Esélyegyenlőségért, valamint az Isztambuli Egyezmény törvénybe iktatása ellen tüntetnek férfijogi aktivisták csütörtökön, a Parlament előtt. A demonstrációval arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy Magyarország jogrendjébe iktatnak egy olyan egyezményt, amely nemiség alapján differenciálja az áldozatokat.
Az Isztambuli Egyezmény társadalmi kockázataira akarják ráirányítani a figyelmet annak a tüntetésnek a szervezői, akik szerint a társadalom jelentős része nem is tudja, hogy az mit tartalmaz és milyen következményekkel jár a férfiak vonatkozásában. Úgy vélik: az IE diszkriminatív és több ponton is jogsértő a férfiak vonatkozásában.
Gender-gestapo 8 milliárd forintból?
Az Egyezmény végrehajtását egy külön testület, a nőkkel szembeni erőszak és a kapcsolati erőszak elleni fellépés szakértői csoportja ellenőrzi a csatlakozó államok vonatkozásában, amiről azt gondolják a csütörtöki tüntetés szervezői, hogy ez akár egyfajta férfiellenes gestapoként is működhet majd. Mindehhez pedig törvényes joguk lenne. A férfiakat erőszakos, hímsoviniszta egyedként ábrázolja a szöveg, míg a nőket a férfiak áldozataként írja le.
A teljes szöveg itt elérhető
Széll Bernadett 8 milliárdot kért a “magyar nőknek”
Széll Bernadett (LMP) parlamenti felszólalásában sürgette az IE mielőbbi ratifikálását, véleménye szerint tragikus, ami az országban történik a nőkkel és mint mondta: “a helyzet azonnali lépésekért kiált”, és mielőbb meg kell találni azokat, akik felelnek a nőkkel szembeni erőszakért. A képviselőnő szerint egyébként ezért is a magyar kormány a hibás. Széll kisasszony felszólalásában miután kiosztotta férfi képviselőtársait, közölte, hogy “helyrehozható” a hiba, csak szavazzák meg az általuk kért 8 milliárd forintot.
Na most, én letettem önöknek egy módosító javaslatot az asztalra, abban 8 milliárd forintot kérek az isztambuli egyezménynek a ratifikálására.”
Az Európa Tanács Miniszteri Bizottsága 2011 . április 7-én fogadta el a nőkkel szembeni erőszak és a kapcsolati erőszak elleni küzdelemről és azok megelőzéséről szóló Isztambuli Egyezményt, melyet 2011 . május 11-én nyitottak meg aláírásra és 2014. augusztus 1-én hatályba lépett. Trócsányi László szerint az Egyezmény szabályozási köre jóval túlmutat egy, vagy két minisztérium hatáskörén , hiszen a nők elleni és a kapcsolaton belüli erőszak tárgykörében komplex jelleggel fogalmaz meg anyagi és eljárási jogi kötelezettségeket.
Az Isztambuli Egyezmény a tüntetés szervezői szerint a radikális feminizmus alapján értelmezi a nemi erőszakot: kizárólag férfiak az elkövetők, és kizárólag nők az áldozatok. Úgy vélik, hogy az egyezmény igazi célja, hogy a férfiak kárára gyakorolhasson pozitív diszkriminációt a nőkre. A feminista képlet ismerős és a szöveg tartalmában többször visszaköszön: a férfiak uralkodnak a nők felett, ezért a nők a férfiak áldozatai. A feministák még a gyerekek jogai kapcsán is érvényesíti a nemek harcát: a női nemi szerv csonkítása bűncselekmény, a férfi nemi szerv csonkítása érdektelen. Az egyezmény nem hajlandó rögzíteni, hogy a férfiak sérelmére elkövetett hasonló cselekedetek szintén jogsérelmek. Az is elvárás, hogy az állam együttműködjön a női szervezetekkel; a férfi érdekvédelmi szervezetekről egy szó sem esik. Az egyezmény csak egy esetben szól a férfiakhoz: miszerint kötelességük részt venniük a nők elleni erőszak felszámolásában.
A magyar társadalom nem nőellenes, és ezt a felelősen gondolkodó értelmiségi is világosan látja. Az emberi jogok, a fenntartásáért felelős társadalmi szervezetek és intézmények ne tegyenek különbséget ember és ember között, a nemiség alapján! Azért szükséges az Isztambuli Egyezmény ellen tiltakozni, mert jelentősen roncsolni szándékozik a jogegyenlőséget, méghozzá nemi alapon.”
A hímek erőszakosak és erősek, ugyanakkor rohadékok és a hatalom szerelmesei
A nők védelme divatos és népszerű, a feministákkal azonban kissé elszaladt a ló: aki nem ért velük egyet, az hímsoviniszta. A feministák szerint ugyanis úgy épül fel a társadalom, hogy a férfiak fizikai és lelki úton bántalmazzák a nőket, hogy a kényszer révén fenntartsák a férfiuralmat.
Széll Bernadett és társai, akik kardoskodnak a bevezetés mellett, úgy gondolják, hogy a férfiak többsége kulturálisan és erkölcsileg alacsonyabb rendűek, ezért nem illeti meg őket az áldozatvédelem.“
– mondják a férfijogi aktivisták, akik szerint a megoldás az lenne, ha a létező okiratot nemileg semlegessé írnák át. Véleményük szerint az IE aláírása egyben azt is jelenti, hogy a magyar állam elismeri, hogy “a nők elleni erőszak egy nemi alapú strukturális erőszak”.
A tüntetésen sem különösebb feltűnősködéssel, sem hangoskodással nem kívánják magunkra terelni a figyelmet, mint mondják, leginkább “villámcsődület” jelleggel egy beszélgető társaságot szeretnének képezni a parlament előtt; úgy vélik, hogy a figyelem megragadásához elegendő a kulturált jelenlétük és érveik is, az eseményről bővebb információt itt találnak.
PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS