A rácsok mögé kerülnek a „választási csalók” – fogadkozik a volt elnök, aki többek között a Meta vezérét is bebörtönözné abban az esetben, ha újra ő foglalhatná el a Fehér Házat. Trump és Zuckerberg viszálya az első ciklusban kezdődött, és akkor tetőzött, amikor a capitoliumi zavargások után az elnököt ideiglenesen kitiltották a Meta közösségi portáljairól.
Túl nagy a kockázata annak, hogy az elnök továbbra is használja szolgáltatásainkat – indokolta a döntést 2021 január elején Mark Zuckerberg, ezért megerősítette, hogy „meghatározatlan időre – de legalább a következő két hétre, a békés hatalomátadás befejezéséig – meghosszabbítjuk a Facebook- és Instagram-oldalának tiltását”.
A Facebook alapítója szerint Trump arra akarta használni a közösségi felületeket, hogy megtorpedózza a békés hatalomátadást. A volt elnök, aki a republikánusok színeiben a novemberi választásokon is indul, nem felejt, és nem bocsát meg.
Ha engem választanak meg, soha nem tapasztalt szinten fogjuk üldözni a választási csalókat, akik hosszú időre börtönbe kerülnek
A Truth Social felületét épp azért hozta létre 2022-ben, mert egy évvel korábban sorra zárolták fiókjait másutt. Már tudjuk, kik vagytok – jegyezte meg a „választási csalókról”, a Meta-vezért pedig név szerint figyelmeztette:
Légy óvatos, ZUCKERBUCKS!
– torzította el szándékosan, csupa nagybetűvel Mark vezetéknevét.
Az eltiltás
A Fox News tavaly februárban arról tudósított, hogy vizsgálat indult Zuckerberg kétmillió dolláros, a georgiai választási bizottságnak juttatott adománya ügyében. Erre hivatkozva a volt elnök nyomban csalással vádolta a Facebook-alapítót.
Miért nem indul ellene eljárás?
– dohogott.
A demokraták csak annyit tudnak, hogyan kell csalni. Amerika ezt nem fogja sokáig tűrni!
– tette hozzá Trump.
A torzsalkodásuk jóval korábban, még 2020 júniusában kezdődött azok után, hogy Zuckerberg kijelentette: „mélyen megdöbbentette, és undorodik Trump elnök megosztó és lázító retorikájától”. A megjegyzését az váltotta ki, hogy sokan élesen bírálták a Facebookot, amiért teret engedett az akkori elnök erőszakos gondolatainak.
A tiltakozók hétfőn szabadságot vettek ki, és sokan a konkurens Twitteren kritizálták Zuckerberg döntését. A cég alkalmazottai egyenesen sztrájkkal tiltakoztak az ellen, hogy „Trump bármit írhat az oldalon”.
A választást vesztett elnököt végül azután tiltották el, hogy hívei 2021. január 6-án megrohamozták az amerikai törvényhozás épületét. A Capitoliumban és környékén történt erőszaknak öt halálos áldozata és több sérültje volt. A tilalmat két évvel később, 2023 januárjában oldották fel.
Képzelt találkozó
Néhány hónappal korábban, 2022 szeptemberében Trump egy zavaros kijelentést tett Zuckerbergről.
Azt mondta: a Facebook „különc” alapítója egy héttel korábban vacsoravendége volt a Fehér Házban, holott Trump akkor már több mint másfél éve nem volt hivatalban.
Tényleg találkoztak, de még 2019-ben, amikor egyebek között – a Cambridge Analyticához köthető adatvédelmi botrány kapcsán – a felhasználók adatainak biztonságáról és a közösségi oldalon tapasztalható vélt vagy valós politikai elfogódottságról tárgyaltak. Trump évekkel hibázta el a találkozó időpontját.
A múlt héten a »különc« Mark Zuckerberg meglátogatott a Fehér Házban, és egész este a s…ggemet nyalta
– szórakoztatta Trump a híveit.
Uram, szívesen vacsoráznék önnel
– idézte a Zuckerberggel folytatott állítólagos beszélgetését, aki – Trump szerint – megjegyezte, hogy
szívesen elhozná a feleségét is.
Forrás: Index, fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS