Miközben a sajtó hetek óta találgatja, ki tett terhelő vallomást az eddig érinthetetlennek hitt egykori olajos vállalkozóra, Portik Tamásra, a PestiSrácok.hu kiderítette: a bűnbánó maffiózó nem más, mint a kecskeméti maffiaper 2007-ben 12 évre ítélt keresztapája, Radnai László.
De mindez nem hetekkel korábban történt, hanem már tavaly ősszel részletes vallomásában számolt be Radnai a kilencvenes évek leszámolásos-robbantásos merényleteiről. E vallomást szerezte meg most a PestiSrácok.hu, s ebből készítettünk cikksorozatot…
PestiSrácok.hu
Jócskán megtört a börtönben a kecskeméti maffiaper 2007-ben 12 évre ítélt keresztapája, Radnai László, ugyanis tavaly ősszel pentitóvá, azaz bűnbánó maffiózóvá vedlett át. Lelke rajta, reméljük nem esik bántódása, de a PestiSrácok.hu megszerezte a vallomását, amit folytatásokban közreadunk. Nem állítjuk, hogy minden úgy és akkor történt, ahogy Radnai állítja, de az viszont tény: az ismert bűnöző sokat tudhat és senkitől sem fél. Ugyanis egykori üzlet- és bajtársait mártotta be, kérdés mit kapott cserébe. Mondjuk nem nehéz kitalálni, hiszen nemrégiben engedték ki a fegyházból úgy, hogy még két és fél évet kellett volna lehúznia. Az is tény, hogy nem szimplán kiengedték, hanem úgynevezett büntetés-félbeszakítás történt, ami azt jelenti, hogy ha meggyógyul – betegségére hivatkozva szabadult -, vissza kell mennie leülni a hátralévő idejét. Az is igencsak kérdéses, hogy ha a nyomozást végző Nemzeti Nyomozó Irodának már tavaly ősszel rendelkezésére állt az alább részletezett vallomás, miért várt majdnem egy évet Portik lefogásával. Mondjuk erre is tudjuk a választ, de most még nem áruljuk el. Egyelőre örüljünk annak, hogy végre feltárulnak a kilencvenes évek alvilági titkai, végre egy olyan ember mondja el a tudását, aki benne volt a rendszerváltás utáni Magyarország legsötétebb eseményeiben. A pentitó vallomásából kiderül például, hogy a magyar alvilág végrehajtó embere Jozef Rohác lehetett, ugyanis a legtöbb gyilkosságot vele és bandájával végeztették el. Alább két leszámolásról rántjuk le a leplet.
Prisztás helyett Cinóber
Az alvilági leszámolás sorozat a Prisztás József egykori pénzember, olajos vállalkozó ellen elkövetett 1996 novemberi gyilkosság volt, de mivel erről a sajtóban mostanában sok szó esett, erről majd később számolunk be. Most inkább a Prisztás utáni, a Domák Ferenc, alias Cinóber ellen 1996. december 18-án elkövetett leszámolásról szólunk. A férfi Prisztás üzlettársa volt. Mindketten – miként az energolosok is – jócskán bennne voltak az olajüzletben. Állítólag Domák striciként kezdte, feltűnt a Dobray György rendezte, a prostituáltakról szóló, 1989-ben készült K2 nevű áldokumentumfiulmben is.
Radnai így vallott Cinóber megöléséről a Nemzeti Nyomozó Irodában:
Portik Tamás 1998-ban mondta el neki és Csüllög Zsigmondnak, hogy az olajügyek miatt lövette agyon Cinóbert. Aztán 2001-ben F. A., alias Brazil ( a kecskeméti maffiaper és számos büntetőügy vádlottja, az Energol Rt. alapítója – a szerk.) mondta el ugyanebben a társaságban, hogy az ő megbízázásukbók Jozef Rohác ölette meg Cinóbert, mert Lakatos Andráson, alias Kisbandin ( a maffia pénztárosának tartották, a kilencvenes éves végén, állítólag sok nagykutya pénzével külföldre szökött, majd a rendőrség hazahozta, és többrendbeli csalás miatt 2004-ben elitélték, de utána ismét nyoma veszett- a szerk.) keresztül pénzt követelt tőlük. Azon a decemberi napon egy bizonyos Heka Kálmán hívta le Cinóbert IX. kerület Üllői úti panellakása elé, hogy aztán Rohác két golyót repítsen a fejébe. Radnai szerint a gyilkosság megbízója F. A., Portik Tamás és Drobilich Gábor ( az Energol Rt. egyik alapítója, csak önbíráskodásért volt büntetve, eddig mindent megúszott – a szerk.) volt.
A kétesélyes Fenyő-gyilkosság
A pentító jól értesült a Fenyő János médiavállalkozó 1998-as meggyilkolásáról s. A Nemzeti Nyomozó Iroda eddig Jozef Rohácot és egyik emberét, Vladislav Trnkát gyanúsítja a bűntett elkövetésével, de folyamatban van Jozef Hamala szlovákiai kiadatása is, már amennyiben a Rohác-banda tagja még él. A gyilkosság egyik felbújtójaként Portik Tamást gyanúsítják, de mivel neki üzleti vitája nem volt Fenyő Jánossal, vélhetőleg ő csupán közvetítő lehetett a bérgyilkosság elvégzésében.
Radnai erről azt mondta a nyomozóknak, hogy Fenyőt megölése előtt nem ismerte, és nem is állt vele üzleti kapcsolatban. Egyik alkalommal együtt ebédelt Csüllög Zsigmonddal ( a Conti Car Kft. egykori vezetője, a kecskeméti maffiaper vádlottja, Radnai üzelttársa – a szerk.), Turi Tiborral ( a kecskeméti maffiaper állítólagos sértettje, az ügyész szerint Radnaiék őt és bandáját akarták eltenni láb alól, hogy megszerezzék balatoni érdekeltségeit – a szerk.) és Dévényi Tamással ( a Richfield Autókereskedés Kft. volt tulajdonostársa, az Energol-per vádlottja – a szerk), és arról beszélgettek, hogy valószínűleg Portik Tamás állhat a Fenyő-gyilkosság mögött. Turi jól értesülten még azt is tudni vélte, hogy egy bizonyos Foster, Karályos Gábor és Radics is a helyszínen volt, mivel ők vitték az elkövetőt egy fehér autóval a helyszínre. Aztán úgy 2003-2004 nyarán Radnai Drobilich Gáborral találkozott, aki igen zaklatott állapotban elmondta, hogy Bécsben találkája volt az „ő emberük testvérével”, akit Jozef Rohácnak hívnak. Róla megtudta, hogy Portik Tamás őt bízta meg Fenyő János megölésével, azaz „ Portik vele csináltatta ki Fenyőt.” Az okokról Drobilich – Radnai szerint – annyit tudott, hogy még 1994 környékén Fenyő és Portik közösen bérelt egy gellért-hegyi villát Gyárfás Tamástól. Portik ekkor javában olajozott és az volt a szándéka, hogy Gyárfáson keresztül be akart kerülni a tehetős emberek köreibe. Radnai szerint, bár Drobilich nem mondta ki, de a szövegkörnyezetből neki úgy tűnt, ezért Portik vállalta, hogy Gyárfás Tamás ( Fenyő János nagy üzleti riválisa, a mindenkori szocialista kormányzathoz hű NapKelte című műsor tulajdonosa, média- és ingatlan befektető, jelenleg a Magyar Úszószövetség elnöke – a szerk.) megbízásából megöleti Fenyő Jánost. Ezek után Drobilich Gábor arra kérte Radnait, hogy az ismert rendőri kapcsolatain keresztül próbálja meg kideríteni, hogy a Fenyő-gyilkosság helyszínén, az elkövető által egy kapualjban elhajított ruhadarabokon a rendőrök azonosítani tudják-e a tettest a DNS-minták alapján.
A pentitó Radnai még annyit tudott a gyilkosságról, hogy együtt ült egy közismert külföldi gengszterrel, Salid M-el, aki elmondta neki, hogy Portik Tamás megkérte arra, béreljen lakást feleségével a VICO székház közelében. Valószínűleg innen figyelték ki Fenyő János mozgását a gyilkosság előtt. Salid szerint Portik nem csak Gyárfással, de Fenyő másik ellenségével, Princz Gáborral ( az egykori Postabank 35 milliárd forint hűtlen kezeléssel megvádolt, majd felmentett egykori elnöke – a szerk.) is jóban volt. A külföldi bűnöző szerint az viszont már igen érdekes, hogy miután Fenyőt el tették láb alól, Portik Tamás megbízta egy ismerősét, Tomori Tamást, hogy a Keleti pályaudvarnál lévő egykori Postabank fiókból vegyen föl részére 120 millió forintot…
Ezt egyelőre a PestiSrácok.hu nem tudja mire vélni, de azért belegondolni is durva: Radnai végső soron arról vallott, hogy Portik a médiacézár meggyilkolására két helyről is megbízást kaphatott. Azaz mindkét helyről bevasalta a pénzt? Mert akkor itthon ez volt minden idők legtöbb pénzt hozó bérgyilkossága…
Frissítés: A HetiVálasz.hu friss cikke azt állítja, hogy Radnai László a PestiSrácok.hu birtokába került vallomása egyszerű hamisítvány. Szerintük azt a két korrupcióval gyanúsított főzsaru, Gulyás Imre és Hopka Lajos készítette azért, hogy annak segítségével havi ötmillió forintról hétmillió forintra emeljék a nemrég letartóztatott, a budapesti éjszaka császáraként is emlegetett Vizoviczki Lászlótól a rendőri védelemért havonta kicsikart összeget. A dokumentum forrását ismerve azonban kijelenthetjük, hogy a HetiVálasz.hu cikke téves információn alapszik.
Frissítés2: ” A GerillaPresS Kft. kijelenti, és elismeri, hogy az általa a jelen weboldalon a Radnai a pentitó-alvilági leszámolásokról vallott a bűnbánó maffiózó című cikkében Ferencsik Attila vonatkozásában írottak alkalmasak arra, hogy Ferencsik Attila jóhírnevét és becsületét megsértsék. Ezért Ferencsik Attilától bocsánatot kérünk.”
(folytatjuk)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS