Gulyás Gergely nem tartja hazaárulónak azt, aki aláírta az olimpia-pályázatra vonatkozó népszavazási kezdeményezést. A Fidesz alelnöke szerint ugyanis a Momentum éppen a balliberális oldal ellen dolgozik. A politikus a Mandinernek adott interjúban kifejtette véleményét a Soros György által finanszírozott álcivil mozgalmak társadalomra mért romboló hatásáról, a Gergényi-ítéletről, valamint arról, hogyan próbálta a Jobbik megzsarolni a kormányt.
Gulyás Gergely véleménye szerint az aláírásgyűjtés valójában nem a kormánypártok ellen irányul, hanem az ellen a közös döntés – az olimpia megrendezésének szándéka – ellen, amelyet a szocialisták, gyurcsányisták, a PM, sőt személyesen Karácsony Gergely a kormánypártokkal együtt hozott meg a képviseleti demokrácia szabályai szerint – írja a Mandiner.
Az októberi kvótareferendummal kapcsolatos kérdésre válaszolva hangsúlyozta, hogy akkor Magyarország sikeres európai érdekérvényesítéséhez nem volt elegendő a kormány mögött lévő parlamenti támogatás a kötelező betelepítési kvóta megakadályozására, de a népszavazás kiváltotta az általuk remélt hatást, tehát az 50 százalék alatti részvétel ellenére politikailag érvényes és eredményes volt. Gulyás Gergely aláhúzta: a magyar választópolgárok nagyobb arányban foglaltak állást a kötelező kvóták ellen, mint a britek a brexit mellett.
Azért pályáztunk, mert a kérdést eddig politikai konszenzus övezte. Amikor a fővárosi közgyűlésnek és a parlamentnek döntenie kellett a kérdésben, az ellenzék részéről sem vetődött fel ilyen igény. A fővárosban az LMP-s Csárdi Antal kivételével mindenki támogatta az olimpiarendezést, a parlamentben is 80 százalék fölötti volt az olimpiai törvény támogatottsága.”
A Fidesz alelnöke szerint az olimpiaellenes népszavazási kezdeményezéssel az a baj, hogy megszüntette a kérdésben eddig meglévő politikai egységet, nem demokratikus döntési helyzetet teremt, és azzal, hogy az ellenzéki pártok a pillanat rémületében szembeköpték saját korábbi olimpiát támogató álláspontjukat, fél évvel a játékokról szóló döntés előtt megszűnt az a politikai konszenzus, amely a sikeres pályázat feltétele.
A Momentum kezdeményezése kizárólag Párizs és Los Angeles érdekeit szolgálja, illetve kétségkívül alkalmas arra, hogy ismét bebizonyítsa, hogy a baloldali pártoknak bármilyen kérdésben csak addig van elvi álláspontjuk, amíg az számukra semmilyen politikai kockázatot nem jelent.
Véleménye szerint az ország és a főváros szempontjából helytelen és káros az aláírásgyűjtés. A Fidesz alelnöke szerint ugyanis a Momentum éppen a balliberális oldal ellen dolgozik. A Mandinernek adott interjúban Gulyás Gergely arról is beszélt, hogy az új generáció liberális szabadcsapatai első politikai célkitűzése a rombolásról szól, “arról, hogy miként lehet Budapesttől és a nemzet egészétől elvenni azt az évtizedekre egyszeri esélyt, amelyet az olimpia rendezési jogának elnyerése jelent.”
A politikus kérdésre válaszolva elmondta, hogy a legdurvább demagógiának tartja, hogy közvetlen összefüggést teremtenek az egészségügy helyzete és a 2024-es olimpia között, majd emlékeztetett arra, hogy a rendszerváltás óta a legnagyobb arányú fizetésemelés múlt ősszel kezdődött és idén folytatódik az egészségügyben.
Ha az LMP az első Orbán-kormány alatt letartóztatott, büntetőeljárás alá vont és tíz év szabadságvesztésre ítélt bombagyárosra építi politikáját, akkor Schiffer Andrással együtt a józan ész is végleg távozott a legkisebb parlamenti párt frakciójából.
A letelepedési kötvénnyel kapcsolatban elmondta, hogy a miniszterelnök még azelőtt beszélt a konstrukció felülvizsgálatáról a nyilvánosság előtt, hogy a Jobbik megzsarolta volna a kormányt.
Most akkor vagy a miniszterelnök volt annyira briliáns, hogy előre rájött a Jobbik zsarolási tervére és megelőzte ezt, vagy a kötvények kivezetésének nincs köze a Jobbik zsarolásához.”
Gergényi Péter ítélete nem lepte meg a kormánypárti politikust. Mint mondta: a posztkommunista hatalom tudta, hogy 2010-ben eltávoznak, hosszú időre.
Nem csoda, hogy nem hagytak maguk után terhelő okirati bizonyítékot. Ebben a helyzetben csak az segíthetett volna, ha a rendőri vezetők feltáró jellegű tanúvallomásokat tesznek, ez azonban nem történt meg. Szomorú, de ennek hiányában a büntetőjogi igazságtétel elmaradt. Amit mi az igazságszolgáltatás tevékenysége nélkül megtehettünk, az a kártérítések fizetése volt, ami rögtön a kormányváltás után megtörtént. 2006 őszének szerintem korrekt összefoglalása az albizottságunk akkori jelentésében elolvasható. Az szerintem ma is minden mondatában helytálló.
Gulyás hangsúlyozta: a politikai korrektség elleni lázadás korszakát éljük, amikor az a kérdés, jól értjük-e az idők szavát. Mint mondja: a miniszterelnök érdeme, hogy “nemcsak értettük ezt, hanem alakítójává is váltunk a kornak.” Úgy véli, hogy a lázadás az ellen az ideológia ellen van, amely kizárólagossá akart tenni politikai napirendet, a nemzeti szuverenitást pedig korlátok közé akarta szorítani. Gulyás Gergely szerint a német politika is jelentős változáson ment keresztül az utóbbi időben: véleménye szerint Angela Merkel ma sokkal közelebb áll a másfél évvel ezelőtti Orbán Viktorhoz, mint akkori önmagához.
A politikus emlékeztetett arra is, hogy 2012 januárjában nem volt gazdasági, csak politikai oka, hogy majdnem bedőlt a forint.
A Soros György által támogatott civil vagy álcivil mozgalmakkal kapcsolatban a politikus felhívta a figyelmet arra, hogy ha megnézzük, milyen formában működnek ezek a szervezetek, milyen témáik vannak, érdekes kép tárul elénk. Példaként említette az amerikai külügyminisztérium éves országjelentését, amiben sokszor szó szerint köszönnek vissza ezeknek a szervezeteknek a jelentései, akik mindeközben attól a Soros Györgytől kapnak támogatást, aki a demokraták kormányzása idején az amerikai külügyminiszternek is megmondta, “merre van az előre” – amint ezt a nyilvánosságra került Clinton-féle e-mailek ragyogóan bizonyítják. Ezek a szervezetek Magyarországgal kapcsolatosan nemcsak valótlan állításokat fogalmaznak meg, de tarthatatlan kontextusban is teszik ezt – tette hozzá.
Gulyás Gergely úgy véli, hogy a közérdekű adatok megismerésére, az abból születő tényfeltáró cikkekre szükség van. Hangsúlyozza, azonban az, ha valakinek a tevékenysége abban csúcsosodik ki, hogy a magyar korrupciót a románnal egy szintre teszi, vagy hogy a magyar civil szervezetek helyzetét Azerbajdzsánnal és Egyiptommal egy szinten emlegeti, és ezeket a hajmeresztő baromságokat egészen az amerikai elnökig juttatja, akkor “nincs miről beszélni.” Véleménye szerint ilyen esetben nem a valóság a lényeg, hanem a kormány eltakarítása és az ország jó hírének aláásása. A Fidesz alelnöke szerint óriási a kockázat, hogy a tisztességtelen kísérletnek válik alakítójává az, aki jószándékból, segíteni akarásból csatlakozik egy olyan szervezethez, ami látszatra civil tevékenységet tűzött zászlajára.
Gulyás Gergely szerint már nem lehet olyan jogvédő tevékenységet folytatni, amilyet tíz éve – a 2006 őszi állam által ösztönzött rendőrterror idején – lehetett és kellett.
Azaz lehet ilyen tevékenységet folytatni, csak éppen Fekete-Afrikában. Magyarországon nem. Azért nem, mert a jogállam átmeneti felszámolására irányuló cselekmény, amit akkor láttunk, azóta nem történt, ma elképzelhetetlen. Húszéves, semmilyen jogellenes cselekményt el nem követett lányokat térdeltettek akkor a rádió udvarán, meztelenül. Igaza van annak, aki ilyen esetben nemzetközi fórumokhoz fordul. Ezzel párhuzamba állítani azzal, ha egy valaki nem tüntethet fél évnél hosszabb ideig egymagában a parlament előtt, szánalmas és komolytalan.”
Hogy a Fidesz alelnöke indul-e egyéni képviselőjelöltként a parlamenti választásokon, mi a véleménye Kövér László és az ellenzéki újságírók között történtekről, valamint a Clodo-ügyről, a Mandiner cikkéből megtudhatják, ide kattintva.
Forrás: PS/Mandiner Fotó:MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS