Ma vannak olyan erőforrásai a kormánynak, melyeket terrorveszély esetén bevethetne a terrorizmus veszélyének csökkentése érdekében, de a törvények ezt nem engedik. Nyugat-Európában ez természetes. Sem többet, sem kevesebbet nem akarunk, mint azt, ami ma általános és elfogadott Európában – tette hozzá. A kormányfő idézte Antall Józsefet, miszerint ha a magyar politikában azt mondja valakire, hogy gazember, azt jelenti, hogy nem ért vele egyet. Magyarországon ha a baloldal nem kormányoz, akkor azt állítja, nincs is demokrácia. Ha ez igaz lenne, akkor szügyig állnánk az önkényben, Magyarországon azonban Európa legszabadabb országa – reagált az ellenzéki kritikákra a miniszterelnök.
A dogmatikus gondolkodás kapitulált, meghozták Európában azokat a döntéseket, amelyek a magyarok már rég szorgalmaztak. Az osztrákok kinyilvánították, hogy Európa nem tud korlátok nélkül befogadni bevándorlókat. A magyar álláspont ettől kicsit eltér, szerintünk „a legjobb bevándorló a nem jövő bevándorló”. A politikai menekülteknek természetesen a nemzetközi jog szerint minden lehetőséget biztosító, de azon túl senkit be nem engedő migrációs politikát folytatunk. Az osztrákok ebbe irányba tettek döntő lépést. Arra a felvetésre, hogy Angela Merkel német kancellár nem ezt vallja, úgy reagált: a kis sikernek is örülni kell, az aprópénzért is le kell hajolni.
Európai megoldás szükséges, ilyen a határvédelem. Teljesen nyilvánvaló volt az első perctől kezdve, hogy a határokat csak a nemzetállamok tudják megvédeni. A brüsszelizmus azonban gyengíti az uniót és fenyegeti Európát. A hatásköröket ugyanis elvonják, de a feladatot nem képesek ellátni. Ez Európa legnagyobb baja ma – tette egyértelművé. Közép-Európa semmiben nem marad el a kontinens nyugati felétől demokráciában. Sőt, ha nálunk az fordult volna elő, mint Kölnben, „maga szerint én hány napig maradtam volna hivatalban”? – tette fel a kérdést a miniszterelnök, aki szerint Nyugat-Európának nincs jogalapja kritizálni például Lengyelországot.
A technológiai fejlődés megkérdőjelez hagyományos üzleti modelleket. Ez a kormányok számára is kihívást jelent, hiszen értelmesen kellene beszélni arról, hogy néz ki majd 10-15 év múlva Magyarország – mondta Orbán Viktor a taxistüntetés kapcsán. Hangsúlyozta: az emberekkel joggal várják el a kormánytól, hogy a szabályokat tartassa be. A taxisoknak abban igaza van, hogy nem ugyanolyan szabályok vonatkoznak rá, mint az uberesekre. Ráadásul egy ez veszélyes üzem, és miközben a taxisoknál a szabályokat kikényszerítjük, más személyszállítóknál nem. Két irányba lehet elindulni: vagy az állam a lovak közé dobja a gyeplőt, és nem szabályozzuk a területet. Ezt nem javasolja. A másik lehetőség a szabályozás, de akkor olyan szabályokat kell hozni, melyek egyenlők, mindenkire vonatkoznak, és ezeket be kell tartani – szögezte le.
Szerinte előállt a megfelelő elegy – a gazdasági növekedést és az otthonteremtést elősegítő rendszert hoztak létre – mondta Orbán Viktor. A kormány arról döntött, hogy két új rendeletet alkot és nem a régieket foltozgatja. Ezek világosak lesznek és mindenki meg fogja érteni. Magyarországon ma negyedannyi lakás épül, mint Lengyelországban – ez rossz probléma. Az, hogy most sok lakás épül majd, és nőnek a lakásárak – az egy jó probléma. Egy nagy bajt, a lakáspiac bénultságát, a gyermekvállalás nehézségét azonban megoldják – érvelt. A legnehezebb golyót már elgurítottuk, ez az otthonteremtés – hangoztatta. Szeretnénk eljutni oda, hogy csökkenjen az államadósságunk, sőt, mi adjunk majd kölcsön másoknak. 2017-ben szeretnék egy áttörés jellegű lépést tenni ebbe az irányba – fogalmazott Orbán Viktor.
Forrás: Hirado.hu/Magyar Idők
Facebook
Twitter
YouTube
RSS