Trump megválasztása óta az USA egyre jobb helyzetben van. Már csak azért is, mert az Expatsi nevű cég, amely segíti az amerikaiakat a külföldre költözésben, jelentős forgalomnövekedést tapasztalt a választás után. A csalódott, komcsi média pedig rásegített erre, és terjedelmes cikkekben adnak tanácsokat azoknak, akik külföldön folytatnák, ahol nem Trump az elnök. Ez pedig különösen jól jön az ország jobboldali felének, mivel lehetséges, hogy ha jól sikerül a kiköltözési projekt, akkor soha többet nem kell megküzdeniük a földön vergődő, rikácsoló kékhajúakkal, nem vonulgatnak majd nőnek öltözött férfiak az amerikai városokban, és talán incidens nélkül végig tud majd sétálni egy amerikai család az utcán.
A Washington Post részletes, az elköltözést megkönnyítő cikke tulajdonképpen egy útmutató, amely Kanada, az Egyesült Királyság, Ausztrália, Új-Zéland és Írország bevándorlási folyamatait, valamint politikai és egészségügyi rendszerét mutatja be, figyelmeztetve, hogy az emigráció költséges és bonyolult lehet.
A cikk részletesen kitér arra, hogy Nagy-Britanniában a közelmúltban a Munkáspárt győzelme óta egy középbal kormány van hatalmon, míg az ellenzékben lévő Konzervatív Párt jobbra tolódott, amit a bevándorlásellenes Nigel Farage szintén befolyásol. És ez bizony rossz. Arról is írnak, hogy az Egyesült Királyságban a közegészségügy állami finanszírozású, azonban az új bevándorlóknak évi akár 1400 dolláros illetéket kell fizetniük, hogy jogosultak legyenek a szolgáltatásokra. Ez persze sokakat elijeszthet, éppen ezért melegen ajánlanám a magyarországi baloldalnak is ezt az írást, mert kiderülhet belőle, hogy máshol sem tejfel az élet.
Kanada, Írország és Ausztrália – mint kiderült a cikkből – jó helyek, ugyanis ezek az országok középbal vagy liberális kormányokkal rendelkeznek, Új-Zéland viszont megintcsak rossz, mivel a jobboldal felé fordult, így az országban megszüntettek több környezetvédelmi intézkedést és fegyvertartás-korlátozást.
Az elköltözési trendet mások is megfigyelték: a választás óta a Moving2Canada tanácsadó vonalai folyamatosan csörögnek, ahogy az emberek alternatív lehetőségeket keresnek Kanadában.
Érdekes kérdés az, hogy vajon mit kezdenek majd magukkal egy másik országban azok, akik az elmúlt éveket egy számukra biztonságos véleménybuborékban, egy safe space-ben élték le, akik azon is megsértődtek, ha a pincér nem tudta kiolvasni a gondolataikból, hogy ők éppen milyen neműnek képzelik magukat, és dührohamot kaptak, ha valaki indiánnak öltözött Halloweenkor, mert ezzel állítólag megsértették az őslakosokat és kitulajdonították a kultúrájukat.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS