Újabb rendőrgyilkosságokkal fenyegették ismeretlenek szombat este a dallasi rendőr-főkapitányságot, és emiatt a város egész területén fokozták a biztonsági intézkedéseket. A kialakult helyzetért Obamát hibáztatják a rendőrök, valamint több, vezető republikánus politikus is élesen bírálja az elnököt.
A dallasi rendőr-főkapitányságra névtelen üzenet érkezett arról, hogy egy houstoni csoport rendőröket akar megtámadni, illetve meggyilkolni Dallasban. A fenyegetés miatt a rendőrség fokozta a biztonsági intézkedéseket szerte a városban. A belvárosban lévő rendőr-főkapitánysághoz páncélozott járművet vezényeltek, az épülethez vezető utakat lezárták, a városban felfegyverzett rendőrök járőröznek. A dallasi gyorsforgalmi vasút átmenetileg felfüggesztette járatait. A rendőrség Twitteren cáfolta azokat az elterjedt híreket, amelyek szerint újabb lövések dördültek volna el abban a parkolóházban, ahol Micah Johnson lövöldözött. A parkolóház átfésülése még nem ért véget. A 25 éves Micah Johnsonról szombaton újabb információk kerültek nyilvánosságra. Kiderült, hogy a rendőrök által robotbombával likvidált férfit – aki az amerikai hadsereg tartalékosa volt – hazaküldték az afganisztáni szolgálatból, mert szexuálisan zaklatta egyik női katonatársát.
Obamát hibáztatják a rendőrök
William Johnson, az amerikai rendőrszervezetek szövetségének vezetője szerint az Egyesült Államokban “háború folyik a rendőrök ellen”, és ezért ő Barack Obama elnököt okolja több republikánus politikushoz hasonlóan. William Johnson a Fox televízió egyik műsorában beszélt erről, amikor arról kérdezték, hogy vajon a rendőrök nem váltak-e egyre inkább célpontokká.
“Háború folyik a rendőrök ellen és az Obama-kormányzat ebben a háborúban Neville Chamberlainként viselkedik” – válaszolta.
William Johnson hosszasan fejtegette, hogy miben tartja felelősnek az Obama-kormányzatot. Szerinte a szövetségi szervek és minisztériumok – kivált az igazságügyi tárca – mindig enyhíteni akarják a feszültségeket, kisebbítik az erőszakos bűncselekmények jelentőségét. Eddig soha nem ítélték el a “Fekete életek számítanak” nevű civil mozgalmat, amely nyíltan rendőrök megtámadására és megölésére szólít fel, és közben az ország gondjaiért a rendőrséget hibáztatja. Johnson szerint ez is hozzájárult ahhoz, hogy olyan légkör alakuljon ki, amelyben megtörténhetett a dallasi tragédia. Az Obama-kormányzatot és személy szerint Obama elnököt is éles bírálatok érik a dallasi rendőrgyilkosság óta. Republikánus politikusok egész sora bírálja őt. Arkansas állam volt kormányzója, valamint Newt Gingrich, a képviselőház volt republikánus elnöke – akit gyakran emlegetnek Donald Trump lehetséges alelnökjelöltjeként – , is Obama kudarcárnak tartja a kialakult helyzetet.
“Az elmúlt napok szörnyűségesek voltak Amerika számára, és ennek végre rá kell ébresztenie bennünket arra, hogy valami mélységesen elhibázott és rossz ebben az országban. Tisztességes és nyílt párbeszédre van szükség, vagy a dolgok még rosszabbra fordulnak” – hangsúlyozta Gingrich.
PS – összefoglaló/ MTI Fotó: Smiley N. Pool/The Dallas Morning News, via Associated Press
Facebook
Twitter
YouTube
RSS