Sem képviselői vagyonnyilatkozatában, sem záró vagyonnyilatkozatában nem tüntette fel Bajnai Gordon, miből származik a jövedelme. A hivatalos dokumentum szerint így az sem derül ki, miből finanszírozta életvitelét és politikai tevékenységét.
Bajnai Gordon kormányfőként tett 2010-es vagyonnyilatkozata, és a politikából történt 2014-es újabb távozása között papíron egy BMW-től vált meg.
A Magyar Hírlap arra hívja fel a figyelmet, hogy Bajnainak a kormányváltás után alapított saját tanácsadó cége, az Ebit Consulting Kft., amely 2012 októberéig, a politikába történő ideiglenes visszatéréséig működött aktívan, az első évben több mint 17, 2012-ben pedig több mint 45 millió forint nettó árbevételt ért el. A nyereséget az üzleti évek végén osztalékként szinte teljes egészében kivette az egyszemélyes tulajdonos Bajnai. Ez 2011-ben 6, 2012-ben pedig már csaknem 26 millió forint volt.
Az Együtt alapítója bevallásában azt sem tünteti fel, hogy bécsi székhelyű vállalkozásából, az Inverness GmbH-ból, amelynek 40 százalékos tulajdonosa, milyen jövedelemre tett szert.
A mentelmi bizottság volt elnöke szerint hasonló esetre még nem volt példa. Rubovszky György hangsúlyozta: az biztos, hogy Bajnai Gordon szabálytalanságot követett el, amikor gyakorlatilag üres vagyonnyilatkozatot adott le, de azt, hogy ennek milyen jogi következményei lehetnek, szakértőknek kell majd megvizsgálni.
„Ha nem megfelelő a vagyonnyilatkozat, akkor ameddig nem adja be pontosan, addig nem kaphat tiszteletdíjat, de ez okafogyott, mert nem vett fel egy fillér tiszteletdíjat se. Erkölcsileg lehet elmarasztalni, de jogilag nagyon nehéz” – mondta Rubovszky György.
Forrás: Hír TV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS