Hihetetlenül magas összeget próbál behajtani a NAV a már nem működő, köztük felszámolás alatt lévő cégektől, 1444 milliárd forintot. A bedőlt társaságoktól a trükkös vállalkozók többféleképpen szabadulnak, a cégtemetős eltüntetés mellett továbbra is divat határon túli személyre íratni a céget – írta a Napi Gazdaság.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) negyedévente közölt, a legnagyobb adótartozókat felsoroló listáin rendszeresen felbukkannak olyan cégek, amelyeknek azonos a székhelyre. Az elmúlt években ilyen visszatérő cím volt a cégtemetőként elhíresült, Tatabánya, Komáromi út 31. szám alatti földszint 1-es lakás, míg a NAV idei első negyedéves és a 2012. utolsó negyedéves listáján feltűnik például két budapesti – a XIII. kerület, Béke tér 7., földszint 2. és a IV. kerület, Virág utca 39. földszint 1. alatti – lakás, amelyekbe összesen kilenc nagy adótartozó céget jegyeztek be – ezek együttesen 1,8 milliárd forint adóval tartoznak, a mulasztásért kiszabott bírságok és késedelmi pótlék összege pedig meghaladja az 1,4 milliárdot.
E két cím a CégHmester céghely szolgáltatást és cégalapítási szolgáltatást nyújtó vállalkozáshoz tartozik, amely a honlapja szerint Budapesten 9 irodát működtet. A Béke téri lakás 467 működő vagy már nem működő vállalkozásnak ad, illetve adott otthont székhelyként, telephelyként vagy fióktelepként, ezek közül jelenleg 47 áll felszámolás és 33 végelszámolás alatt, 35 jogutód nélkül megszűnt, derül ki a Céginfo.hu adataiból. A Virág utcai lakás mintegy 540 cégnek adott helyet, közülük jelenleg 97 áll felszámolás és 24 végelszámolás alatt, 114 jogutód nélkül megszűnt.
Az újpesti Virág utcai címen bejegyzett Clean One Kft.-vel szemben 2011 szeptemberében indult adóvégrehajtás, az adótartozása mára a jogkövetkezményekkel együtt meghaladja a 200 millió forintot. A takarítócéget 2009 decemberében alapították, nettó árbevétele 2010-ben közel 142 millió forint volt, mérleg szerinti eredménye 672 ezer forint. Ügyvezető-tulajdonosa az ukrajnai, beregszászi lakhellyel bejelentett Antoni Oleksandr.
A Virág utcai székhelyű Nemere és Társa Kft.-n mintegy 250 millió forintot keres az adóhatóság, a társaságot 2006 januárjában tiszajenői székhellyel jegyezték be, tulajdonosa Nemere János és Vitencz Tibor volt 2009 októberéig, ekkor egy újabb adóvégrehajtás indult a cég ellen és tulajdonost, illetve székhelyet is váltott. Ekkor került Újpestre, ügyvezető-tulajdonosa Jaskó János lett, akinek neve egyébként 11 cégben tűnt már fel a Céginfo.hu adatai szerint, ezek többségét felszámolták vagy épp végelszámolás alatt áll, és mindössze három (köztük a Nemere és Társa Kft.) működik még, legalábbis papíron. A kft.-nek nincs elérhető mérlege.
A Virág utcai székhellyel létrehozott, autókereskedő Partic Car Trade Kft.-vel szemben több mint 300 milliós követelése van a NAV-nak. A cég adószámát felfüggesztették, a cégbíróság 2012 októberében megállapította, hogy nem található a bejegyzett székhelyén, a képviseletre jogosult személy pedig ismeretlennek minősül – a cégadatok szerint az ügyvezető-tulajdonosa a Parcetic Pavel, akinek lakóhelye Suriname Köztársaságban van. E cégnek sincs elérhető mérlege.
A NAV eddig mintegy 80 pert kezdeményezett vezető tisztségviselőkkel, köztük árnyék vezetőkkel szemben, akik az esetek többségében egyben a gazdálkodó szervezet tulajdonosai, illetve korábbi tulajdonosai is voltak.
A teljes cikket a napi.hu-n olvashatják.
Fotó: napi.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS