Aktivizálta magát az uborkaszezon kellős közepén Fekete-Győr András, a Momentum régi elnöke, aki leragadt pályafutásának induló témájánál, az olimpiánál. Bár nemrég kiderült, hogy Fegyőr eddig azt sem tudta, hogy melyik évben tartják a következő olimpiát, ma már azzal hergeli a a követőit, hogy ez olyan sokba kerül, amit mi magyarok nem fogunk bírni. Megnyugtat azonban minket azzal, hogy nem kell aggódni, nem lesz magyar olimpia semmiképp, hiszen ők képesek újra megfúrni azt nekünk.
Mondjuk ki, Magyarország nem lenne képes kifizetni a budapesti olimpiát. Erre a MOB közli, hogy a 2030-as olimpiát megpályázni az erkölcsi kötelesség?
–hangzott el tavaly a parlamentben a Momentum volt elnökétől, aki egy kellemes oltást kapott tudatlansága miatt a miniszterelnöktől viszontválasz gyanánt. Ahelyett viszont, hogy ez után a blama után inkább többet nem is beszélne az olimpáról, napok óta megint erről tart értekezleteket a közösségi oldalán. Odáig megy el Fegyőr, hogy azzal fenyegezőzik, hogy egyébként nem kell aggódni, ahogyan pályafutása elején, úgy most is tönkre tudja zúzni a magyarok álmát. Mint írja:
A szívünkhöz azért nem kapunk, mert tudjuk, hogy a Momentum simán összegyűjti a 266 151 népszavazási aláírást, ha arra kerül a sor (hogy Budapest rendezze a 2036-os olimpiát-szerk.). Ránk számíthat a magyar demokrácia és a magyar jövő.
Nagyon pozitív gondolkodásra vall egyébként, hogy Fekete-Győr András teljes meggyőződéssel ír arról, hogy a 3 százalék küszöbén álló pártja még mérvadó lesz a 2036-os olimpiát megelőző években.
Már nem csak az évszámot, a költségeket is tudja
Hihetetlen , de Fekete-Győr Andrást kollégái nem csak az olimpia évének pontos idejéről, de annak költségeiről is tájékoztatták. Ha pedig valakinél ott a bölcsek köve, nyilván megossza azt a nagyérdeművel. Így történt, hogy “tájékozott Bandika” az olimpia lázában élő magyarokat felhomályosította arról, hogy csak a bajt hozzuk magunkra, ha mi szervezzük azt meg. Ugyanis, mint írja:
Az olimpiák általában nagyjából két és félszer annyiba kerülnek, mint amennyivel a szervezők terveznek. 1960 óta kivétel nélkül minden olimpia többe került, mint amennyit eredetileg rá akartak költeni, a költségek átlagosan 159%-al lettek magasabbak a tervezettnél.
Nagyon kedves kis gondolat, de nincs logika abban, ha egy olimpia megszervezése csak terheket ró egy országra, akkor miért olyan nagy érte a verseny? Ezt sajnos nem fejti ki nekünk “tájékozott Bandi”, így tovább is megyünk, hátha találunk még jó gondolatokat posztjában.
Csöndben jegyzem meg, a 2017-es magyar vizes VB tervezett 24,5 milliárdos költségei végül 130 milliárdnál álltak meg. Ez egy potom 5,3-szoros túllépés, amivel Ön pontosan tisztában van Miniszterelnök Úr, mivel az így ellopott adóforintok az Orbán-klán családi széfjében landolnak. Ez az Orbán-rendszer szánalmas és szomorú valósága.
Érdedkes gondolat ez is, álljunk is meg egy szóra: tehát, ha többe került a vizes VB, mint amennyit szántak rá, akkor plusz pénzt kellett hozzáadni és nem pedig arra sarkallja az embert egy ilyen helyzet, hogy lopjon. Miből lop, ha eleve a zsebébe kell nyúlni a több gubáért? Ha az anyám ad nekem 500 forintot a kenyérre és az 600 forintba kerül, akkor hogyan teszek zsebre egy százast és titkolom el anyám elől? Fegyőr vagy sokat lógott Danny Blueval vagy ő az, aki még mindig Tobyt keresi a Fantasztikus labirintus című filmben.
Mindenesetre nem kell aggódnunk, hiszen az álomlopó azzal nyugtat minket, hogy megvédi a magyar jövőt, nem lesz itt semmilyen olimpia, amíg ő és csapata itt vannak nekünk. Kérdés az, hogy lesz-e csapat akkor még.
Forrás: Facebook, fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS