A Nemzeti Konzervatívizmus Konferencia (NatCon) egy szimbolikus esemény, amely jól írja le Európa helyzetét – mondta a miniszterelnök újságíróknak nyilatkozva szerdán, Brüsszelben. Orbán Viktor szerint Európa a szabadság és az elnyomás határmezsgyéjén egyensúlyoz. Beszédében kitért a migrációs helyzetre, az orosz–ukrán háborúra és arra is, hogy milyennek látja az Európai Bizottságot. A kormányfő szerint nem igaz, hogy a balliberálisok a demográfiai helyzet vagy a munkaerőhiány miatt támogatják a bevándorlást; ennek az oka a szavazók gyűjtése.
A miniszterelnök a NatCon második napján azt nyilatkozta, hogy a rendezvény betiltása, majd később az engedélyezése olyan, mintha a nyolcvanas évek végén lennénk Magyarországon, amikor a “szabadság erői, meg az elnyomás erői viaskodnak egymással”.
Örülünk, hogy még szabad beszélnünk Brüsszelben
– tette hozzá. Arra a kérdésre, hogy mi a nemzeti konzervatívizmus legfontosabb feladata most, azt válaszolta:
szabadság, család, béke.
Az eseményen a miniszterelnök Yoram Hazonyval, a NatCon-t szervező Edmund Burke alapítvány elnökével beszélgetett, és felidézték, hogy már Rómában is részt vett a kormányfő a NatCon rendezvényén, de azóta sok minden történt és van esély a politikai előrelépésre az erősödő jobboldal miatt. A kormányfő nem ment el Ursula von der Leyen cselekedetei mellett sem, azt mondta ugyanis, hogy az Európai Bizottság elnökének regnálása alatt a szervezet átpolitizált lett és nem a szerződések felett őrködnek.
Amiket ígértek, azok megbuktak
Orbán Viktor beszélt az elmúlt évek égető problémáiról is, kiemelve a migrációt és a háborút.
Jobb mezőgazdaságot ígértek, most viszont a gazdák szenvednek Európában. Azt mondták, megoldják a migrációt, most nagyobb migrációs válság kecsegtet mint korábban. Azt mondták, hogy a háborút szankciókkal megállítják, az mégis zajlik
– emelte ki. Úgy véli, azokat a problémákat, amelyek most Kelet-Európában vannak, a nemzetközi törekvések okozták, és ezeket csak nemzeti szinteken lehet megoldani. Ezzel szemben nyugaton a nemzetközi törekvések hoztak előrelépést, míg a nemzeti törekvések vezettek sokszor tragédiához, például a nácizmus. A politikai ígéretekről szólva elmondta, hogy 30 évvel ezelőtt a politikai viták Helmuth Kohllal és Tony Blairrel más tartalmi szintet képviseltek, mint most, mert jelenleg ezek a viták nem a lényegről szólnak. Megjegyezte: ha komolyan gondoljuk, hogy mi a populizmus, azt látjuk, annyit jelentett, hogy egy-egy politikai szereplő olyan jó dolgokat ígér, amit nem tud majd betartani.
Én betartottam az ígéreteket
– jegyezte meg, példaként említve a migráció visszautasítását, a genderideológia megállítását, a gyermekek megvédését.
Kommunista módszereket vetnek be
A miniszterelnök kitért a kommunizmusra is, felidézve, hogy a korábbi rendszer mindent megtett annak érekében, hogy ellehetetlenítse a neki nem tetsző hangokat. A miniszterelnök felidézte, hogy ugyanolyan nyomásgyakorlást használtak, mint amilyeneket a konferencia körül is látni lehetett. Megfenyegették a helyszínt, a beszállítót, akik teret adtak nekik. Orbán kiemelte, hogy ha harcolunk, akkor győzhetünk.
Milyen országot hagyunk magunk mögött?
A migrációra visszatérve Orbán Viktor elmondta, hogy nálunk a szabályok nagyon egyszerűek: aki illegálisan lépi át a határt, az bűnt követ el. Leszögezte: a migráció a civilizációkról is szól. Egy keresztény alapokon és gyökereken fekvő kontinens vagyunk, és akik jönnek, a muszlim civilizációból jönnek. Kiemelte, hogy neki is unokái vannak, és bizony foglalkoztatja, hogy milyen országot és milyen civilizációt hagyunk rájuk.
Én azt tudom mondani, hogy keresztény társadalomban élni csodálatos dolog. A legjobb dolog, amit el tudok képzelni a gyerekeimnek és unokáimnak. Nincs semmi problémám a muszlimokkal. Az iszlám is egy szép civilizáció, mély kultúrával rendelkeznek, de ott, ahol ennek helye van
– húzta alá Orbán Viktor. A brüsszelieknek azt javasolta, hogy csináljanak, amit akarnak, de ne erőltessék ránk, hiszen a magyar kormány megkérdezte az embereket ezekről a kérdésekről és egyértelmű választ kaptak.
A magyar emberek mondták el, hogy szeretnék ha megvédenénk a határainkat és a kultúránkat. Ez a mi döntésünk és vállaljuk érte a felelősséget. Még vitatni is lehet, hogy ez jó-e, de ez nem számít, hisz a mi döntésünkről van szó
– mondta a miniszterelnök.
A munkaerőhiányra nem a migráció a megoldás
A demográfiai kérdésre kitérve elmondta, hogy a magyar kormány támogatja a családokat, mert a demográfiai helyzetre nem a migráció a megoldás. Valóban nálunk is van munkaerőhiány, emiatt fogadunk vendégmunkásokat a katari minta szerint, ami azt takarja, hogy két évig maradhatnak. Orbán Viktor szerint ugyanakkor nem a demográfia vagy a munkaerőhiány miatt támogatják a liberálisok a migrációt, hanem a szavazógyűjtés miatt.
Az európai történelemben nyilvánvaló, hogy két nagy blokk harcolt: a keresztény konzervatívok és a baloldal. Volt egy egyensúly, amit most felborítanak muszlim szavazókkal, akik soha nem fognak keresztény alapú politikai erőkre szavazni. Én is azt mondom, hogy ez összeesküvés-elmélet, de közel van a valósághoz
– tette hozzá.
Nem akarunk orosz szomszédokat
Az orosz–ukrán háborúról elmondta, hogy nem szeretnénk szomszédos ország lenni Oroszországgal. Ezért szeretnénk egy szuverén Ukrajnát, Putyin inváziója teljesen szembe megy minden értékkel, amit képviselünk, tehát a magyar kitétel, hogy legyen valami köztünk és Oroszország között. A kormányfő azt azonban leszögezte, hogy Ukrajna ma csak egy nyugati protektorátus, nem egy szuverén állam, de nekünk a lényeg, hogy valami legyen köztünk. A második, hogy Oroszországgal érdekünk kereskedni.
A háború nem a mi háborúnk, de a nyugat úgy csinál, mintha az lenne. Persze annyira nem érzik sajátjuknak, hogy meghaljanak. Haljanak csak az ukránok, ők meg ezt támogatják
– tette hozzá.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Facebook/Orbán Viktor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS