Nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a kétmilliárdos áfacsalással és több más bűncselekménnyel is összefüggésbe hozott bissau-guineai „diplomata”, Farkas Attila ellen a bíróság – értesült a PestiSrácok.hu. A bűnöző ellen azért adott ki körözést Farkas Gabriella tanácsvezető bíró, mivel a férfi nem jelent meg a tegnapi, ugyancsak milliárdos csalási ügyének tárgyalásán, továbbá „elfelejtette” megkezdeni az emberölés előkészülete miatt rá kiszabott két éves börtönbüntetésének letöltését. Információink szerint Farkas ismét Dominikán bujkál és köszöni szépen, jól van…
PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
Nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a kétmilliárdos áfacsalásban, valamint több más súlyos bűncselekményben is érintett bissau-guineai áldiplomata, Farkas Attila ellen a Fővárosi Törvényszék. A Farkas Gabriella vezette bírói tanács döntését azzal indokolta, hogy a vádlott a szabályszerű idézés ellenére sem jelent meg a tegnapi, szintén milliárdos csalási ügyének tárgyalásán, illetve nem kezdte el letölteni a rá kiszabott két éves börtönbüntetését –erősítette meg a a PestiSrácok.hu információit Póta Péter, a Fővárosi Törvényszék szóvivője, aki hozzátette azt is, hogy a férfi védője sem tudta megmondani, ügyfele jelenleg hol tartózkodik. Nos, mi úgy tudjuk, Farkas újra Dominikán bujkál. Ez a lépés egyébként azért sem volt meglepő a csalótól, mivel egy korábban birtokunkba került hangfelvétel szerint a férfi már évekkel ezelőtt is azzal hencegett, hogy hiába adnak ki ellene elfogató parancsot, ha úgy akarja, soha többé nem tér vissza Magyarországra és végleg Dominikán marad. Ahogy azt többször megírtuk, a „vállalkozó” azzal vált ismertté, hogy két éve kiderült, több mint kétmilliárd forintos áfacsalásban érintett, miután egy, a közreműködésével létrehozott cégcsoport eszmei irányítójaként tonnaszám szerzett be cukrot és étolajat Szlovákiából. A magyar áruházláncok polcain azután jelentek meg ezek a termékek, hogy több cégen is átfuttatták őket. Az áfacsaló társaságra a Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyomozói 2013 nyarán csaptak le, de az ügy nyolc gyanúsítottja közül senkit sem helyeztek előzetes letartóztatásba, Farkas pedig Floridába, illetve Dominikára távozott.
Elfelejtett bevonulni a börtönbe
Visszatérve az „üzletember” kedden tárgyalt perére, a tizenhat vádlottas, a fentebb említett bűncselekményhez hasonló módszerrel kivitelezett milliárdos csalási ügyben a férfi élettársa is érintett. Az eljárás érdekessége, hogy Farkas ebben a bűnügyben került vitába azzal a személlyel, akit a bíróság jogerős ítélete szerint meg akart öletni. Farkas ugyanis információink szerint 2008-ban egy több mint százmilliós üzleti-elszámolási vita miatt felbujtotta ismerősét, hogy végezzen haragosával, K. Gáborral. A férfira 2011-ben a Balassagyarmati Törvényszék első fokon két év hat hónap börtönbüntetést szabott ki, de a védelem fellebbezett, így az ügy a táblabíróságra került. A táblabíróság már tavaly októberben döntést hozhatott volna a bűnügyben, ám a „vállalkozó” diplomáciai mentességre hivatkozott és kijelentette, ő bissau-guineai diplomata. Azóta már kiderült, nem szerepel a diplomáciai nyilvántartásban, így semmilyen mentesség nem illeti meg itthon az „üzletembert”, ezért a többi ügye mellett ez az eljárás is folytatódhatott a csaló ellen, így júniusban emberölés előkészülete miatt jogerősen két éves szabadságvesztésre ítélte a Fővárosi Ítélőtábla. Börtönbüntetését október elején kellett volna megkezdenie, ám – ahogy a bíróság a tegnapi tárgyaláson is utalt rá – Farkas „elfelejtett” bevonulni a börtönbe.
Lefizethetett egy NAV-os alezredest is
Farkas mindezek mellett érintett abban a büntetőeljárásban is, aminek elsőrendű vádlottja és kulcsszereplője az a NAV-os alezredes, akit tizennégy társával együtt bűnszervezetben, üzletszerűen az előnyért hivatali kötelességét megszegve elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása és más bűncselekményekkel vádol a Budapesti Nyomozó Ügyészség. Ismert, T. Zoltán egykori pénzügyőr alezredes terhére azt rója a vádhatóság, hogy 2011. évtől a 2013. februári elfogásáig a rendelkezésére álló nyilvántartásokból kiválasztotta azokat az ügyeket, melyek érintettje a feltételezése szerint nagyobb vagyonnal rendelkezett és amelyekben a büntetőeljárás megindulása esetén várhatóan előzetes letartóztatásba kerülhet. Az alezredes civil bűntársát bízta meg, hogy a kiválasztott vállalkozókkal,közvetítők útján is felvegye a kapcsolatot és ajánlja fel, nagyobb összeg – általában 10 millió forint –ellenében elintézik, hogy az érintettel szemben ne induljon büntetőeljárás, illetve a már esetlegesen folyamatban lévő nyomozás esetén információt adnak át a beszerzett bizonyítékokról és a tervezett nyomozási cselekményekről. Értesüléseink szerint Farkasék a kétmilliárdos áfacsaláscsalás időleges leplezéséért fizethettek kenőpénzt a NAV-os alezredesnek. A csalóra és bűnbandájára egyébként néhány hónappal T. Zoltán lekapcsolása után ütöttek rajta az adóhatóság emberei. Ügyük – feltételezhetően Farkas jelenléte nélkül – decemberben folytatódik a bíróságon.
Politikai védelmet élvezett az áfacsalás
Az áldiplomatával kapcsolatban érdemes még kiemelni, hogy a PestiSrácok.hu korábban megszerezte az “üzletember” egyik csalási ügyében tett nyomozati vallomását. Abban az áfacsaló a NAV-nyomozóknak elárulta, a többszáz milliós, ugyancsak áfacsalásra épülő biznisz a balliberális oldal politikai védelmét élvezte, és a haszon harminc százalékát az MSZP-nek kellett leadniuk, de Farkas szerint az áfacsalás szereplői az SZDSZ egykori frakcióvezetőjének és elnökének, Kóka Jánosnak is milliós összeget juttattak. A Kókára és az MSZP-re nézve tett terhelő vallomás kapcsán korábban a Központi Nyomozó Főügyészséget is megkérdeztük, hogy indult-e nyomozás az akkor még mentelmi joggal rendelkező volt SZDSZ-elnök, esetleg más politikus ellen. Nagy Andrea szóvivő portálunkat akkor úgy tájékoztatta, hogy még a büntetőügy ügyszáma alapján sem sikerült beazonosítaniuk, hogy a KNYF megkapta volna a NAV elődjétől Farkas Attila vallomását.
Címlapfotó: budapestbeacon.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS