Nemrég az Index birtokába került a Publicus Intézet legfrissebb kutatása, amelyben a választók Magyar Péter közéleti mozgásáról alkotott véleményét vizsgálták. Az lap Facebook-oldalán a hitelesség kérdése körül robbant ki Magyar Péter és Pulai András vitája. A cicaharcba később a DK elnökségi tagja is becsatlakozott.
Az Index egy közvélemény-kutatási eredményről beszámoló reggeli cikke miatt kapott hajba Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke és Pulai András, a felmérést végző Publicus Intézet igazgatója. Az Intézet egyik felmérésében egyebek mellett arra volt kíváncsi, hogyan hatott a közvéleményre Magyar Péter ötkerti incidense. Ennek kapcsán azt kérdezték a válaszadóktól, hallottak-e az esetről, és mit gondolnak arról, hogy a politikus egy fővárosi szórakozóhelyen „dulakodásba keveredett, fiatal lányokkal flörtölt és biztonsági őrök dobták ki a helyről, és egy telefont is a Dunába dobhatott”.
A válaszok alapján a Publicus arra jutott, hogy a nyugdíjaskor körüliek és a nyugdíjasok követik legkitartóbban Magyar Péter mozgását, egyúttal ők ítélik meg legkritikusabban mindazt, ami a Tisza Párt elnökével történt az elmúlt egy év során. Az Index Facebook-oldalán megosztott cikke alatt, a kommentek között szólt be Magyar Péter, azt róva fel, hogy „ez az az intézet, amelyik 24 százalékra mérte a 8 százalékos DK-t!”. Nem késett soká Pulai válasza, aki azt írta:
25 százalékra mértük a DK-t mondjuk 2024 februárjában, de – rossz hírem van – a Tiszát akkor 0 százalékra mértük. Mindazonáltal örülök, hogy ennyivel megúsztam, akár meg is verhetett volna az elnök úr.
Erre Magyar Péter hazugsággal vádolta meg a közvélemény-kutató igazgatót, megjegyezve, hogy az internet nem felejt. Szerinte a cég a választáshoz közeledve már próbált korrigálni, akkor már csak 6 százalékkal mérték felül a DK-t és 4 százalékkal alul a Tisza Pártot.
Van az a pénz nyilván. Ennek a remek ötkertes kutatásnak ki a megrendelője vajon? A DK vagy a Fidesz? Vagy közösen?
– tette fel a kérdést. Pulai András erre reagálva arra hívta fel a pártelnök figyelmét, hogy a közvélemény-kutatás:
- nem jövőbeli állapotot vizsgál, hanem múltbeli pillanatot rögzít;
- a közvélemény nem stabil, folyamatos mozgásban van, hétről hétre, adott esetben napról napra változik.
Magyar Péter később élesebb hangnemre váltott, mert szerinte “világossá vált, hogy Pulai hazudott, amikor februári mérésről beszélt, kiderült, hogy mind májusban, mind júniusban totálisan fals adatokat hoztak ki a pártok támogatottságáról”.
Pulai András viszontválasza szerint Magyar úgy próbálja a számára kellemetlen dolgokat, ügyeket eltüntetni a nyilvánosságból, vagy diszkreditálni azt, hogy nekiáll bullyingolni mindent, és mindenkit, akinek az adott ügyhöz köze van. „Ez minden csak nem európai magatartás, javaslom, hogy ezzel próbáljon meg szembenézni. És ez nem csak a kommentes bullyingra vonatkozik, hanem az esetleg elvett telefonra, vagy az ujjtöréssel fenyegetésre is.”
Minden, a hirtelen jött pálfordulás miértjére, a Fidesz-kormányok alatt az elmúlt 15 évben összelopott milliókra, az asszonyverős vádakra, a telefondobálásra és a tinilányok szoknyája alatt vonaglásra (stb.) rákérdező újságíró rogáni–goebbelsi propagandista.
Barkóczi végül felteszi a kérdést: tényleg ez lenne az alternatíva Orbánnal szemben?
Facebook
Twitter
YouTube
RSS