Bűnszövetségben elkövetett vesztegetéssel gyanúsítják és letartóztatták Z.Zsoltot a Pannon Park Forest Kft. korábbi tulajdonosát, akinek a cégcsoportjával a fővárosi kerületek többsége szerződött, pártállástól függetlenül. Az üggyel összefüggésben a Nemzetei Adó- és Vámhivatal korábban lefoglalt egy ritka Ferrarit és egy Lamborghini Urust is.
A 24.hu információit megerősítette a a Baranya Vármegyei Főügyészség szóvivője, Kutas Tamás. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Dél-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága folytat nyomozást különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás, illetve üzletszerűen és bűnszövetségben elkövetett vesztegetés miatt. A tavaly indult vizsgálatban már 16 gyanúsítottat hallgattak ki -tájékoztatta a lapot a szóvivő.
Az ügy összefügg azzal a tavaly novemberi NAV-os bejelentéssel, amelyből kiderült, hogy a többi között egy ritka Ferrarit és egy Lamborghini Urust foglaltak le egy „számlagyár” felgöngyölítése során. Az egyik autó csomagtartójából 1,1 millió euró került elő. Akkor azt is közölték, hogy az akciót követően három gyanúsított letartóztatását rendelte el Pécsi Járásbíróság, az érintettek és a jelentős vagyoni hátrány okozásával gyanúsított cégek nevét viszont nem hozták nyilvánosságra. A lap úgy tudja, hogy mind Z. Zsolt, mind a három korábban őrizetbe vett, de időközben szabadon engedett férfi abban a céges hálózatban játszik vezető szerepet, amelynek
A Szabad Európa 2020-ban részletes cikksorozatban tárta fel, hogy a cégháló nagyobb tagjai, a Parkfenntartó Kertészeti és Szolgáltató, a ZÖFE Zöldterület-fenntartó és Fejlesztő, a Pannon Park Forest és a DeerGarden Kft. hogyan húzta be sorban a pályázatokat függetlenül attól, hogy egy-egy kerület vezetése kormánypárti vagy ellenzéki. A lap szerint a cégháló tagjai néha különálló vállalkozásként indultak és nyertek, néha pedig konzorciumként vitték el az önkormányzatoktól a 2–4 éves keretszerződéseket. Az üzlet méreteit jelzi, hogy a négy cég a 2022-es üzleti évben együtt több mint 19 milliárd forint bevételt könyvelhetett el, miközben a tulajdonosi körök jelentős részben fedték egymást.
Molnár Zsolt az egyik kulcsfigura?
Azt szintén a Szabad Európa írta meg Z. beágyazottságát illusztrálva, hogy 2012-ben Tasnádi Lászlóval, Pintér Sándor belügyminiszter korábbi államtitkárával, bizalmasával is közös céget alapított. A cégháló egyik szereplőjének pedig volt közös vállalkozása Molnár Zsolt szocialista politikus feleségével. A cég egy nem túl sikeres szoláriumot működtetett 2010 környékén, ám ahogy a Magyar Narancs feltárta, az együttműködés szálai egy olyan üzleti körhöz vezettek, amely nemcsak a közpark-üzletben, hanem az ingatlanügyletekben is érdekelt volt. Molnárék egykori üzlettársai jelentős számú önkormányzati ingatlant tudtak megszerezni a belvárosi kerületekben. Molnár a parlament nemzetbiztonsági bizottságának elnöke volt két cikluson át, mentelmi jogát a napokban függesztette fel a parlament, miután az ügyészség szerint 40 millió forint kenőpénzt vett át.
Forrás: 24.hu, fotó: NAV.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS