Az álbaloldal országos, fővárosi és helyi szintű szétesése miatt, valamint Pásztor Albert menetrendszerűen érkező, sorozatos botrányai okán, mára új politikai helyzet alakult ki Miskolcon – írja Csontos Róbert, a Lehet Más a Politika és 4K!- a negyedik köztársaság miskolci polgármesterjelöltje szerdai közleménye alapján a minap.hu.
„Ebben az új politikai helyzetben a Lehet Más a Politika kötelességének érzi az új választási alternatíva létrehozását. Mindemellett természetesen kezdeményezően szeretnénk közreműködni a jelenlegi városvezetés leváltásában is.
Pásztor Albert, az álbaloldal miskolci polgármesterjelöltje már több ízben elismerte, hogy besározódott. Legutóbb, éppen tegnap estére derült ki róla, egy egészen ordenáré történet. Nyilvánvalóvá lett, Pásztor vállalhatatlan, mennie kell a jelöltségből.
Pásztor Albertet ráadásul két nappal ezelőtt, egy nyugalmazott bíró választási csalás alapos gyanúja miatt is feljelentette: ez a feljelentés minden, Pásztorra leadott szavazatot fölöslegessé tehet.
Az álbaloldal úgynevezett együttműködése, tehát nemcsak a fővárosban, és szerte az országban, hanem nálunk is darabjaira hullt, elemeire esett szét. Miskolcon előbb Bajnaiék hagyták ott Pásztort és a Pásztor mögött álló Gyurcsányékat, az MSZP-t. Azután Fedor Vilmos, helyi MSZP-s vezető felesége jelentette be, hogy a Liberális Párt színeiben szeretne polgármesterjelölt lenni.
Azoknak a miskolciaknak tehát, akik le akarják váltani a jelenlegi városvezetést és egyúttal valódi választási alternatívát keresnek, nem jelenthet megoldást a lassan köznevetség tárgyává váló Pásztor Albert. De nem jelenthetnek megoldást, valódi választási lehetőséget a Pásztor mögött álló erők sem. Sem Gyurcsány pártja, sem a teljesen szétzüllött MSZP.
Az igazi miskolci politikai kibontakozást, a jelenlegi városi hatalom leváltását az segítené, ha mindezek miatt Pásztor Albert visszalépne a polgármester-jelöltségtől, és a valódi ellenzéki alternatíva, az LMP támogatására szólítaná fel megmaradt híveit” – fogalmaz közleményében Csontos Róbert.
forrás: minap.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS