Budapest az év minden szakában, de különösen nyáron közkedvelt úticélja a turistáknak, ám most az ázsiónkat rontja – és más országokét is – egy turisztikai portál, nevezetesen a Hellotickets. A XXI. században ugyanis már nemcsak az fontos, hogy egy országban sok látványosság legyen, egyszerű legyen közlekedni és megfizethető áron jussunk hozzá az élményekhez, hanem az is, hogy a szemünk és orrunk is bírja. Budapest viszont a nyáron az allergiával küzdők rémálma lehet a magas pollenkoncentráció miatt. Nem érdemes azonban a tengerpartot sem választani, a páratartalom miatt ott ugyanis még nagyobb lesz a pollenkoncentráció. A legjobb ezek szerint, ha az allergiások nyáron a kanapéban pihenik ki egész éves fáradalmaikat.
Nem valószínű, hogy egy nyaralás kiválasztása során az emberek a bimbózó virágok, a gazmennyiség vagy a fák virágzásának időintervallumára keresnének rá; sokkal jobban érdekli őket, hogy az adott helyen mit lehet megnézni, mennyibe kerül a repjegy és az élet az adott országban.
A fontoskodók azonban már arra is felhívják a figyelmet, hogy hova nem érdemes menni nyáron, mert az egész vakáció alatt a szemüket és orrukat fogják vakarni az allergiások. Így került Budapest is a nyári no-go zónák körébe, ugyanis kiderült, hogy nálunk nyáron nagyon magas a pollentartalom. Ennek ellenére májusban és júniusban még jók lehetünk, de az allergiás turisták jobb, ha kerülnek minket júliusban és augusztusban. A helyzetet tovább fokozza a sok méhlegelő, amihez Karácsony Gergely ragaszkodik.
Más országok sincsenek jobb helyzetben
Tulajdonképpen az allergiások akkor teszik a legjobban, ha lemondanak a nyári kiruccanásról, mert minden ország rizikós. Svájc rendkívül csábító lehet a nyári hónapokban, hiszen sokkal enyhébb időjárást tapasztalhatunk meg a legtöbbször, mint Közép-Európában, Zürich mégis az egyik, ha nem a legrosszabb város, amelyet kora nyáron érdemes meglátogatni annak, aki pollenallergiával küzd. Itt ugyanis hosszabb és intenzívebb a pollenszezon, mint Európa más részén.
Hasonlóképpen oda kell figyelni a lengyel fővárosban, Varsóban is, ahol Zürich után az egyik legmagasabb a fű pollenszintje a kora nyári hónapokban, júniusban és júliusban, emiatt érdemesebb lehet ebben az időszakban más úti célt választani.
Milánó sem úszta meg, hiszen májustól augusztusig a városban megnő a fák és fűfélék által kibocsátott pollenszám, amely emelkedett érték az ősszel is fennmarad, akkor viszont már sokkal inkább a gyomnövények okoznak problémát az allergiások számára.
Korfu igazi rémálom az allergiásoknak, hiszen amíg a fák és fűfélék pollenje nyáron nem túl magas, a parlagfűé és a gyomok pollenje igen, ezért bármennyire is furcsa lehet, nem javasolt, hogy a nyarat a görög szigeten töltsék a pollenallergiások.
Az esős, tengerpartos helyek sem jók igazán az allergiásoknak, hiszen a páratartalom csökkenti a tüneteket, és az enyhe vagy mérsékelt eső valóban segíthet, de kisebb részecskékre bonthatják a pollent, aminek a koncentrációja nő.
Jobb tehát sehova sem menni a nyáron, amikor végre kisüt a nap – írja ezt egy portál, aminek elvileg azért van létjogosultsága, mert meghozza az emberek kedvét az utazásra.
Forrás: Index; Fotó: Huffpost
Facebook
Twitter
YouTube
RSS