a vizsgálat folytatását, mivel felmerült, hogy a Hajdú-Bét árukészletének egy részét kivonták a vagyonból. A vizsgálatot bonyolító adóhivatal azonban nem állapított mg bűncselekményt.
A Hajdú-Bét már 1998-ban a csőd szélén állt – írja a Magyar Nemzet. Ekkor szállt be résztulajdonosnak a később Bajnai Gordon nevével fémjelzett Wallis Rt., amely egy éven belül többségi tulajdonossá vált a baromfi-feldolgozóban. Ennek ellenér a cég idővel nem tudta kifizetni beszállítóit, így csődeljárást kezdeményezett önmaga ellen. Ez ötszáz családot érintett és bár Bajnai mindig is tagadta, hogy a cég bedöntése tudatosan megtervezett és végrehajtott akció lett volna, a károsultak ezt nem fogadták el és többen is a halált választották a kártalanítás elmaradása után. A Magyar Nemzet arról ír, hogy egy 2002-es dokumentumból kiderült az is, hogy Bajnai Gordon a Hajdú-Bétben résztulajdonos Vitonas Investments Limited nevű ciprusi cég kézbesítési megbízottjaként is tevékenykedett.
2013 nyarán a kormány úgy döntött, kártalanítják a 2000-es évek elején kisemmizett baromfitenyésztőket, akik a Hajdú-Bét Rt. csődjénél jártak pórul. Az akkori Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) közölte: 2–2,2 millió forintos támogatást kaphatnak a gazdák. A VM ezután több mint 230 millió forintot fizetett ki a károsult családok részére.
Forrás: Magyar Nemzet Online
Facebook
Twitter
YouTube
RSS