Hatályon kívül helyezte a Fővárosi Ítélőtábla szerdán a conti caros gyilkosság elsőfokú, elmarasztaló ítéletét és új eljárás lefolytatására kötelezte az elsőfokú bíróságot. A táblabíróság végzésében arra hívta fel a figyelmet, hogy a Fővárosi Törvényszék nem tisztázta teljes mértékben az ügyben koronatanúként szereplő egykori nehézfiúk szavahihetőségét. Pedig erre azért is szükség lett volna, mivel közvetlen bizonyítékok híján, tanúvallomások alapján kapott hét és fél évet Balogh Elemér…
PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
Balogh Elemért a Fővárosi Törvényszék még tavaly januárban hét év hat hónap börtönbüntetésre ítélte, mert a törvényszék bizonyítottnak látta, hogy a férfi 1996 július 30-án, a Conti Car autószalon presszójában a Csaszi becenévre hallgató Cs. József egykori bokszolót halálra késelte. Mivel a védelem fellebbezett, a büntetőügy a Fővárosi Ítélőtáblára került, amely a mai napon tartott nyilvános ülésén megalapozatlanság és eljárási szabálysértések miatt hatályon kívül helyezte a korábbi döntést és új eljárás lefolytatására kötelezte az elsőfokú bíróságot.
Ennek kapcsán megkerestük Balogh Elemér védőjét, aki elmondta, a másodfokú bíróság nagy részben az ő indítványukkal megegyező döntést hozott. Bíró Tamás hangsúlyozta, az Ítélőtábla kitért rá, hogy azoknak a releváns tanúknak a szavahihetősége, akiknek az elmondásaira a törvényszék az ítéletében támaszkodott, nem lett kellően ellenőrizve. Emlékezetes, az újraindított gyilkossági ügyben Balogh Elemérre a Conti Car korábbi vezetője, Radnai László, valamint az éjszakai életben szintén jól ismert Tanyi György is terhelő vallomást tett. A Fővárosi Ítélőtábla szerint a szavahihetőséggel kapcsolatos adatok beszerzésére az új elsőfokú eljárásban kell sort keríteni. Az ügyvéd szerint a táblabíróság ítélete kiemelte azt is, hogy több tanú esetében elmaradt a nyomozati vallomásuk részletes ismertetése, valamint a korábbi, illetve az új nyomozásban tett tanúvallomások közötti ellentmondások tisztázása. Bíró Tamás hozzátette, Radnai és Tanyi is megváltoztatta az emberölés után, 1997-ben tett vallomását. A nehézfiúk ugyanis akkor még úgy nyilatkoztak, hogy semmit nem láttak az ott történtekből. Az ügyvéd bízik benne, hogy tisztázódni fog, esetleg felvetődhettek-e egyéni érdekek a terhelő vallomások mögött. A táblabíróság emlékeztetett, mivel objektív bizonyíték nem került elő Balogh Elemérrel szemben, ezért Radnaiék szavahihetőségének a vizsgálata nagy alaposságot indokolt volna – nyilatkozta Bíró Tamás, aki közölte azt is, ügyfele házi őrizetét lakhelyelhagyási tilalomra enyhítette az Ítélőtábla.
Boros is vallott a gyilkosságról
Az 1996 nyarán elkövetett leszámolásosról az Aranykéz utcában felrobbantott Boros Tamás is vallomást tett, amit a 2012-ben újraindított nyomozásban is felhasználtak és amely vallomást a PestiSrácok.hu is közzétette. Boros úgy emlékezett, hogy késő délután érkezett a presszóba Balogh Elemér egy tízfős társaság élén. Boros szerint Baloghéknak valamilyen vitájuk támadt törökökkel, ami autókhoz köthető, így a Conti Carban beszéltek meg velük találkozót. Aztán megjelent a későbbi áldozat, az egykori kőbányai boxoló, a Csaszi becenevű Cs. József két orosz férfi társaságában, hogy egy Fehér Gábor nevű – szegről-végről a Conti Carhoz tartozó – olajoson behajtsanak 20 millió forint tartozást. De a csoportosulás nem ért véget, megjelent egy Toyota dzsippel vagy féltucat orosz verőlegény, akiket Boros állítása Szeva bácsi küldött a helyszínre Csüllög Zsigmond kérésére, mert azt hitte, Csasziék be akarják támadni a Conti Cart. De nem csak a vagonnyi ruszkit hívták a conti carosok, hanem Tanyi Györgyöt is. A véderő hamar megérkezett és leült tárgyalni Csasziékkal, aki elmondta, azért jött, mert a Fehér Gábor tartozik neki 20 millió forinttal, amit már szeretne behajtani. Erre megérkezett a presszóba az említett adós is, aki hallván a róla elmondottakat magából kikelve oda szólt zsarolóinak, hogy miért nem volt nekik elég az a pénz, amit már korábban adott nekik, miért akarják őt tönkre tenni. Boros szerint erre Csaszi szólt a Radnaiéknak, miért nem küldik ki „ezt a köcsögöt” a helyiségből, amit ugyan megtettek, de Tanyi sem hagyta annyiban a dolgot. Kérdőre vonta Csaszit, miért köcsögözi a védelme alatt álló Fehért, hiszen ezzel őt is annak tartja. Erre kitört a verekedés.
Hagyták meghalni
A kavalkádba Balogh Elemér és bandája is bekapcsolódott, és végül ők tettek pontot a dolgokra: Csaszit és egyik orosz emberét megszúrták, utóbbi kiesett az utcára, két kocsi közé, majd Szeva emberei elszállították. Csaszit azonban hagyták meghalni a presszó kövén. A rendőrség mindenkit kihallgatott, de az érintettek megbeszélték, ki mit mond. Boros szerint Tanyi Györgyöt jegyzőkönyvön kívül hallgatta meg a kilencvenes évek sztárzsaruja, Doszpot Péter, valamint Andréka Péter, csak éppen őt, és Fehér Gábort nem keresték, az elkövető, Balogh Elemér neve pedig említve sem lett. Sőt, amikor Tanyit orrba vágta a bokszoló és eleredt a vére, azt gondosan feltörölték a kövezetről, mert azt vallották, hogy Tanyi sem volt a helyszínen. Azt állította mindenki, hogy egy ismeretlen csoport tagjai szúrták le a Csaszit, a megsebesült orosz pedig csak autót nézni ment a Conti Carba. Fehér Gábor Bécsig szökött, igaz Tanyi utánament és megfenyegette, s ez olyan hatással volt rá, hogy Boros szerint azóta sem tért haza.
Első fokon elítélték
Mint az ismert, a Fővárosi Törvényszék első fokon bűnösnek találta és 7 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélte az elévülési idő előtt nem sokkal letartóztatott vádlottat, azzal a kikötéssel, hogy büntetése kétharmadának letöltése után feltételesen szabadulhat. Baloghot 10 évre a közügyektől is eltiltották. A bíróság enyhítő körülményként értékelte a vádlott – bűncselekmény bekövetkeztéig számított – büntetlen előéletét, illetve az idő múlását, hiszen a gyilkosság csaknem 18 évvel ezelőtt történt. A tanácselnök indoklásában kifejtette, hogy több tanú is cáfolta Balogh Elemér azon védekezését, hogy nem volt ott a bűncselekmény helyszínén. A bíróság – egyetértve az ügyészséggel – szerint ezt a cselekményt csak a vádlott követhette el. Ő állt az áldozat mögött és őt látta több tanú is véres késsel a kezében. A törvényszék fontos bizonyítékként értékelte Tanyi György vallomását, aki elmondta, a vádlott beszámolt neki a gyilkosságról, amiért még jutalmat, pénzt is remélt, hiszen a Conti Car védelmében lépett fel.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS