A kormány ígérgetések és fenyegetések után 2024 januárjától a pedagógusok és a társadalom széleskörű tiltakozásának kései hatására végre megemelte a pedagógusok bérét – ezt a logikátlan zagyvaságot a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete dolgozók bírta összehozni, amelyből máris látjuk, miért van tragikus helyzetben az oktatás.
A béremelés miatt nyekergő szakszervezet szerint örömteli az emelés, de szerintük átláthatatlan, ki mennyit is kap, és még nagyobb bajnak nevezik, hogy az emelés újabb feszültségeket szül. Talán tényleg kár volt megemelni a bérüket. Nagyon szórakozta az alábbi kritikájuk is:
Helyes lépés, hogy a kezdő pedagógusok bérét jelentősen megemelve az egyre égetőbb tanárhiányt akarják enyhíteni, de a most alkalmazott bértábla nem differenciál, és így nem is motivál, a korábbi teljesítményt nem honorálja megfelelően.
Tehát, miközben a bértábla differenciál, és ezzel segíti a pályakezdőket, azonközben nem differenciál, mégpedig azért nem, mert a korábbi teljesítményt nem honorálja, azaz nem kedvez az idősebb tanároknak. Még csak gondolkodni sem kell a mindenszerizmusba süllyedt szakszervezetiseknek: nem is várunk tőlük többet, hiszen „csak” a felsőoktatási dolgozókat képviselik.
Értelmezhetjük a mostani emelést egy hosszú folyamat fontos első lépéseként, amely a közoktatás válságára reagál, de az intézkedések már évekkel ezelőtt szükségesek lettek volna ahhoz, hogy a tanári pályát vonzóbbá tegyék és a pályaelhagyást megállítsák
– írják, azt sugallva, hogy köszönik ugyan a pénzt, de már úgyis hiába, mindennek vége. Hacsak a kormány le nem ül velük tárgyalni. Az a kormány, amellyel rendszeresen tárgyalnak, csak azt hazudják, hogy nem. Mindenesetre, ha ilyen szakszervezetre van szükségük a felsőoktatásban dolgozóknak, akkor tényleg mindennek vége. Ez a csapat ugyanis menthetetlen.
Forrás: OS; Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS