Továbbra sincs gyanúsítottja a London Brókerház egykori tulajdonosa meggyilkolása ügyében márciusban újraindított nyomozásnak, amelyben a 2000-ben meggyilkolt Reichardt Ignác tettese és a lehetséges indíték is kérdéses. A Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai most azt gyanítják, a hónapokkal ezelőtt kirobbant Buda-Cash-botrány szálai vezethetnek el a leszámolás megoldásához, írja a Magyar Idők.
A Legfőbb Ügyészség márciusban újranyitotta azt a nyomozást, amelyet a tizenöt évvel ezelőtt, 2000. január 14-én meggyilkolt Reichardt Ignác ügyében folytat. A London Brókerház egykori tulajdonosának megölése ügyében továbbra is ismeretlen tettes ellen folyik a nyomozás. A 46 éves Reichardt Ignácot saját terepjárójában, a főváros XXII. kerületében, a Gerinc és a Pék utca sarkán gyilkolta meg egy géppisztolysorozattal egy máig ismeretlen elkövető. A bróker testét több mint tíz lövés érte, a mentőautóban életét vesztette. A merénylet után a férfi környezetében is mindenki megdöbbent, hiszen maga az áldozat is azt hangoztatta, hogy nem fél, és semmiféle támadástól nem tart.
Az eddigi nyomozásból tudható, hogy az elkövetők pontosan megtervezték a bűntényt és előzetes terepszemle során tájékozódtak az áldozat környezetéről. Az ügyet korábban a BRFK életvédelmi alosztálya vizsgálta, de a nyomozást elősegítő vallomás nem került a rendőrség birtokába annak ellenére, hogy a kivégzés után meghallgattak több, az áldozattal közeli kapcsolatban álló személyt és a gyilkosság helyszínén lakókat is, írja a Magyar Idők. A rendőrség számára így a pontos indíték sem volt tisztázott.
Áttörés idén tavasszal, a Buda-Cash-botrány kirobbanása után következett be, a nyomozók ekkor döntöttek úgy, hogy újra nyitják az ügyet. A Buda-Cash Brókerház ellen a rendőrség csalás és számvitel rendje megsértésének megalapozott gyanúja miatt folytat hónapok óta büntetőeljárást, amelynek során már több embert hallgattak ki gyanúsítottként, és helyeztek előzetes letartóztatásba. Az eddig feltárt 62 milliárd forint összesített kárérték mellett mintegy 68 milliárd forint értékű vagyont sikerült biztosítani ingatlanok, üzletrészek, bankszámlák, ingóságok és készpénz formájában, írja a Magyar Idők. Jelenleg a Nemzeti Nyomozó Iroda illetékeseinek kezében már szerepel olyan tanúvallomás amely szerint a bróker a halála előtt azt tervezte, kipakol a London Brókernél történt kétes ügyletekről és a visszaélésekben részt vevőkről. Reichardt három nevet is megemlített: a Buda-Cash Brókerház egyik alapítóját, annak üzlettársát valamint egy ismert bank alapító tulajdonosát is szóba hozta, mivel ők egymilliárd forinttal verték át Reichardtot. Adatok vannak arra is, hogy Reichardt zsarolta egykori üzlettársait, sőt halála előtt nem sokkal érdekeltséget akart szerezni a Buda-Cashben. A megvásárlás előtt átvilágíttatta a céget, és egy sor kétes ügyben tett volna feljelentést. A konkrét lépések megtétele előtt meggyilkolták.
A nyomozás állása szerint a gyilkosság egyik fő indítéka az lehetett, hogy Reichardt a meggyilkolása előtt néhány hónappal besétált a Budapesti Rendőr-főkapitányság gazdaságvédelmi főosztályára, és közölte, hogy saját cégénél piramisjáték és sikkasztások zajlanak. Beszélt arról is, hogy a kétes ügyletekről maga is tudott, sőt részt is vett azokban, de kérte kihallgatóját, hogy az általa elmondott információkért cserébe együttműködő gyanúsítottként vehessen részt a további eljárásban. Az alku végül nem köttetett meg, mert Reichardtot agyonlőtték.
Sokan úgy vélik, a bróker meggyilkolása ügyében indított nyomozást szándékosan siklathatták félre. Ennek kapcsán állította egy, korábban a rendőrség kötelékéhez tartozó informátor, hogy valamiért a másfél évtizede történt leszámolás utáni vizsgálódást tompítani, hátráltatni próbálták akkori magas rangú rendőri vezetők, írja a Magyar Idők.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS