Ahogy az várható volt, az egyre büdösebb és zűrösebb Spéder-ügyekbe a bankár-médiaoligarcha gazdasági és üzleti falánkságához asszisztáló, és az állami cégnél az Index tulajdonos Spédert helyzetbe hozó Magyar Posta vezetői is belebuktak. Ma kiderült, a korábban végrehajtott Posta-Spéder fúzió miatt Szarka Zsoltnak, a Magyar Posta elnök-vezérigazgatójának, az állami cég legtöbb igazgatósági és felügyelőbizottsági tagjának is porba hullott a feje, és távozniuk kellett pozícióikból. A PestiSrácok.hu úgy tudja, a posta összes olyan vezetőjének pakolnia kellett, akik tulajdonképpen Spéder Zoltán emberei voltak, és korábban a Magyar Posta, valamint a Spéder-féle érdekeltségek összefonódásának előmozdítása érdekében gyakorlatilag Spédernek köszönhetően ejtőernyőztek a gigacéghez. Portálunk információi szerint helyükre az OTP-hez és Csányi Sándorhoz köthető embereket neveztek ki. Spéder embereinek eltávolítása a bankárt többször is jó barátjának nevező Lázár Jánosnak is jabb kemény üzenet.
Nem a takarékszövetkezeti botrányban megtépázott hírnevű Németh Lászlóné volt az egyetlen, akinek távoznia kellett a nyomozati szakaszban lévő Spéder-ügy miatt, miután az államtitkáré után ma több erős ember feje is porba hullott, csak ezúttal a Magyar Postánál. Ahogy az várható volt, az egyre büdösebb és zűrösebb Spéder-ügyekbe a bankár-médiaoligarcha gazdasági és üzleti falánkságához asszisztáló, és az állami cégnél az Index tulajdonos Spédert helyzetbe hozó Magyar Posta vezetői is belebuktak. Ma kiderült, a korábban végrehajtott Posta-Spéder fúzió miatt Szarka Zsoltnak, a Magyar Posta elnök-vezérigazgatójának, az állami cég legtöbb igazgatósági és felügyelőbizottsági tagjának is távozniuk kellett pozícióijából.
Bár a Magyar Posta ma közleményben azt tudatta, hogy Szarka Zsolt közös megegyezéssel távozott posztjáról, a PestiSrácok.hu úgy tudja, Szarkának a Spéder-ügy miatt nem nagyon volt más választása. Ismert, elsőként portálunk írta meg, hogy a posta a lex Spéderre hivatkozva húzta be a bankár trójai falovát az állami cégekbe, és a cég vezetőinek is köszönhetően Spéder, valamint érdekeltségei több olyan jelentős postai cégre is rátehette a kezét, amelyek zsíros, milliárdos üzletet jelentenek az Index-tulaj Spéder Zoltánnak. Az üzletember mások mellett az állami cég évi sok milliárdos forgalmat bonyolító, a korábbi Defend milliárdos gépparkját és eszközeit átvevő pénzszállító társaságára, az MPT Security Zrt.-be is bevásárolhatta magát.
Pikáns, hogy cikkeink után Szarka Zsolt gyakorlatilag “az elszámoltatástól nem kell tartani” és “a felelősségre vonás szóba sem jöhet” típusú válasszal reagált portálunk azon kérdésére, hogy a postán belül kit, kiket terhel a felelősség, adott esetben kinek kell majd elvinnie a balhét az értékes postai cégek magánosítási szerződései miatt.
A PestiSrácok.hu úgy tudja, a posta összes olyan vezetőjének pakolnia kellett, akik tulajdonképpen Spéder Zoltán emberei voltak, és korábban a Magyar Posta, valamint a Spéder-féle érdekeltségek összefonódásának előmozdítása érdekében, tulajdonképpen Spédernek köszönhetően ejtőernyőztek a gigacéghez. Portálunk információi szerint helyükre az OTP-hez és Csányi Sándorhoz köthető embereket neveztek ki.
A Magyar Posta és a Spéder-féle érdekeltségek összefonódása ugyanis más megvilágítást kap, ha felidézzük, hogy kik ültek be az állami MFB, a posta és a takarékintegráció szervezeteinek élére. A konglomerátumot eddig szinte minden oldalról Spéder Zoltánhoz kötődő emberek irányították. A Magyar Posta menedzsmentjébe 2013-ban ejtőernyőztek volt FHB-s vezetők: Szarka Zsolt vezérigazgató, Szauer Tamás általános vezérigazgató-helyettes, Polacsek Csaba, az igazgatóság elnöke és Lontai Dániel igazgatósági tag. A Takarékbank vezetőségében az ex-FHB-s Vojnits Tamás és az ugyancsak FHB-s Köbli Gyula kapott helyet. Az állami tulajdon Magyar Fejlesztési Bankban is ülnek, ültek Spéderhez köthető emberek, mint például a korábbi FHB-s, takarékbankos Lontai Dániel, vagy Nagy Csaba, aki még az OTP-ben dolgozott együtt Spéderrel…
A Magyar Posta ma új vezetőket választott. A társaság pénteki közgyűlése döntött a személyi változásokról, péntektől Illés Zoltán tölti be az igazgatóság elnöki posztját és a vezérigazgatói tisztséget is. Az igazgatóság tisztségükről lemondott tagjai (Békési Ákos, Bulyáki Iván, Kovács Zoltán, Lontai Dániel, Szarka Zsolt elnök, Szauer Tamás) helyére a társaság közgyűlése ugyanezen a napon igazgatósági tagoknak választotta Illés Zoltánt, Kálmán Lászlót, Károlyi Lászlót, Majláth Zsolt Lászlót, Osztrogonácz Gábort és Szivek Norbertet – áll a posta közleményében. Pénteken lemondott tisztségéről a Magyar Posta felügyelőbizottságának több tagja is, Lantos Csaba elnök, Szabó Levente és Szarvas Ferenc. A közgyűlés megválasztotta a felügyelőbizottság új tagjait Boros Eszter, Csoltkó Endréné és Kovács Mónika személyében, aki a felügyelőbizottság elnöke lett.
Illés Zoltán egyébként közgazdász, banki szakember, csaknem 20 éves tapasztalattal rendelkezik vállalatirányítási, pénzügyi és szolgáltatásmenedzsment, valamint üzletfejlesztési területen. Pályafutását az ABN Amro Bankban kezdte 1995-ben, 2006-tól az OTP Bank lakossági igazgatóságának vezetője lett, 2007-2014 között az OTP oroszországi leánybankjának igazgatósági tagja, 2012-2013-ban vezérigazgatója volt – áll a tájékoztatásban.
Spéder embereinek eltávolítása a bankárt többször is jó barátjának nevező Lázár Jánosnak is kemény üzenet. A Miniszterelnökséget vezető miniszter néhány hete is kapott egy ilyet, amikor a tárcavezetőtől elvették a Magyar Fejlesztési Bank, a Magyar Posta, a nagy botrányt kiváltó takarékintegráció és az Első Nemzeti Közműszolgáltató ügyeinek irányítását, a Miniszterelnökségtől a Seszták Miklós által irányított Nemzeti Fejlesztési Minisztériumhoz kerülnek a területek.
Ismert, az MFB-s, Magyar Postás és takarékintegrációs ügyek kiskirálya eddig az a Spéder Zoltán volt, aki a gyanús bizniszei miatt a nyomozók látókörébe került. A PestiSrácok.hu több cikkben rántotta le a leplet az Index tulajdonos Spéder Zoltán zsíros üzleteiről. Megírtuk, a Magyar Posta Zrt. gyanús, sokmilliárdos pénzkihelyezéseit is vizsgálják abban a nyomozásban, amelyben már Spéder Zoltánnál, a takarékok élén álló FHB-bankcsoport elnökénél is házkutatást tartottak, mert a sajtóban megszellőztetett gyanú szerint eltűnt a posta és a kis takarékok gigantikus összegű befektetése. A gyanú és a nyomozások ellenére Lázár János többször is nyomatékosította: Spéder Zoltán a barátja és az is marad.
A vezető képen a távozó Szarka Zsolt és Lázár János látható. Fotó: MTI/Kovács Tamás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS