Elhalasztotta az ügyészség az augusztus végére tervezett vádemelést a 2007-ben meggyilkolt debreceni önkormányzati képviselő, Balla Irma halála ügyében, írja a Népszabadság Online. A nyomozást szeptember végéig meghosszabbítják.
Balla Imre elkövetőjeként saját fiát, Schönstein Sándort gyanúsították meg, aki halálának másnapján megtalálta a holttestet, mindezt annak ellenére, hogy alibije szerint otthonától 20 kilométerre tartózkodott a gyilkosság időpontjában és ezt több barátja is tudta igazolni, írja a nol.hu. Schönstein ügyvédje, Magyar György szerint azt követően gyanúsította meg védencét a rendőrség, hogy az egy évig tartó nyomozás után sem találtak lehetséges tettest. “Végül azért lett ő a gyanúsított, mert túlságosan nyugodt volt a hangja, amikor a gyilkosságot bejelentette, és mert később sem úgy viselkedett, mint ahogy azok szoktak, akiknek megölték valamelyik hozzátartozóját” – mondta az ügyvéd. A Népszabadság felidézi Thomas Schwabbauer, a magyar származású magánnyomozó véleményét, aki még 2009-ben nyilatkozta a lapnak, körültekintőbb munkával a rendőrök hamar eljuthattak volna a valódi gyilkoshoz. Schwabbauer maga másfél hónapig nyomozott Debrecenbe a nyomravezetői díj reményében.
Az elkövetett hibákat a bíróság is észlelte, éppen ezért bár első fokon bűnösnek találták Schönsteint, a fellebviteli bíróság új eljárást rendelt el az ügyben. Ügyvédje kitért rá: “Schönstein 23 hónapot töltött előzetesben ártatlanul. Egyetemi tanulmányait nem tudta befejezni, azóta a szak is megszűnt, amelynek a hallgatója volt”. Ez nyújt alapot a megindított vagyoni és nem vagyoni kártérítéshez, amelynek összeg 20 millió forint lenne. A bíróság azonban nem hajlik a peren kívüli megegyezésre, bár a rendőrség időközben új gyanúsítottat talált, részletezi a portál.
Az “új” gyanúsított, D. Lajos ráadásul még a nyomozás korai időszakában már egyszer magára vállalta a gyilkosságot, ám ezt később tagadta, bizonyíték hiányában pedig inkább Balla fia ellen folytattak eljárást. Az új nyomozás közben bizonyította, hogy D. Lajos DNS-e megtalálható a helyszínen maradt pokrócon, ám a perdöntőnek számító bizonyíték még mindig kevés az ügyészség számára. Közben a Hajdú-Bihar Megyei Főügyészség helyett a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség felügyeli a nyomozást, így a szeptember után is ők emelhetnek majd vádat.
Forrás: NOL.hu; fotó: BorsOnline
Facebook
Twitter
YouTube
RSS