Egyelőre nem hozott semmi újdonságot az Országgyűlés mai ülése. A baloldali képviselők, köztük a Jobbik tagjai, szinte megszállott módon ráfixáltak ugyan a megszorítás szóra, de ez nem túl meglepő, számukra ez az egyetlen dolog, ami a gazdasági intézkedésekről eszükbe jut. A kormánypárti képviselők közben ismertették a gazdasági lépéseket, és a közeljövőre előirányzott oktatásügyi fejlesztéseket. Kövessék velünk élőben a keddi plenáris ülést!
Hollik István felszólalásában az ellenzék szuverenitás-ellenes hozzáállását bírálta. Mint mondta, a baloldal minden lehetséges fórumot megragad, hogy olyan ügyek mellé álljanak, amelyek a magyar embereknek ártanak. Példaként Magyar Pétert hozta fel, aki nemrégiben úgy nyilatkozott, hogy egy “kis szuverenitásról” le kell mondanunk, vagyis beismerte, hogy Brüsszel akaratának rendelné alá az országot hatalomra kerülése esetén.
Magyar párttársainak is hasonló a hozzáállása. gerzsényi Gabriella Tisza párti EP-képviselő például a régi balols nóta alapján bírálta a rezsicsökkentést, amelynek eltörlése magyar családok ezreit sodorná nehéz helyzetbe. Amint Hollik kifejtette ezek a nyilatkozatok egyértelműen igazolják, hogy az újbaloldal politikusai elődjeikhez képest idegen érdekeket szolgálnak. Hollik István emlékeztetett arra is, hogy az Európai Unió békeprojektnek indult, a világ ma mégis veszélyesebb hely, mint volt. Ennek okai Brüsszel elhibázott bevándorláspolitikája és a háború.
Fónagy János, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára válaszában úgy értékelt, Hollik István pontosan bemutatta Magyarország és a világ helyzetét.
A brüsszeli válasz a blokkosodás, gazdasági hidegháború, ami gazdasági nehézségekhez vezetett, fontos ezért, hogy Magyarország ragaszkodjon a gazdasági semlegességéhez
– szögezte le. Emlékeztetett arra, hogy a kormány gazdasági akciótervről döntött, amelynek három alappillére a jövedelmek vásárlóerejének növelése, a megfizethető lakhatás, valamint a kis- és közepes vállalkozások támogatása. A 21 pontos akcióterv hozzájárul ahhoz, hogy jövőre elérhető legyen a 3-6 százalékos gazdasági növekedés – jelezte, hozzátéve: a javaslatok súlyára tekintettel nemzeti konzultációt indítanak.
Fotó: MTI/Bruzák Noémi
Facebook
Twitter
YouTube
RSS