A London Bróker egykori tulajdonosa, Reichardt Ignác ellen elkövetett 15 évvel ezelőtti leszámolás újraindított nyomozásában is meghallgathatják a múlt héten őrizetbe vett Buda-Cash-alapítót, Pintér Zoltánt – tudta meg a PestiSrácok.hu. A brókergyilkosság ügyében eljáró nyomozók ugyanis fontos információkat remélnek a csalással gyanúsított, pénteken előzetes letartóztatásba helyezett férfitól, aki, úgy tudjuk, a kivégzett bróker konfliktusainak jó ismerője, mivel a Buda-Cash Brókerházban tulajdonostársa volt a Reichardtal üzleti-elszámolási vitába keveredett Kovács Tibornak. Az ügy érdekes mellékszála, hogy értesüléseink szerint a nyomozás régi aktájában egy, a 2000-es években MSZP-közeliként aposztrofált milliárdos vállalkozó neve is szerepel, mint akinek érdekében állhatott a bróker eltüntetése.
PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
Tanúként hallgathatják ki a London Bróker 2000-ben agyonlőtt egykori tulajdonosa, Reichardt Ignác ellen elkövetett emberölés nyomozásában a szerdán őrizetbe vett és pénteken előzetes letartóztatásba helyezett, csalással gyanúsított Buda-Cash-alapítót, Pintér Zoltánt – értesült a PestiSrácok.hu. Úgy tudjuk, a tizenöt évvel ezelőtti gyilkosság ügyében kutakodó nyomozók fontos információkat remélnek Pintértől, aki tulajdonostársa volt a Reichardtal a 90-es évek végén üzleti-elszámolási vitába keveredett másik Buda-Cash alapítónak, Kovács Tibornak. Ez a szál azért is érdekelheti a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársait, mert információink szerint a március végén újraindított nyomozás célkeresztjében egyértelműen a London Brókerház meggyilkolt tulajdonosának volt üzlettársai állnak.
Pintért is zsarolhatta a kivégzett bróker
Megírtuk, Reichardt Ignác a halála előtt nem sokkal azt tervezte, hogy kipakol a cégénél történt kétes ügyletekről és a visszaélésekben résztvevőkről. Egy korábbi informátorunknak ezzel kapcsolatban a férfi három nevet is megemlített: Kovács Tibort, a Buda-Cash egyik alapítóját és üzlettársát, Rózsa Ferencet, valamint az egykori HBW Express Takarékszövetkezet, mai nevén MagNet Bank alapító tulajdonosát, Fáy Zsoltot. A PestiSrácok.hu korábbi információja szerint a meggyilkolt bróker azért akart borítani, mert a megnevezett három személy csaknem egymilliárd forinttal rövidítette őt meg a 90-es évek végén. Úgy tudjuk, Pintér Zoltán, mivel tulajdonostársa volt Kovácsnak, sokat tudhat a fentebb említett személyek és Reichardt rossz viszonyáról, valamint arról, hogy a bróker zsarolta Kovácsot és üzleti körét. Igaz, az sem mellékes körülmény, hogy értesüléseink szerint Reichardt magát Pintért is fenyegette, hiszen az üzletember a Buda-Cash alapításával kapcsolatos hamis kárpótlási jegyek miatt a pénteken letartóztatott férfit is fel akarta jelenteni.
Minden iratot megkapott a titkosszolgálat
A későbbi áldozat azonban nem csak a rendőrséghez, hanem a titkosszolgálatokhoz is kereste a kapcsolatot. Úgy tudjuk, a szolgálatokhoz bekötött Reichardt minden iratból, ami ellenségeire kompromittáló lehetett, adott egy másolatot a Nemzetbiztonsági Hivatal egykori magas rangú vezetőjének. Ráadásul korábban olyan információk is eljutottak portálunkhoz, hogy a titkosszolgálatok figyelhették is a brókert, ezért nem kizárt, hogy több akta is porosodhat Reichardtról és egykori cégéről a szolgálatoknál. Azt egyelőre nem tudni, hogy ezeket az iratokat, illetve a Reichardt által átadott dokumentumokat felhasználták-e a nyomozásban. Sokan úgy vélik, a bróker meggyilkolása ügyében indított nyomozást szándékosan siklathatták félre. Ennek kapcsán állította azt korábban egy rendőrségi informátorunk, hogy valamiért a brókergyilkosságnak a nyomozását tompítani, gáncsolni próbálták akkori magas rangú rendőri vezetők. Példaként említette, hogy az ügyben túlságosan rövid ideig nyomoztak, ráadásul a Reichardt-nyomozócsoport létszámát nagyon gyorsan le is csökkentették, annak ellenére, hogy hasonlóan az 1998-ban lelőtt Fenyő János médiacézárhoz, Reichardt Ignác sem bűnöző, hanem társadalmilag elismert személy volt.
Egy baloldali milliárdos neve is felmerült
Az újraindított nyomozásban résztvevő rendőröket talán az is meglephette, hogy kulcsfontosságú információk vizsgálata maradt el a tizenöt évvel ezelőtti gyilkosság után. Azzal ugyanis informátoraink szerint nem foglalkoztak, hogy Reichardt a meggyilkolása előtt néhány hónappal besétált a Budapesti Rendőr-főkapitányság Gazdaságvédelmi Főosztályára és közölte, „van egy nagy dobása”, mivel saját cégénél, a London Brókernél piramisjáték és sikkasztások zajlanak, továbbá más kétes ügyletekről is tudomása van. Beszélt arról is, hogy a piszkos ügyekről maga is tudott, sőt, részt is vett azokban, de kérte kihallgatóját, hogy az általa elmondott információkért cserébe együttműködő gyanúsítottként vehessen részt a további eljárásban. Az alku végül nem köttetett meg, mert Reichardtot 2000. január 14-én saját háza előtt, terepjárójában, egy ismeretlen bérgyilkos agyonlőtte. Nos, ahogy korábban megírtuk, ez a legfontosabb, a gyilkosságra leginkább indítékul szolgáló vonal, Reichardt alkukötési kezdeményezése kimaradt a nyomozásból. Az ugyanakkor megtalálható a régi aktában, hogy a gyilkos és a felbujtók utáni hajsza során egy, a 2000-es években MSZP-közeliként aposztrofált milliárdos vállalkozó szerepét is vizsgálták, és megállapították, hogy érdekében állhatott a bróker halála, de nem tudták bizonyítani, hogy köze volt a gyilkossághoz.
Továbbra sincs gyanúsított
Rendőrségi forrásból úgy tudjuk, az október 27-éig meghosszabbított, több szálon futó nyomozásnak továbbra sincsenek gyanúsítottjai. Az egyik lehetséges megoldásnak azt gondolják az NNI munkatársai, hogy az üzletember haragosai „olajos” közvetítéssel ölették meg a kipakolni és alkut kötni készülő brókert. Ezt támasztja alá, hogy értesüléseink szerint az eljáró rendőrök több tanút is Reichardt ellenségei és az olajosok kapcsolatáról faggattak.
Címlapfotó: nepszava.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS