Ismét bebizonyította Magyar Péter, hogy meggyőződése tévedhetetlenségéről súlyosbodik. Szerinte lábbal tiporják hazákban a jogot, az ügyészség után a bíróság is kézzel vezérelt és a pártállam utasításait hajtják végre. Most éppen – nyilván “Rogánék nyomására” – elutasította a bíróság a Schadl-Völner ügyben benyújtott felülvizsgálati kérelmét. Ismert, megszüntették a nyomozást, ami a feleségét lehallgatva, titokban rögzített hangfelvétel és abban elhangzott pletykák nyomán indult.
Ismét lukra futott Magyar Péter, aki előszeretettel használ titokban rögzített hangfelvételeket érvéként, vagy éppen feljelentési alapként egykori felesége, illetve legutóbb már volt barátnője ellen is. A volt feleséggel való, titokban rögzített egyik beszélgetésében pletykák is elhangzanak, ” azt hallottam” színvonalon. Magyar nyilvánosságra hozta a felvételt, amivel egyébként megsértette volt felesége személyiségi jogait is, majd másnap beballagott a nyomozó ügyészekhez, hogy feljelentést tegyen. Csakhogy addigra már feljelentést tett a bejelentéseiről ismert Tényi István, így feljelentőként ő szerepelt az ügyben.
Ez Magyar Péternek igencsak fájt, mivel a nyomozás részleteiről teljes egészében csak a feljelentő értesülhet, ő nem.
A feljelentés nyomán megállapították, hogy nem történt bűncselekmény, elutasították a nyomozást. Amit a törvény előírta 30 napon belül senki sem támadott meg, Magyar sem fellebbezett. Aztán a tiszás pártvezér a fejéhez kaphatott, és nyár végén felülvizsgálati kérelmet nyújtott be a megszüntető határozat ellen.
Ezúttal a bíróság mondta ki, helyesen állapította meg a nyomozó ügyészség, hogy nem történt bűncselekmény.
Mi történt eddig a titokban felvett beszélgetés nyomán?
A Budai Központi Kerületi Bíróság hétfőn (november 11-én) elutasította Magyar Péter felülvizsgálati kérelmét, amelyet a a Schadl–Völner-ügyben általa nyilvánosságra hozott hangfelvételek ügyében indított nyomozást megszüntető határozata ellen nyújtott be. A bíróság ma nyilvánosságra hozta az indoklás anonimizált, ám teljes, 30 oldalas szövegét.
Magyar egyik állítása szerint a Schadl-Völner ügyben bizonyítékot tartottak vissza, valamint az ügyészségen lévő bizonyítékot semmisített meg. A nyomozó ügyészség korrupciós bűncselekmény feljelentése elmulasztásának bűntette miatt indult nyomozásában tanúként hallgatta ki Magyar Pétert. Aki a vallomásában az úgynevezett Völner-Schadl ügyről közölt állításokat, amelyeket bizonyítékokkal nem tudott alátámasztani.
Magyarország Ügyészsége képtelen állításnak tartotta, hogy a megnevezett ügyben bizonyítékot tartott vissza, vagy bárki az ügyészségen lévő bizonyítékot semmisített volna meg. Az eljárásban minden olyan személy vádlottként szerepel, akivel szemben vádemelésre alkalmas módon bizonyítani lehetett bűncselekmény elkövetését.
Mit állapított meg a nyomozó ügyészség?
Az „átfogó, alapos, minden részletre kiterjedő” vizsgálat után júniusban már többek között megállapította a nyomozó ügyészség, hogy
- a hangfelvétel, a tanúvallomások és a Schadl–Völner-ügy iratai alapján egyetlen kormánytagnak vagy más hivatalos személynek sem volt tudomása az előkészítő eljárás elrendelése, 2021. március 5. napját megelőzően a korrupciós cselekményről
- a nyomozás egyértelműen megállapította, hogy az ügyiratokat senki nem manipulálta, az ügyészség minden büntetőjogilag releváns adatot a jogszabályi előírásoknak megfelelően értékelt
- Völner Pált azért nem figyelmeztethették 2021 tavaszán, mert vele szemben akkor nem folyt büntetőeljárás, őt nem hallgatták le, szerepe az ügyben még nem merült fel, lehallgatása 2021. október 3-án kezdődött
Magyar Péter egyszerűen nem volt képes tudomásul venni, hogy nincs igaza, és hogy nem történt semmilyen bűncselekmény. Most, hogy elutasította a bíróság a felülvizsgálati kérelmét, továbbra sem látja be, hogy nincs igaza az adott ügyben.
A Facebook-oldalán így reagált a bírósági elutasításra.
“A Schadl-Völner-Rogán ügyben a Budai Központi Kerületi Bíróság elutasította a 30 oldalas felülvizsgálati indítványomat, amelyben hosszan soroltam a Polt Péter féle ügyészség által az eljárás során elkövetett szabálytalanságokat.
Sajnos 2024-ben Magyarországon sem az ügyészségnek sem az elvileg még független bíróságnak nem elég egy valódi büntetőeljárás lefolytatásához, hogy Orbán Viktor igazságügyi minisztere világosan elmondta, hogy Rogán Antal és az eljáró nyomozók milyen bűncselekményeket követtek el.
Szomorú, hogy idejutottunk, de szerencsére 2026-tól mind az ügyészségnek, mind a bíróságoknak független vezetői lesznek, akiket az ügyészek és a bírók fognak maguk közül jelölni. És mivel bűnszervezetben követték el a bűncselekményeket, ezért szerencsére az elévülés még messze van.”
Facebook
Twitter
YouTube
RSS