Nem sokat értek a kampánytámogatással az egyéni jelöltek, összesen 763 millió forintot vissza kell fizetniük. A parlamenten kívüli pártok jelöltjeinek szinte mindent, amit csak kaptak. – írja a vs.hu.
Összesen 421 egyéni képviselőjelölt lépte át a két százalékos határt, de közülük csak négyet indított nem parlamenti párt. Nekik – ha ők vagy a pártjuk felvette – nem kell visszafizetniük az egymillió forintos kampánytámogatást. Mindenki másnak igen.
Az egyéni jelöltek egymillió forint támogatást kaphattak. Az egymillióról lemondhattak a pártjuk javára, ha egyébként a pártnak volt országos listája. Visszafizetni akkor kell, ha szabálytalanul költötték el a pénzt, vagy gyengén szerepelnek a választáson. Még ha szabályosan költötték is el, a jelöltnek vagy a pártnak vissza kell fizetnie a támogatást, ha a jelölt nem ér el 2 százalékot. A pénzt a NAV adók módjára behajthatja. – sorolja a szabályokat a VS.hu.
Az LMP az egyetlen parlamenti párt, amelynek voltak olyan jelöltjei, akik 2 százalék alatt maradtak – összesen heten, tehát hétmillió forintot biztosan vissza kell majd adnia.
Seres Mária Szövetségesei (SMS) közül ketten – egyikük maga Seres Mária – , és még két független jelölt (egyikük Keller László) kapott a választókerületében több mint két százaléknyi szavazatot.
A Magyar Államkincstár úgy tájékoztatta a VS.hu-t, hogy 598 jelölttel kötött megállapodást, ezen kívül 586-an mondtak le a pártjuk javára. Ezek szerint összesen 1184-en kaptak támogatást. Többen is lennének, csakhogy a Schmuck Andor-féle Szociáldemokraták 82 jelöltje közül 80 lemondott ugyan a pénzről, de pártjuk azt nem vette fel. Így ez lett a parlamenten kívüli pártok közül az egyetlen, amelyiknek nem kell semmit visszafizetnie.
vs.hu – fotó: napi.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS