Nem a kormánybuktatás, hanem az oktatási rendszer megváltoztatása a cél. A Magyar Időknek nyilatkozó Pilz Olivér szerint bármilyen kormány lesz 2018-ban, ha nem változik a helyzet, ők ugyanúgy felhívják a problémákra a figyelmet.
Pár napja a Magyar Idők készített interjút a Tanítanék Mozgalom másik képviselőjével, Pukli Istvánnal, aki szintén hasonló álláspontot fogalmazott meg.
Pilz Olivér a miskolci Hermann Ottó Gimnázium tanára és a pedagógustiltakozások elindítója azonban hozzátette, mivel a jelenlegi kormánynak az oktatás terén elért eddigi eredményei „abszolút nem elégségesek”, elképzelhetőnek tartja, hogy 2018-ban nem kap a kabinet bizalmat. A megmozdulások kirobbantója hangsúlyozta, ők mindenkivel hajlandók tárgyalni, akik nem szélsőségesek, mivel úgy látják, hogy a mostani kormánnyal már nem tudnak érdemben együttműködni. Emlékeztetett: a szaktárcánál többször is kezdeményeztek külön egyeztetéseket, sikertelenül.
A Köznevelési Kerekasztalt azonban továbbra sem tartják elfogadható tárgyalási helyszínnek, mert maguk a résztvevők jelzik, észrevételeiket nem veszik figyelembe – mutatott rá Pilz Olivér. A tanár példaként említette, hogy a szakképzés átalakítását egyetlen szakmai szervezet vagy szakszervezet sem támogatta, ennek ellenére bevezették az új rendszert.
Kitért a Tanítanék Mozgalom szerdán nyilvánosságra hozott kiáltványára is, amelyben szeretnék nyilvánvalóvá tenni, hogy milyen értékek mentén működnek. Ebben „az emberi jogokból levezethető alapértékeket kívánták megfogalmazni”, amelyeknek az oktatásban is fontos szerepük kell hogy legyen. Pilz Olivér megjegyezte, ez a kiáltvány a nyáron készült el, később viszont egy hosszabb anyaggal készülnek, amelyben bővebben kifejtik víziójukat.
Mendrey László, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke lapunknak úgy fogalmazott: a politizálásra szükség van, mivel „a politika közös ügyeink intézéséről szól”.
A szakszervezetek is annak érdekében szerveződnek, hogy beleszóljanak a fontos kérdésekbe – hívta fel a figyelmet. Ugyanakkor szerinte a pártpolitizálástól indokolt a távolmaradás, és elismerte: bizonyos politikusok „szereplése” nem tett jót az oktatás reformjáért küzdő szervezeteknek. A PDSZ egyetlen pártnak sem kötelezi el magát, és célja a szakmai kérdések érvényre juttatása. Az, hogy ezt a mindenkori kormány mennyire hajlandó figyelembe venni, már egy más kérdés – nyilatkozta.
Forrás: Magyar Idők
Fotó: PestiSrácok.hu; Horváth Péter Gyula
Facebook
Twitter
YouTube
RSS