Budapest rendőrfőkapitánya ma értékeli a BRFK múlt évi teljesítményét, addig is a Népszabadság rendelkezésére bocsátott elsődleges adatokat, melyek szerint a főváros közterületei biztonságosabbak lettek, kevesebb bűncselekmény történt, javult a rendőrség felderítési eredményessége. Ez utóbbinak is köszönhető állítólag, hogy a budapesti alvilág ma már csak árnyéka önmagának, és messze nem ad annyi témát a sajtónak sem, mint öt-tíz évvel ezelőtt, vagy még korábban.
A rendőrségnek az elmúlt években sikerült szétzilálni, megosztani és felszámolni a legtöbb „régi, ismert bűnszervezetet”. Némiképpen megkönnyítették a dolgukat – ismerte el Tóth Tamás, Budapest rendőrfőkapitánya – az alvilági iparágakban lezajlott változások is. Napjainkban a prostituáltak mindinkább az interneten kínálják szolgáltatásaikat, és saját vagy bérelt lakásukban fogadják a kuncsaftjaikat. Nincs szükségük stricikre, sem más „védelemre”.
A drogpiacon is megjelentek a „kistermelők”. A vietnamiak után sok magyar magánzó állt neki a marihuánatermesztésnek, s részben a neten, részben saját ismerőseiken keresztül értékesítik áruikat. Emiatt a drogpiac egy része is kikerült az úgynevezett alvilág ellenőrzése alól. Ezek, és az ezekhez hasonló „piaci változások” a rendőrség felderítései eredményességének jelentős javulásával együttesen eredményezték az alvilág visszaszorulását. Tóth Tamás azonban sietve hozzátette: azt ő sem hiszi, hogy a szervezett alvilág feladta volna Budapestet, és vezetői, katonái pár év szabadságot vettek volna ki. Szerinte azonban bármit is tesznek, bárhol is húzták meg magukat, akik bűnt követtek el, azoknak számolniuk kell azzal, hogy előbb vagy utóbb az igazságszolgáltatás utoléri őket.
Tóth Tamás úgy véli, a három éve meghirdetett változások eredményei kezdenek beérni. Akkor egy „együttműködő, támogató, segítő rendőrség” kialakítása volt a cél, amely „szóba áll a lakossággal”, együttműködik a civil szervezetekkel, egyházakkal, iskolákkal. Ahol a bűncselekmény áldozata, károsultja a testület számára nem „zavaró tényező”, hanem az a polgár, aki segítségre szorul.
A teljes cikk a NOL.hu-n olvasható.
Fotó: shutterstock
Facebook
Twitter
YouTube
RSS