“A 2010 utáni kormányzás nem más, mint a most már teljesen külföldre bekötött balliberális mélyállam nemzeti alternatívájának megteremtése. Vagyis az államtól elorzott hatalmi jogosítványok visszavétele. Az ellenzéki mélyállam defenzívában van, és a léte elleni támadásként él meg minden olyan kormányzati tevékenységet, amely a forrásait csökkenti, illetve kétségbe vonja az ideológiai őrületeit.” – írta Bálint Botond, a PestiSrácok.hu vezető szerkesztője a Magyar Nemzetben megjelent publicisztikájában.
Magyarországon 2010-ig a diktatúra mélyállama nemcsak hogy tovább létezett, hanem gyakorlatilag politikai szereplőként a felszíni struktúrákat is meghatározta, nem egyszerűen befolyásolta a kormánypártokat, hanem azok általa alakított pártok voltak.
A hazai kommunista politikai elit potens része, akik rendelkeztek azokkal a képességekkel, amelyek a nómenklatúrában való előrejutáshoz és a gazdagodáshoz szükségesek voltak, szinte automatikusan, szociológiai szükségszerűségek mentén hozták létre a saját hálózataikat, kapcsolati tőkéjüket és ápoltak kapcsolatot a szovjet állam különböző, ide telepített szervezeteivel.
A 2010 előtti baloldali kormányok posztszovjet bekötöttségéről máig nem illik beszélni, pedig ez a kapcsolat csak Gyurcsány alatt gyengült meg jelentősen, ezt magyarázza ma úgy Ferenc, hogy Putyin megváltozott, és ők Klárával kiszerettek belőle.
Az különösen gyönyörű ebben az egészben, hogy az akkori balliberális kormánypártok és a támogató elitjük külföldi kapcsolatrendszereinek a jelentős részét is a diktatúra hálózataitól örökölte, nemcsak a keletieket, hanem a nyugatiakat is.
A teljes cikk a Magyar Nemzetben itt olvasható.
Vezető kép: Gyurcsány Ferenc miniszterelnök (b), Medgyessy Péter volt miniszterelnök, rendkívüli és meghatalmazott nagykövet: Polgár a pályán címû könyvének bemutatóján a Kogart Házban. MTI Fotó: Soós Lajos
Hans Landa
2024-11-24 at 20:37
“rendkívüli és meghatalmazott nagykövet” d-209-es bárcával…………
Két nyomorult kártevő,ezer szerencséjük,hogy Magyarországon ténykednek…….
túródóra
2024-11-24 at 19:50
Aki még nem ismeri ezeket a gonosztevőket , még tényleg elhiszi , hogy ezek jót akarnak a népnek. Mocskos gazemberek !
nonbuzoid
2024-11-24 at 18:23
Nincs és nem is volt magyar mélyállam. Összefonódások és konspirációk voltak (pl. privatizáció, olajozás), de ez még nem mélyállam. A kommunista érdekközösség sem mélyállam, ők nyíltan irányították a politikát.
Antimagyar hálózat viszont volt és van, ahol mindenki tudja a maga dolgát, a főszerkesztőtől az alapítványi kurátoron át a barátkozó kollégáig, aki “elfelejti” felemelni az érdekünkben a telefont.
És van mélyállam is, de ez nem magyar, hanem globális. Létezését az irracionális uniós döntések bizonyítják (közös hitel, ukránszopás, olcsó energiától való elfordulás), és ilyen közvetett bizonyíték a covidprojekt is, bár ez már nyilván forró krumpli a szerző számára.
Allana
2024-11-24 at 18:22
) Forró lányok várnak rád —– https://ok.me/7TJI1
csakafidesz
2024-11-24 at 18:07
Ez a pöcegödör elég szagos.
K
2024-11-24 at 18:07
–Maximálisan szuper Bálint Botond írása, azzal maximálisan egyetértek….:
–Az 1990-es változások amit rendszerváltásnak neveznek, azok valójában “gengszterváltozások” voltak.
–Gyakorlatilag vagy megszüntettek egy állami vállalatot, vagy eladták azt külföldnek, és a külföldi vállatok szüntették meg azt a volt magyar vállalatot.
–Ténylegesen a megszüntetett magyar ipar helyét átvette a globális imperializmus, a globális gyarmatosító, a globális multi nagyvállalat.
–A probléma megoldását a gazdasági függetlenséget az jelentené, ha az egyetemekről kijövő kiváló értelmiségünk csak magyar állami vagy magán nagyvállalatokat hoznának létre amik globálisan is versenyképesek.
–Mindezek után reményre ad okot a FIDESZ és a jelenlegi kormány függetlenségi törekvései, és a gazdasági semlegességre való törekvés.
Jelenleg a semlegesség abban merül ki hogy a “nyugati” imperialista beruházásokat keleti imperialista beruházásokkal próbálják ellensúlyozni,…..és ez egy jó tipp, de ezt ki kellene egészítenie a csak magyar tulajdonú nagyvállalatok létrehozásával. Sokat segítene , ha a Magyarországon lévő globális nagyvállalatokban a magyar állam egyre nagyobb többségi tulajdonnal rendelkezne.
–Egy gazdasági függetlenség elérése után az itt maradt voltkommunista erőket le lehetne váltani, és akkor ezek nem tudnák kiszolgálni a külföldi liberális érdekeket.
–A gazdasági függetlenséghez így szabadon társulhatna a politikai függetlenség.
*******
–Reményt kelt 2011. április 25.-i Magyarország Alaptörvénye alkotmánya ami leváltotta a Magyarországra ráerőszakolt kommunista alkotmányt.
Az 1990 és 2011 közötti jogi helyzet ezért egy törvényen kívüli (ex lex) állapot volt , és jelenleg az akkor beágyazódott aberrált külföldi liberális politikai és gazdasági erőket kellene felszámolni a jog eszközével.-