Két évvel a vádemelés és egy évvel a per kezdete után véget ért – idén legalábbis – a Döcher-Dimov gyilkosság miatt zajló per a Fővárosi Törvényszéken. E héten két napon át tanúkat hallgatott ki a bíróság, majd a pert február 4-re és február 6-ra napolta. Annyit már most leszögezhetünk, ha most fejeződne be a per, a két vádlottat, Bodoky Károlyt és a Turek becenéven ismert Uszikov Alexet fel kellene menteni. Az eddigi bizonyítási eljárásban ugyanis az égvilágon semmi olyan nem hangzott el, ami a bűnösségüket bizonyítaná. Még csak egy rossz szót sem mondtak a tanúk Csontkezű, vagyis Döcher és Turek kapcsolatáról. A java azonban még hátra van.
Az alvilágban “Csontkezű” gúnynévvel emlegetett Döcher Györgyöt és a testőrének mondott, “Bolgár Misiként” ismert Dimitrov Marinov Dimovot 1999. február 2-án gyilkolták meg az újpalotai Palotás presszóban – amit egyébként minden résztvevő Kicsi presszóként emleget azóta is. A leszámolás megrendelésével Döcher barátját, bűnöző társát, Tureket, vagyis Uszikov Alexet, elkövetésével pedig a rimaszombati származású Bodoky Károlyt vádolják, akinek sofőrje a vád szerint a 2005-ben autóbalesetben elhunyt Szamaránszky Árpád, alias “Paprika” volt. Bodoky és Szamaránszky a hírhedt dunaszerdahelyi Sátor-klánnak dolgoztak.
A Fővárosi Főügyészség a vádiratban azt indítványozta 2022. december végén, hogy Döcher és Dimov meggyilkolásában részt vevő Bodoky, valamint a gyilkosság felbujtója, Turek életfogytig tartó fegyházbüntetést kapjon előre kitervelten, több emberen elkövetett emberölésért.
A bizonyítási eljárás eddigi szakaszát úgy tudjuk összefoglalni, hogy ha most lenne vége a pernek, fel kellene menteni mindkét vádlottat, hiszen nem bizonyosodott be a bűnösségük Döcher és bolgár testőre meggyilkolásában.
Senki nem mondta például azt, hogy Döcher és Turek között megromlott volna valamiért a kapcsolat. Az biztos, hogy a vádbeli időszakban a korábban legendásan szoros baráti és üzleti kapcsolat már nem működött az éjszakai élet két meghatározó alakja között.
A vádiratból azonban nem derül ki, hogy Turek – feltéve, de meg nem engedve – miért ölette meg egykori jó barátját, bűnözőtársát. Tehát egyelőre nem tudunk okot a kettős gyilkosságra. Elképzelhető egyébként, hogy Bolgár Misi csak rosszkor volt rossz helyen, bár ennek ellentmondani látszik a kivégzés módszere.
A Palotás presszó főbejáratától legmesszebb, a hátsó sarokban lévő boxban ült az asztal mellett háttal Bolgár Misi, szemben vele Döcher és mellette a felesége. A gyilkos – a vád szerint Bodoky – Skorpió minigéppisztoly rövid sorozataival előbb megölte a neki szemben lévő Döchert, majd félfordulattal Bolgár Misit. Az asszonyt nem bántotta.
A nő a földre vetette magát, és arról számolt be a rendőröknek, hogy a gyilkos ráemelte a fegyvert, ám az nem működött, így nem dördültek újabb lövések, a merénylő kiszaladt a főbejáraton, ahonnan jött.
Az előkészítés nem volt elég körültekintő, hiszen Döcherék asztala mellett volt a hátsó kijárat, ott célszerűbb lett volna bejönnie a bérgyilkosnak, mint a távolabbi főbejáraton. A védelem egyik érve lehet egyébként Turek ártatlansága mellett, hogyha ő a megbízó, pontosan tudta volna, hogy a hátsó bejáratot célszerű használni.
Az okról, pontosabban hiányáról már beszéltünk.
Szuper titkos hamis tanúzásra való felhívás?
Turek, a felesége és egyik védője is gyanúsított lett egy újabb büntető ügyben, derült ki kedden a Fővárosi Törvényszéken a Döcher-Dimov gyilkosság perében. A döbbenetes bejelentést a vádat képviselő Takács Andrea jelentette be az érdemi tárgyalás megkezdése előtt. Az ügyésznő a tárgyalás reggelén kézhez kapott egy hivatalos tájékoztatást, miszerint az elsőrendű vádlott, valamint felesége és ügyvédje ellen büntetőeljárás indult szeptember 30-án, hamis tanúzásra való felhívás miatt. Ez összefügghet a Döcher-üggyel.
Arról tájékoztatott a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda, hogy szeptember 30-án Uszikov Alexet, Uszikova Krisztinát, és az itt jelenlévő dr. Soltész Attila Andrást gyanúsítottként hallgatták ki hamis tanúzásra felhívás bűntettének kísérlete miatt
– közölte dr. Takács Andrea, jelezve, hogy indítványozni fogja a nyomozati irat beszerzését, mivel meggyőződése, hogy az ügy összefüggésben lehet a jelenleg zajló büntetőperrel.
Amennyiben valóban megtörtént a hamis tanúzásra való felhívás, az sokat ront Turek esélyein a perben. Jelenleg azonban pontosan nem lehet tudni, hogy mi is történt.
Csütörtökön az ügyésznő kérte a bíróságtól, hogy szerezzék be az ügy iratait, hogy annak tartalmától függően dönteni tudjanak az ügyvéd kizárásáról az ügyből. A rendőrség csak annyit mond az ügyről, hogy az infótörvény szerint nem osztható meg semmilyen részlet a hamis tanúzásra való felhívásról. Ez annyit jelent: szuper titkos az egész, vagy amiatt, hogy a gyanúsítottak lebuktatásának módszerét tartsák titokban, vagy azt, hogy a három gyanúsított közül melyiket figyelték például titkosszolgálati eszközökkel. Az alapügy tárgyalásának későbbi szakaszában akár erre is választ kaphatunk majd.
Az ügyvéd kizárását az ügyből pedig bármikor megtehetik, ha valóban a Döcher-Dimov ügyben történhetett a befolyásolási kísérlet, a kizáráshoz nem kell megvárni a következő tárgyalási napot.
Hogy jön ide a dunaszerdahelyi maffiamészárlás?
A Döcher-Dimov gyilkosság a vád szerint összefügg a dunaszerdahelyi maffia tevékenységével, és nemcsak azért, mert a feltételezett elkövetők a rettegett csallóközi bűnszervezet, a Sátor-klán tagjai voltak. A hatóságok szerint a Turek néven ismert Uszikov Alex és Sátor Lajos csereüzletet kötöttek:
- először Sátor segített Budapesten, a XV. kerületben Tureknek likvidálni utóbbi legjobb barátját, Döcher Györgyöt,
- majd a merényletért cserébe néhány héttel később Turek részt vett a dunaszerdahelyi Pápay-klán lemészárlásában, hogy Sátor Lajos a két évig húzódó helyi maffiaháború végeztével visszatérhessen a Csallóközbe.
Míg Budapesten már javában zajlik a büntetőper, addig Szlovákiában még mindig nem emeltek vádat a dunaszerdahelyi mészárlás miatt Turek és Bodoky ellen, pedig Bodoky – akit kölcsönadtunk a helyszíni bizonyítási eljárásra – a Fontana bárban elmondta, sőt elmutogatta, hogy történt a vérengzés. Az akkor tett vallomását fel is olvasták a Fővárosi Törvényszéken. Eszerint Turek és Szamaránszky voltak a lövészek, ő maga földszinten küldte el az érkező vendégeket.
Budapesten a Döcher-Dimov gyilkosság körülményeit tárgyalja a bíróság, a dunaszerdahelyi mészárlás ügyét szlovák bíróság fogja elbírálni, ha eljut egyáltalán odáig az egész. Az ügy aktái egy ügyésznő asztalán vannak, ám információnk szerint semmilyen lépés nem történt a vádemelésre.
Elképzelhető, hogy a szlovák igazságszolgáltatás a magyar per befejezésére vár? Ki tudja.
Döntő lehet a koronatanú Csos vallomása
Jelenleg nem tudjuk, mi van még a vádhatóság birtokában, mivel tudják majd bizonyítani a vádat. A koronatanúnak szánt Csos becenevű B. András vallomása, amire egy teljes napot biztosan szán a bíró, ám lehet, hogy kettő lesz belőle, meghatározó lehet a per kimenetelét illetően.
Ő Turek egyik legközelebbi “munkatársa” volt, eddigi hírek szerint neki köszönhető, Turek elfogása, a vád megalapozása.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS