Összeesküvés elméletek tartják lázban a Fidesz elitjét a reklámadó és az állami vállalatoknál zajló vezetőcserék kapcsán. A háttérben többek szerint a párt közeli erőcsoportok küzdelme zajlik – írja a Hetek.
A konspirációs elméleteknek alapja, hogy a reklámadóval Simicska Lajos, a Fidesz gazdasági holdudvarának és médiahátországának erős embere is rosszul jár. Ami azt jelenti, hogy a háttérben egy Orbán Viktor és Simicska Lajos között létrejött törésvonal állhat.
A Hetek című hetilapnak egy befolyásos kormányzati tanácsadó a rózsák háborújához hasonlította a helyzetet, amikor is Angliában a York-ház és a Lancaster-ház a trón megszerzéséért vívott hosszú háborút. A Lancaster-ház jelvényében piros rózsa, a York-ház jelvényében pedig fehér rózsa volt, innen a rózsák háborúja elnevezés.
A Hetek forrása szerint az egyik oldalon Simicska Lajos és köre áll, míg a másikon új szereplők tűntek fel. Ezen elmélet szerint a konfliktust Orbán Viktor annyiban is támogatja, hogy kiegyensúlyozottabb (többszereplős) viszonyokat szeretne a Fidesz hátországában.
A Népszabadság a minap címlapon számolt be arról, hogy a kormányfő területet hódít Simicskától. Igaz, a címben kérdőjelet használtak. A napilap úgy tudja, hogy „mozognak a székek” a nagy állami társaságok, tehát a Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM), a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) és a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatói esetében. A személycserék azáltal lettek kódolva, hogy Orbán Viktor menesztette a Simicska Lajos és Nyerges Zsolt nevével fémjelzett gazdasági-üzleti „klubba” tartozó Németh Lászlónét, és helyére Seszták Miklóst nevezte ki.
Seszták egyértelmûen a miniszterelnöki akaratot képviseli a százmilliárdos megaprojekteket felügyelő fejlesztési tárca élén. Orbán Viktor a választási győzelem után ugyanis elindította „szabadságharcát” a Fidesz-közeli oligarchákkal szemben is; az MVM elnök-vezérigazgatója, Baji Csaba sok szállal kapcsolódik a Simicska–Nyerges-birodalomhoz (a Közgép energiaipari cégének vezetői posztjáról került át az MVM vezérigazgatói székébe), Dávid Ilonát pedig Németh Lászlóné nevezte ki a MÁV élére.
A vagyonkezelő élén álló Márton Pétert is e körhöz tartozónak könyvelik el. A Népszabadság egy forrása azt állította, elképzelhető, hogy a személycserék „nem azonnal” esedékesek, de már önmagában az a tény, hogy bármikor megtörténhetnek, egyértelmű figyelmeztetés a Simicska–Nyerges tengelynek: senki sem mehet szembe a miniszterelnöki kormányzással. Simicska Lajos sem késlekedett a „válasszal”: az érdekkörébe tartozó Magyar Nemzet címoldalon hozta az állítólag Seszták Miklós által ügyvédként alapított fantomcégek ügyét, amit az Index szellőztetett meg.
Egy forráss a helyzet leírása kapcsán azt magyarázta a Heteknek, hogy „a fideszes rózsák háborújának” egyes szereplői arról is meg vannak győződve, hogy az ellenoldal „íratta” Frei Tamás legújabb politikai krimijét, a „2015 – A káosz éve és a politikai elit háborúja”-t. A könyve alapsztorija, hogy a magyar oligarchák a miniszterelnökre támadnak, akinek pedig a média-tanácsadója lesz a leghűségesebb védelmezője.
Forrás: atv.hu/Hetek
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS