A 2000 januárjában agyonlőtt bróker, Reichardt Ignác egy korábbi üzlettársa állhat a nemrég újra leporolt, tizenöt évvel ezelőtti gyilkosság nyomozásának célkeresztjében – erősítette meg a PestiSrácok.hu információit egy, az ügyet jól ismerő rendőrségi forrás. Úgy tudjuk, a nyomozás fő iránya, hogy a volt haragos az 1990-es évek olajszőkítési ügyeiben elhíresült Energol Rt. igazgatóinak, vagy pedig az egykori Conti-Car autókereskedés vezetőjének közvetítésével ölethette meg a London Bróker volt tulajdonosát.
Információink szerint a nyomozók olyan adatok birtokába jutottak, hogy Reichardt volt üzlettársa jó kapcsolatokat ápolt szervezett bűnözői körökkel, köztük a több alvilági leszámolásban is érintett Portik Tamással, energolos cégtársárával, Ferencsik Attilával, illetve a Conti-Car volt tulajdonosával, Radnai Lászlóval. Az üggyel összefüggésben megkerestük a nyomozást felügyelő Fővárosi Főügyészséget is: Bagoly Bettina, a főügyészség szóvivője annyit árult el, hogy az ügyben gyanúsítotti kihallgatás nem történt, a nyomozás határidejét pedig június 27-éig meghosszabbították.
Ismert, a Nemzeti Nyomozó Iroda március 27-én porolta le a tizenöt évvel ezelőtti brókergyilkosság aktáit, mert esély nyílt arra, hogy kiderüljön, kinek állt érdekében a London Brókerház volt tulajdonosának a megöletése. A gyilkosság nyomozásának elrendelése egybeesett a Quaestor és a Buda-Cash-botrány kirobbanásával. Rendőrségi forrásokból portálunk korábban úgy értesült, hogy a cégek elleni vizsgálatban akadtak olyan információkra a nyomozók, amiért újra elindították a gyilkosság nyomozását. A 46 éves Reichardt Ignácot 2000. január 14-én saját terepjárójában, a főváros XXII. kerületében, a Gerinc és Pék utca sarkán végezte ki egy géppisztolysorozattal egy máig ismeretlen férfi. Megírtuk azt is, hogy egy, a brókert jól ismerő informátorunk szerint Reichardt Ignác a halála előtt azt tervezte, hogy kipakol a cégénél történt kétes ügyletekről és a visszaélésekben résztvevőkről. Informátorunknak a bróker ezzel összefüggésben három nevet is megemlített: Kovács Tibort, a Buda-Cash alapítóját, valamint üzlettársát, Rózsa Ferencet. Rajtuk kívül Reichardt terhelő adatokkal rendelkezett az egykori HBW Express Takarékszövetkezet, mai nevén MagNet Bank (ez a bank a Simon-Welsz-botrányról híresült el leginkább) alapító tulajdonosáról, Fáy Zsoltról is. Úgy tudjuk, Reichardt nem hivatalosan megállapodást is kötött a London Brókerház ügyében vizsgálódó nyomozókkal és ennek volt köszönhető, hogy nem tartóztatták le. A meggyilkolt bróker azért akart borítani, mert szerinte a megnevezett három személy csaknem egymilliárd forinttal rövidítette őt meg a 90-es évek végén.
Szöveg: PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
Fotó: Hír24.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS