A devizahitelekkel kapcsolatban a kormány vár a Kúria jogegységi döntésére és utána rövid időn belül lépni fog. A bankoknak is érdeke, hogy megszabaduljanak ettől a problémahalmaztól, és az ügyfeleknek, valamint az államnak is fontos ez – mondta Hír TV P8 című műsorában Varga Mihály.
A Kúria június 16-án jogegységi döntést hozhat több, devizahitellel kapcsolatos kérdésben – idézték fel a műsorban. Varga Mihály azt mondta, sokféle megoldás lehetséges, amelyekről egyeztetni fognak az érintett szereplőkkel. A miniszter azt mondta, kedden már a Magyar Bankszövetség képviselőivel tárgyal, a kormány célja pedig változatlan, ki kell vezetni a devizahiteleket.
A reklámadóval kapcsolatban arra a felvetésre, hogy a lépés következményeként a büdzsébe befolyó 9 milliárd forintos bevétel gyakorlatilag elhanyagolható tétel a teljes költségvetést tekintve, Varga Mihály úgy reagált, hogy “szerintem nem tud mutatni olyan pénzügyminisztert vagy gazdasági minisztert, aki tiltakozna akkor, ha valami bevétel jön az államkasszába”.
Azt mondta, a reklámadó arról szól, hogy azokat a jól teljesítő, szép nyereséget hozó területeket is bekapcsolják a közös teherviselésbe, amelyek eddig nem vették ki a részüket ebből. Az így befolyó bevétel nagyságát másodlagosnak nevezte Varga Mihály, de kiemelte, hogy ebből a pénzből iskolafejlesztésre költenek majd.
Varga szerint az egykulcsos adó bevezetése nagy áttörés volt, az adókulcs csökkentése természetesen cél, azonban ennek van bevételi oldala is, ezt is figyelembe kell venni. Annak örülni kell, ha a magyar gazdaság olyan helyzetbe került, hogy lehetősége lesz az euró bevezetésére, a csatlakozás közeli állapotban vagyunk, ez tartós növekedés estén két-három év múlva reális kérdés lehet, azonban az eurózóna problémái miatt ez egy összetett kérdés – jegyezte meg Varga Mihály.
A miniszter arról is beszélt, hogy régi lemezt tett fel Brüsszel a bizottsági ajánlásokkal kapcsolatban, ezzel azt mondják, hogy tagadjuk meg, amire az emberek áprilisban bizalmat szavaztak. Magyarország azért kap Brüsszelből kritikát, mert olyan cégekhez nyúl a kormány, melyek jelentős profitot termelnek és sok pénzt visznek ki az országból.
A teljes interjú itt megtekinthető.
Forrás: mno.hu, hvg.hu
Fotó: Blikk
Facebook
Twitter
YouTube
RSS