Kihirdették az első hazai energetikai startup pályázat, az MVM EDISON Light Up! nyerteseit. A program első lépéseként meghirdetett startup verseny március 29-ei eredményhirdetése az eseménynek otthont adó Terem Budapestet egy este erejéig a jövő színterévé tette. A high-tech díjátadón fényre lépő tizenkét nyertes pályázatot fejenként egymillió forinttal honorálta a zsűri, valamint belépést nyertek a második forduló inkubációs mentorprogramjába, amely végén a tizenkét pályázatból négy végső nyertes maximum 50 millió forint összegű magvető befektetésre és inkubációs/akcelerációs szolgáltatásainak igénybevételére kap lehetőséget, hogy a jövő meghatározó vállalkozásává váljon.
Az MVM Csoport minden eddiginél nagyobb hangsúlyt fektet a kutatás és a fejlesztés támogatására, a megújuló energiaforrások bővítésére, középpontba állítva az olyan kreatív energiahatékony megoldásokat és technológiai újításokat, melyek később be tudnak épülni mindennapjainkba. „ összegezte a társaságcsoport célkitűzését Csiba Péter, az MVM Zrt. elnök-vezérigazgatója. Ennek elérése érdekében az iparágában vezető társaságcsoport új területen, a startup ökoszisztéma világában is élre tör az MVM EDISON programmal.
Az MVM Csoport EDISON program 2016. december 05. és 2017. február 17-e között kiírt Light Up! innovációs pályázata és startup versenye az eddig ismeretlen hazai innovátorokat buzdította arra, hogy lépjenek ki a fényre, és mutassák meg a műhelyeikben született újításaikat. A felhívás több száz kreatív gondolkodót mozgatott meg, akik több mint száz energetikai, energiatudatossági fejlesztési tervet nyújtottak be. A pályázók között volt egyetemi kutatócsoport, baráti társaság, tapasztalt mérnök és már működő vállalkozás is.
A négy kategóriában GENERAL ENERGY GENERATION AND USAGE, PERSONAL/HOUSEHOLD ENERGY GENERATION AND USAGE, OFFICE/INDUSTRY ENERGY GENERATION AND USAGE, PUBLIC/CITY ENERGY GENERATION AND USAGE beérkezett pályázatokat a zsűri székében a programgazda képviselete mellett, az MVM Csoport K+F+I központja, a Smart Future Lab Zrt. vezérigazgatója Bertalan Zsolt valamint a hazai startup világ atyja, a Ustream alapító tagja Fehér Gyula és Pongrácz Ferenc, a programban partnerként résztvevő IBM délkelet- európai térségének üzletfejlesztési igazgatója fogadta.
Az öttagú zsűri által legjobbnak választott pályázatokra jellemző, hogy energetikai újításra hívják fel a figyelmet vagy egy már működő rendszer, szolgálatás hatékonyabbá tételén alapulnak. Az innovációk a web alkalmazástól az energiahatékony integrált rendszereken át a megújuló közlekedésig az okos jövő széles skáláján mozognak.
Így a közeljövőben nagy eséllyel találkozhatunk majd olyan megoldásokkal a mindennapjainkban, mint például a közel nulla energiafelhasználású otthont biztosító intelligens hőszigetelő szendvicspanellel, a mostanihoz képest nyolcad akkora méretű hőenergia-tárolóval, vagy épp alacsony fenntartási költségű üvegház működtetéséhez irányítórendszerrel.
Az MVM EDISON program végső eredményhirdetése, ahol megtudjuk, hogy a most továbbjutott tizenkét pályázat közül mely négy kerül ki nyertesként, nyár közepén várható.
A nyertesek névsora:
GENERAL ENERGY GENERATION AND USAGE : Olivenit KFT., csapatban pályázók: Gulyás Zoltán és Fábián Zoltán Attila valamint Károlyi Gergely, Lukács Dávid, Andrássy Zoltán, Jakab László
PERSONAL/HOUSEHOLD ENERGY GENERATION AND USAGE: Ladvenicza Levente
csapatban pályázók: Miklósi Ádám és Fekete Dániel valamint Benke Tamás, Benke Éva és Bereczk Ádám
OFFICE/INDUSTRY ENERGY GENERATION AND USAGE : Greenergizer Kft., Szilágyi Szabolcs, csapatban pályázók: Andrássy Zoltán és Farkas Rita
PUBLIC/CITY ENERGY GENERATION AND USAGE : Majoros Dávid, Szélessáv Kft.
csapatban pályázók: Pintácsi Dániel, Gyöngy Sára, Pácsonyi Imre, Szabó Bence, Kiss Dávid, Derekas Barnabás Máté, Kádár Márton Gábor, Takács Borbála
A videót készítette: Szabó Fruzsina Anna és Tihanyi Rita
Vezető kép: MVM
Facebook
Twitter
YouTube
RSS