Idén eddig négy jobbikos alapszervezet döntött hivatalosan úgy, hogy föloszlatja önmagát – nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Szabó Gábor pártigazgató. Egyikük a vámosmikolai, amelynek megszűnéséről portálunk írt elsőként. Ám a jelek szerint egyre újabb csoportok követik a példáját. Ehhez képest a pártigazgató szerint a négy szervezet megszűnése „elenyésző” veszteség, mivel több mint 700 alapszervezetük van. Jelezte: addig „járnak a nyakára” a tiltakozó petíciót aláíró alapszervezeteiknek, amíg nem hívnak össze taggyűlést, és nem írják le, mi a konkrét bajuk a Jobbik néppártosodásával.
A PestiSrácok.hu még hétfőn kereste meg Szabó Gábort, miután úgy értesültünk, föloszlatta magát a nagybörzsönyi alapszervezet, és a gödi Jobbikból is többen távoztak. A Jobbik pártigazgatójától most érkezett meg a válasz, ám időközben a Magyar Idők pénteki számában már megírta ezeket a híreket. Szabó Gábor portálunknak megerősítette a nagybörzsönyi alapszervezet megszűnését. Arra a kérdésünkre, fölállítanak-e a településen új alapszervezetet, nemmel válaszolt:
Új szervezetet azért nem tervezünk ott felállítani, mert a helyi választókerületi elnökünket biztosították arról, hogy nem hivatalos alapszervezetként, de magánszemélyként számíthat rájuk a 2018-as választási kampányban. S ez ami igazán számít.
A gödi kilépések kapcsán a pártigazgató úgy nyilatkozott portálunknak: a pártközpontba nem érkezett erről hír, ezért utánakérdezett a városi Jobbik-elnöknél, aki
azt jelezte, hogy az egyik tagtársuk egy átmeneti ideig szünetelteti a tagsági viszonyát, egy másikuk meg tényleg megírta a kilépő nyilatkozatát, amelyet még nem fogadott el a helyi elnökünk, így központi iktatására ezért sem kerülhetett sor.
Szabó Gábor arra is kitért: szerinte hazugság, hogy ötven alapszervezet írta volna alá azt a tiltakozó petíciót, amelyet Vona Gábor január végi évértékelője után adtak át a pártelnöknek. Portálunk korábban arról is beszámolt, hogy a tiltakozó petíció két lapból állt, ám egy figyelmetlenség folytán csak az első lapot adták át, amelyen 25 szervezet neve szerepelt, a másodikat viszont, amelyen további 32 szervezeté, nem. Ugyanakkor Szabó Gábor nem hiszi, hogy tényleg „technikai malőr” történt volna. Szerinte
aki szervezte a petíciós aláírások gyűjtését a végén cikinek érezte, hogy csak 25 szervezet írta alá, ráadásul abból egy nem is létező, négy másik pedig kijelentette azóta, hogy valójában nem is támogatták ezt a petíciót. Ezért hozzáköltött még plusz huszonötöt. Ha lett volna valójában még másik 25 szervezet, akkor hadd tegyem fel azt a találós kérdést, hol van az lap? Mert a borítékban nem volt. Vagy ha tényleg technikai malőr lett volna miért nem kaptuk meg külön a neveiket ugyanúgy gépelt oldalon aláírás nélkül, szkennelve, simán csak szövegként, bárhogy? Vagy miért nem jelentkezett a sajtóhírek hallatán az állítólag lehagyott 25 szervezetből legalább néhány, hogy hahó én is aláírtam azt? Tehát akik arról írtak, hogy 50 szervezet írta alá a petíciót, azokat jégre vitték, átverték. Ebben az ügyben jogi lépéseket tettünk, mert nagyon biztosak vagyunk abban, hogy valójában ez egy hamis tényközlés volt.
A pártigazgató arról is beszélt: a petíciót valójában aláíró szervezetek közül „sokan már lelkesen beküldték javaslataikat, észrevételeiket”, amelyeket a párt elnöksége majd kielemez, és vagy személyesen vagy írásban megválaszol. Arra a kérdésünkre, mi lesz azokkal a szervezetekkel, amelyek határidőre nem teljesítették a vezetőség kérését, (vagyis nem hívtak össze taggyűlést, hogy kikérjék a véleményüket a Jobbik néppártosodásáról), Szabó Gábor azt felelte:
Olyan nincs, hogy nem hajtanak végre egy ilyen fontos feladatot. Amely szervezet nem tette meg határidőre, annak addig járunk a nyakára, amíg meg nem tartja azt a taggyűlést, ahol a helyi jobbikos tagság is kifejtheti véleményét, álláspontját.
Vezető képünkön balról jobbra: Szávay István, Vona Gábor és Szabó Gábor látható. Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS