Garázdaság vétségében bűnösnek mondta ki, és három évre próbára bocsátotta első fokon a Szegedi Járásbíróság csütörtökön László Petrát, aki 2015 szeptemberében Röszke külterületén a rendőrsorfalat áttörő migránsokat rúgott meg.
A vádlott nem jelent meg a tárgyalóteremben, kérésére zárt láncú távközlési hálózaton keresztül hallgatták meg, miközben egy másik bírósági épületben tartózkodott. Ennek oka, hogy a rendőrség személyi védelmét rendelte el, mivel korábban halálos fenyegetéseket is kapott, így a személyi körülményeiről is zárt tárgyaláson kérdezték.
A vádlott szerkesztő és munkatársa az N1 TV megbízásából a migrációs válságról készítettek anyagot Röszkén, a Dugonyi úti gyűjtőpontnál. Ekkor az út és a kukoricás között mintegy 1300 migráns tartózkodott, kora délután azonban négyszázan kitörtek a várakozásra kijelölt területről.
Mindkettejükkel tele lett a világsajtó
A vádlott közvetlenül a rendőrsorfal mögött állva forgatott, amikor egy migráns lendületében nekifutott. Az operatőrnő azonban továbbra is a helyén maradt, és forgatott. Ezt követően a vádlott a következő fiatal férfit jobb lábával, talppal lábszáron rúgta, majd ezután egy szintén futó kislányt is térdmagasságában, jobb lábfejével megrúgott.
Ezután egy gyermekével a kezében elszaladni próbáló férfit próbált visszatartani az egyik rendőr. Amikor kiszabadult, László Petra a férfi haladási iránya felé emelte bal lábát, a bíróság álláspontja szerint azt azonban nem lehetett megállapítani, hogy hozzá is ért volna. László Petrára ezután elképesztő gyűlölethullám zúdult a hazai és nemzetközi migránssegítők részéről, a futballedző férfit pedig valóságos sztárként kezdték ünnepelni. Azonnal állást is kapott a spanyol Getafe CF klubnál, de hamarosan kiderült, hogy odahaza kapcsolatban állt szíriai Al-Kaidával, majd három hónapja ki is rúgták a klubtól, mert nem tanult meg spanyolul.
Megviselte a gyűlöletkampány
A televíziótól még az eset napján elbocsátott operatőr arra hivatkozott, hogy csupán töredékes emléke vannak, de felháborítónak találta a migránsok viselkedését, lábával pedig csak a rendőri intézkedés alól magukat kivonni akaró embereket próbálta távol tartani magától, csupán védekezett, tettével a rendőrök munkáját igyekezett segíteni.
A vádlott vallomása során arra is hivatkozott az ellene indult „gyűlöletkampány” megviselte, az első rendőri kihallgatása során emiatt ismerte el felelősségét. Akkor még úgy fogalmazott, „szörnyen sajnálja” a történteket. A nő kérdésekre válaszolva a tárgyaláson kitért arra is, a történtek és az őt ért fenyegetések miatt kisiklott az élete.
A bíró szerint felháborító volt az eset
Nánási Illés bíró az ítélet indoklása során kifejtette, a vádlott a társadalmi normákkal nyíltan szembehelyezkedő magatartása alkalmas volt arra, hogy a jelenlévőkben és a történtekről híradásokat látókban megbotránkozást, felháborodást váltson ki. A bíró leszögezte, semmilyen bizonyíték nem támasztotta alá az operatőr védekezését, mely szerint jogos védelmi helyzetben volt és az őt érő támadást próbálta elhárítani. A vádlott és védője felmentés érdekében fellebbezést jelentette be, így a döntés nem jogerős.
MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS