Szerdáig kiderül, hogy mikor kerülhet sorra a népszavazás az uniós kényszer-betelepítésről Magyarországon. Az ehhez kapcsolódó általános kampányidőszak a referendum napját megelőző ötvenedik napon indulhat. – írja a Magyar Idők.
A törvényi határidők szerint jövő szerdáig van ideje Áder János köztársasági elnöknek arra, hogy kitűzze a kormány által kezdeményezett kvótareferendumot. Jelen esetben tehát szeptember végén, vagy október elején valamelyik vasárnap kerülhet sor az eseményre; matematikailag legkorábban szeptember 25-e, illetve október 2-a jöhet szóba.
A referendum előtti 50 napos kampányidőszakban csak a népszavazás szervezője és parlamenti frakcióval rendelkező pártok folytathatnak hivatalos kampánytevékenységet – nyilatkozta a Magyar Időknek Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ igazgatója. A szakjogász szerint fontos következményei lehetnek a referendumnak, hiszen ha érvényes lesz, és a megjelentek többsége elutasítja az uniós kényszer-betelepítési kvótát, akkor az Országgyűlés feltehetően törvénybe foglalja majd a döntést, ami az uniós diktátum magyarországi belső végrehajtását megakadályozza. De emellett az a lehetőség is nyitva áll, hogy a képviselők még az alaptörvénybe is belefoglalhatják a kényszer-betelepítés végrehajthatatlanságát.
A népszavazás érvényességéhez az összes választópolgár kicsivel több mint 50 százalékának részt kell vennie a referendumon, ami azt jelenti, hogy a 8,3-8,4 millió szavazásra jogosult magyar polgár közül kevéssel több, mint négymillió ember részvétele lesz szükséges. Azok adhatják le voksukat, akik szerepelnek a lakcímnyilvántartásban, és azok a határon túli magyarok is szavazhatnak, akik felvételüket kérték a választói névjegyzékbe (ez jelenleg hozzávetőleg 250 ezer fő).
Forrás: magyaridok.hu, Fotó: nepszava.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS